Montované klímy - veľký bordel

sandra49
21. máj 2024

Ahojte🙂 prídu nám montovať klímu do domu, do spálne tam aj rekuperaciu a na poschodie na chodbu..aký veľký bordel mam očakávať? A co prach? 🙈 nech viem co vsetko poskovavat..posteľ mam zakryť niečím kvôli prachu? Ci nieje to až také hrozne? Dakujem za každý tip 🩷

viestta
21. máj 2024

Na rekuperaciu budu vrtat jadrovym vrtakom steny, na klimu len takym vacsim. Prach bude, ale nemyslim, ze to bude velky tragedia

madeincssr
21. máj 2024

@sandra49 ked sa vrta do stien, najrozumnejsie je hned pod vrtakom odsavat vysavacom. Ale to skor ked si clovek nieco robi svojpomocne. Majstri sa s tym asi nebudu parat, ak nejde o nejakych vynimocne slusnych. Ved poschovavaj co sa da a tymi tenkymi maliarskymi foliami pozakryvaj. Potesujuca sprava je, ze to spravia a vypadnu, ze to nie je niekolkotyzdnova prerabka napr. kupelne a pod.

fido69
21. máj 2024

@sandra49 Ak budú odsávať prach priemyselným vysávačom, tak nepotrebujes nič zakrývať. 😉

tundra
21. máj 2024
klip0
21. máj 2024

U nás si všetko rovno odsavali, nebol žiaden neporiadok, všetko upratali

jaga18
21. máj 2024

U nás ako vrtali mali zapnutý vysávač, nebol vôbec extra neporiadok .

tato_
21. máj 2024

V mojom pripade sa musela frezovat 15cm drazka do steny na asi 3m useku. Toto by ti mali vediet povedat, ci to je alebo neni potrebne. Ja som dopredu vedel co ma caka, nechcel som mat na stene listu a miestnost sa musela kompletne vypratat. Sutiny a prach boli vsade. Nasledovala oprava omietky a komplet malovka.

sandra49
autor
21. máj 2024

@madeincssr aj ma napadlo ze zakryjem aspon posteľ nech to nesadne na matrace. No tak taka prerábať viem co obnasa😅 takže sa to som sa pýtala ci toto bude ako tak okej. Dakujem
@fido69 to by bolo ideálne keby vysavali ale pochybujem. Mam celoplosny koberec v spálni 😅🙈
@klip0 @jaga18 to je skvelé naozaj, ale asi nie všetci to tak asi robia, takže ma zaujímali skúsenosti. Dakujem
@tato_ fuh to bolo asi jak normálna prerábka..my budeme mat lištu v spálni, mame sadrokartónové steny lebo drevodom takže musíme dat listu. A na chodbe pôjdu rovno do strechy takže aj tam bude asi kúsok lišta. Ale vlastne len kvoli tomu ze elektriku budu tahat zo zasuviek lebo iná možnost u nas niejem. Ďakujem