Mobilná klimatizácia na väčší priestor

16. júl 2024

Chceme to len zatiaľ ako dočasné riešenie ale viete odporučiť nejakú čo je vhodná na väčší priestor ? Máme totižto na byte spojenú kuchyňu s obývačkou aj chodbou .respektíve nie sú dvere medzi nimi

tamtamka26
16. júl 2024

taký veľký priestor ti to nevychladí. mne to ledva vychladilo 1 izbu v paneláku o veľkosti 6m. okrem toho to dosť hučí...

gas1201
16. júl 2024

mobilná podla mna ti nepomože. zároven rátaj že vývod z klimy potrebuješ mať vonku - čo znamená teda že aj otvorene okno a teda už aj z toho kusočku chladu čo ta klima vyprodukuje, tak časť pôjde preč...

bela30
16. júl 2024

Tiez jeden pan spominal, ze ma v byte mobilnu a ledva mu to vychladi jednu izbu, i ked deklarovali, ze to da v pohode dve izby.

markusrasford
16. júl 2024

@tamtamka26 tak jednu izbu 6×4 by kvalitná klíma mala vychladiť. Treba si dobre nastaviť a samozrejme aj hlučnosť sa dá nastaviť. V noci mi ide klíma ani ju nepočujem

sella38
16. júl 2024

@tamtamka26 tak to si mala veľmi úbohú klímu. My sme mali mobilnú Delonghi a vychladila nám otvorenú obývačku s kuchyňou + chodbu.

vanilkovazmrzka
16. júl 2024

Pred casom som sa tu pytala. Objednala som s vedomim vsetkych nevyhod, no chcela som vyskusat, ale jak som kupila tak som aj vratila. V mojom pripade nepouzitelne, okna na juho-zapad, tenucka folia na okno naozaj neodizoluje horuci vzduch zvonku. Ale aj tak najvacsi problem je hlucnost. 65 decibelov je naozaj vela, v obyvacke sa pri tom neda ani pozerat telka, lebo ked ju mas na normalnu hlasitost, ta klima to prehlusi. Neviem si predstavit ze to ma niekto v spalni a spi pri tom. Este som tusim videla nejaku ktora mala max 55db tak to by este mohlo byt znesitelne. Ale drviva vacsina ma 65db, pri najpomalsej rychlosti to klesne len na 62db co fakt nie je velky rozdiel…

A co sa tyka chladenia, po hodine co bola pustena klesla teplota v izbe z 28 na 26 stupnov.

alexanderkovacs
17. júl 2024

Ja som kupil a y sme neumreli vez totonleto. Na jesen dam normalnu klimu namontovat. Ja to pouzivan tak: rano o 6 vyvetram poriadne cca do 8. Ked uz vonku je vyssia teplota ako dnu to je cca tych 27 C , zatvorim okna. V kupelke otvorim trosku okno, kedze mobilna klima potrebuje vzduch z vonka natiehnut do domu. Vyvod z klimy mam do komina. Max 11 mam pustenu, schladi cely dom asi o 1C , takze na 26a vysusi vzduch, kedze byvame vedla potoka je tu vlhko. Ked uz vonku je 33+C uz nenecham bezat mobilnubklimu , lebo taha dnuka 33 stupnovy bzduch, co je naprd. So zavretymi oknami tak do vecera pojde 28C. Vecer vyvetram a ked je este velmi teplo spustulim klimu kym nejdeme spat. V noci otvorene okna.