Mobilná klimatizácia - skúsenosti

21. jún 2021

Ahojte, chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosť s mobilnou klímou a akú používate. Zvažujeme kúpiť ale vôbec netušíme akú lebo je ich toľko na výber a nechceme kúpiť niaku drahú ktorá bude fungovať len ako ventilátor. Za všetky skúsenosti ďakujem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klip0
21. jún 2021

My máme mobilnú a dávame to len do okna. Spálňu to vychladi super ale obývačku spojenu s kuchyňou len veľmi malicko, to je už veľký priestor. Ale je veľká a nepáči sa mi to nejak výzoro. Ale máme strašne teplo tak mi je to teraz jedno 😅

veronice
21. jún 2021

Mali sme ju asi 3 roky a potom sme kupili "normalnu". Prenosna ti zaberie vela miesta, hadicu treba strcit cez okno takze ako pise hore @viessta nie je to uplne ono a neviem ci to robia vsetky ale ta nasa hrozne hucala. Ano, vychladila cely byt ked som mala vsetky okna pozatvarane, dvere pootvarane a klima isla naplno ale ten hluk... Som rada ze sme sa jej zbavili...

luccija
21. jún 2021

Radsej nic ako mobilnu

katulienkax
21. jún 2021

nekupuj to, je z toho strasny hluk a ta rura ide z okna. To je mozno vhodne tak do serverovne 😂

s_a
21. jún 2021

Radšej našetriť na poriadnu, alebo zobrať na splátky. Vyhodené peniaze za prenosnú.

cubo2
21. jún 2021

mobilna klima funguje, len musis utesnit vyvod vzduchu von oknom / balkonom, lebo ten horuci vzduch z klimy by sa nemal dostat naspat, lebo potom je klima neucinna.. zabera vela miesta, ako nudzove riesenie, ked sa neda urobit klima normalna OK, ale ak mas moznost, urcite urcite si daj spravit normalnu nastennu klimu s vonkajsou jednotkou

elementissa
21. jún 2021

My mame mobilnu, ziaden vyvod z okna. Funguje na principe ochladzovania vody. Vnutri ma nadrz, chladiče a cez taky veľký valec to fúka. Nenastavis si teplotu, ale je to fajn, ked ti to fuka v miestnosti. O par stupňov to schladi. Značka je eldonex arctic ice. Pozri na nete. My sme ju kúpili tento mesiac

nikpa
21. jún 2021

U nás to boli výhodene peniaze. Veľká, hlučná haraburda

cubo2
21. jún 2021

@elementissa tieto "klimy" su hlupost, odporuju fyzike. ty potrebujes to teplo z bytu dostat von. Nezabudaj, ze aj ked das do mrazaka vyrobit lad, tak to teplo z tej vody sa ti uvolni do bytu (cez zadnu stranu mrazaku). Su este aj take, ktore funguje na principe vyparovania vody, co trochu schladi, to hej, ale vedlajsi efekt je vlhky vzduch, ktory nechces, lebo potom ti je pocitovo este teplejsie a potis sa ako v saune.. ty potrebujes vzduch suchy a to spravi jedine normalna klima. fyzika.

elementissa
21. jún 2021

@elementissa takuto https://m.alza.sk/eldonex-arctic-ice-ochladzova... ofucialne ochladzovac vzduchu, ale je to pomerne fajn a nezaberá to vela miesta

elementissa
21. jún 2021

@cubo2 ano, ja fyzike rozumiem, ano, ostáva po tom vlhký vzduch. Ale príjemne to fúka a je to lepsie ako nič.

simsalabim
21. jún 2021

Niet nad poriadnu klimu v tychto horucavach. Ta mobilna sice trochu pomoze, ale je to ako pracka spred 70 rokov.

mamamasama
21. jún 2021

my sme v podnajme a som nadsena. Na okne je to zaizolovane, predavaju k nej take tesnenie, co sa pripina k oknu a krasne nam to vychladi cely byt.. 78m2. Chodi ku mne aj kamoska s malou, lebo oni su na najvyysom poschodi a tam sa fakt neda momentalne ani dychat

nonkanonka
21. jún 2021

Zachránila ma keď som bývala v podnájme v podkrovnom byte. To bolo ako bývať v skleníku, tak som si ju kúpila. Hadica išla von oknom, na okne bolo tesnenie takže teplý vzduch sa naspäť nevracal, keď som išla do mesta tak som nastavila časovač na 1-2 hodinky a vrátila som sa do vychladeného bytu. Takže za mňa čo sa týka efektivity super. Nevýhody - 1. osobne to považujem za neestetickú vec, hlavne tú hadicu v okne; 2. Tesnenie z okna išlo veľmi zle dole, ten lep je silný takže bolo zložité ho z okna odstrániť. Za mňa do podnájmu super, do vlastného nie.

lentilkaxxx
21. jún 2021

Neesteticke, musíš utesniť okná, v paneláku to ťahá smrad o stupaciek do bytu. Každý, kto ju mal, ju po 1.sezóne vymieňal za klasickú. Je jasné, že chceš vyriešiť situáciu hneď, lebo kým Ti krabicu namontuju na stenu alebo pri rekonštrukcii dáš kazetovú, bude po horúčavách. Ak to teraz chcete riešiť, tak skus niekde lacno pozrieť od niekoho, kto sa jej zbavuje, lebo prešiel na poriadnu, a v medzisezóne objednajte na stenu. Naši aj bracho majú v obývačke na stene jednotku, ja som dávala pri rekonštrukcii do stropu kazetovú do chodby v strede bytu, aby mi ho ochladila celý, pripadne izby, ktoré aktuálne potrebujem

autor
22. jún 2021

Ďakujem Vám určite nad tým ešte porozmýšľame 🙂

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz