Mobilný dom - rady

18. jan 2023

Ahojte, býva niekto z Vás v mobilnom domčeku? S priateľom uvažujeme nad kúpou celoročného domčeku, tak som sa chcela opýtať, čo je všetko na to potrebné vybaviť. Budeme taktiež na to kupovať aj pozemok, tak by som uvítala nejaké rady a tipy. Ďakujem

martul
18. jan 2023

Ti skôr napíš na modrastrecha.sk

beata_k
18. jan 2023

Vsetko je v nom pocut. A tym myslim vsetucko vsetko.

anjelicek26
18. jan 2023

Myslis take tie domy na kolesach? Podla mna Slovenske cesty nie su usposobene, aby si to realne mohla niekam presuvat. Mne sa strasne pacia koncepty domov s lodnych kontajnerov, fakt uzasne veci vedia spravit... ale tam tiez ako pise kocka vyssie, treba to zaizolovat a odhlucnit, lebo inak zacne prsat a mas koncert, ze nebude spat nikto...

autor
18. jan 2023

@anjelicek26 Áno presne to 🙂 aj mne sa páčia ten štýl kontajnerov. My plánujeme prerábku toho mobilného domčeka, budeme si to postupne prerábať.

autor
18. jan 2023

páči*

beata_k
18. jan 2023

@anjelicek26 Nemyslela som na dazd. Tie priecky su tam len na ozdobu. V podstate aby sa ludia nevideli. Inak ked sa o ne opries, tak ich zavalis 😃

anjelicek26
18. jan 2023

Mne syn nedavno poslal toto, ze babka ma pozemky, ze toto mu mozeme kupit a stahuje sa 😂 No dik synu 😂 https://www.ebay.de/itm/185698497150?mkevt=1&mk...

anjelicek26
18. jan 2023

@beata_k tak ano ale pre 1/2 osoby ako prechodne riesenie na setrenie najmu - na styl do prace a domov spat je toto absolutne postacujuce... casom sa da prejst do vacsieho...ked si predstavim kolko mladych zije u svokrovcov v detskej izbe, tak to 1000% radsej toto 😂

beata_k
18. jan 2023

@anjelicek26 Joj tak to mas veru pravdu. Niet nad detsku izbu u svokrovcov 😄

zafir01
18. jan 2023

Manžel pracuje v preprave. Lodné kontajnery tie veľké stali v DE po 500 eur.. V tom čase sa ich oplatilo vziať a zaplatiť kamión. A tu prerobiť. Dnes stoja 10 násobok. Cena alternatívneho bývania, pokiaľ si nevieš zohnať materiál, či skelet nie je ekonomickejsia. Avšak už aj na sk su firmy. Ktoré ti vedua vykladať skladackove bývanie, kture je tak prepracované, že aj izolácie spĺňajú hygienické požiadavky z hľadiska hluku a tepelných strát. Tieto modulové bývania sa môžu meniť. Teraz ti stačí s partnerom 1 modul, keď sa vám narodia deti, vedia doslova dodpojiť ďalší. A potom ďalší.... A rovnako tak, keď sa deti z domu odstahuju, vieš modul jednoducho odpojiť a predať ( bolo to v peknom bývaní). Cenovo ako klasický dom v prepočte za m2