Mobilná klimatizácia

vanilkovazmrzka
21. jún 2024

Ahojte, zvazujem kupu mobilnej klimatizacie /aktualne je mozna iba mobilna alternativa/. Je tu niekto kto ma realnu skusenost s viacerymi modelmi a vie porovnat a povedat, na aky parameter sa pri vybere zamerat? V tomto sa ja vobec nevyznam takze vyberam zatial len podla dizajnu :D

tundra
21. jún 2024
deedol
21. jún 2024

mam skusenost, bola to blbost, darovali sme ju nakoniec za odvoz.

vanilkovazmrzka
autor
21. jún 2024

Tak teda do daru za odvoz, pre vlastnu skusenost 😄

maca1984
21. jún 2024

Na metre štvorcové ktoré potrebuješ schladiť pozeraj. Poniektorí si kúpia " fúkatko " a potom pindajú že to nemá efekt.
Máme na chalupe v podkroví mobilnú a my sme spokojní. Máme od Klarstein

vanilkovazmrzka
autor
21. jún 2024

@maca1984 napises prosim aj konkretny model, ze by som pozrela parametre?

maca1984
21. jún 2024

@vanilkovazmrzka o cca 2 hod. budem na chalupe, môžem ti to pozrieť.

maca1984
21. jún 2024

Ja som jaká blondína 😂 však internet. Máme je dva roky. https://www.klarstein.sk/New-Breeze-ECO-mobilna...

vanilkovazmrzka
autor
21. jún 2024

@maca1984 😄🩵 dakujem

maca1984
21. jún 2024

@vanilkovazmrzka za máličko.

aalt
21. jún 2024

Predpokladam, ze vies, ze pri mobilnej klime musis mat pootvorene okno a v nom strcenu tu hrubu hadicu z klimy, ktorou fuka teplo von ...

maranco
21. jún 2024

@aalt a cez pootvorené okno ti ide nazad teplo dnu 🙂

ja som vystrihol kartón presne podľa rozmeru okna, a doň otvor na rúru, nalepil alobal aby odrážalo zvon slnečné lúče ale aj tak to bolo také nie najlepšie, ak som to prekladal do druhej miestnosti a na iné okno

guudy
21. jún 2024

@vanilkovazmrzka mobilnu klimatizaciu by som prirovnala k pracke so susickou. Nieco to robi, ale vysledok nic moc…

fido69
21. jún 2024

@vanilkovazmrzka
Druhý termodynamický zákon neoklameš. Akákoľvek klimatizácia pri chladení produkuje teplo a to musíš odvadzať preč. Pri mobilnej klimatizácii je to teplo vyfukované von otvoreným oknom. A tým istým oknom sa ti dnu tlačí teplý vzduch. Tak aký to má zmysel? Vyhodených 200-400€ von oknom. A ďalšie peniaze za neefektivne chladenie.

Radšej investuj do skutočnej klimatizácie (cca 1000€) s oddelenou vnútornou a vonkajšou jednotkou. 😉

mistymay33
21. jún 2024

Ja som to mala cca 1 mesiac a potom som to darovala dalej. Podla mna sú to vyhodené peniaze. Hučí to, nechladí to poriadne, a hadica musí isť von otvorenými oknom, cez ktoré ide teplo dnu.

vanilkovazmrzka
autor
21. jún 2024

@aalt ano viem, otazka nebola ako to funguje, ale ako si vybrat taku, ktora najefektivnejsie splni ucel ;)

vanilkovazmrzka
autor
21. jún 2024

@maranco celkom sa mi v tejto situacii pozdava vonkajsia roleta + takyto panel https://allegro.sk/ponuka/uniwersalny-zestaw-do...

Mne je jasne ze otvorene okno efektivitu chladenia znizuje, ale ja tiez nepotrebujem mat doma 16 stupnov, staci mi drzat sa pod 30 😅

maca1984
21. jún 2024

@vanilkovazmrzka ak ti pomôže, my to máme vyriešené takto.
Chalupa na kopci, čiže slnko pečie od rána až do západu.
Plechová strecha...

maca1984
21. jún 2024
elizabeth170
21. jún 2024

@vanilkovazmrzka ja mám v spálni stropný ventilátor s DC motorom a som celkom spokojná

3009
21. jún 2024

@vanilkovazmrzka ja mám už 10 rokov silnú mobilnú klimatizáciu a vychladí mi to celý 3-izbový byt na 25-26 st. pri vonkajšej teplote 36-38 st. Pred 10 rokmi ma stála 500 eur. Ja to vždy tú rúru prichytím o vonkajšie žalúzie a okno prichytím na gumičku aby sa viac neotváralo.

aalt
21. jún 2024

@vanilkovazmrzka ja len pre istotu. Fakt kopec ludi je z toho prekvapenych.

sorscha
21. jún 2024

My máme mobilnú klímu Sencor a sme spokojný, vychladí celý 2 izbový byt a to nám stačí nastavenie na 25 st., teraz keď je vonku 33.

vanilkovazmrzka
autor
21. jún 2024

@sorscha ktory model prosim?

sorscha
21. jún 2024

Sencor SAC MT7048C

sisska96
21. jún 2024

No mne nevyhovovala. Mali sme v bývalej robote. Hučala jak traktor. Čistá katastrofa
A pod 27 stupňov nešla teplota ani za svet

petka052
22. jún 2024

@vanilkovazmrzka musíš mať veľmi dobre vyriešený odvod tepla. A to na 99% nebudeš mať nikdy. Mala som najdrahšiu mobilnú klimatizáciu, aká sa predávala pred 3 rokmi, stála cca. 1600 eur. Bolo to nanič. Skrátka ona generuje strašne veľa tepla okolo seba, hlavne teda cez rúru, ktorá fungovala ako radiátor. Takže za mňa vyhodené peniaze, už ani neviem aká to bola značka, radšej som na to rýchlo zabudla. Teraz som za 600 eur namontovala rolety a teplota je v pohode. A pomôžu aj v zime pred mrazom.

mandzula
22. jún 2024

Podla mna najvacsia sragora, za ktoru sme kedy vyhodili peniaze. Robila hluk a generovala viac tepla, ako vychladila, a to teda bola z tych drahsich, akoze lepsich.

tundra
22. jún 2024

Pokial by to nemusela byt mobilna jednotka,tak tato ma super recenzie a da s nou v zime kurit.
Na instalaciu treba vyvrtat 2 diery do steny.
Ja nad nou uvazujem, ako zdroj tepla na kurenie.
https://www.remko.de/klima/lokale-raumklimasyst...

vanilkovazmrzka
autor
22. jún 2024

@petka052 ake rolety?

vanilkovazmrzka
autor
22. jún 2024

@tundra dakujem. Nemcinu bohuzial nedavam a obavam sa ze sa na sk nebude dat kupit 😄