Merače tepla v byte

29. sep 2024

Ahojte, tí, ktorí bývate v bytoch, ako je to prosím s meraním tepla? Rekonštruuje nový byt vrátane radiátorov, majú osadiť nové, ale merače tepla nám vraj prídu dať až o týždeň, ako sa vlastne teda meria to, čo spotrebujeme? Predtým som bývala v dome a vôbec netuším ako to funguje... Na základe čoho vyčíslila to, čo sme za ten týždeň spotrebovali keď nemáme merače.... A ďalšia otázka, keď budú merače, tak niekde budeme nahlasovať ich stav alebo sú napojené na nejaký systém a správca si bude vedieť načítať hodnoty z meračov? Vďaka

vanilkovazmrzka
29. sep 2024

Pokym sa este nekuri, tak je to asi jedno nie? U nas sa teda este nekuri

A ak nahodou u vas uz ano tak sa to meria urcite aj pre celu bytovku, takze oni ti to isto vedia dopocitat za obdobie bez meraca, toho sa nemusis bat

A hotnoty meracov sa odcitavaju raz rocne myslim, bud ti to pride spravca odcitat alebo to vedia pristrojom na dialku az mate novsie digitalne typy, staci ked ujo z teplarne pride do vchodu a odcita si vsetko z chodby

vanilkovazmrzka
29. sep 2024

Hoci teraz neviem ci to odcitavanie na dialku nahodou nerobia pri vodomeroch no to je jedno, kazdopadne pred a/alebo po vykurovacej sezone sa cisla z meracov odcitavaju

viestta
29. sep 2024

Vsak vymenu meracov si vybavovala cez spravcu. Tak bud ti vymenia merace a pokracuje sa v merani od 1.1.2024 alebo sa opise spotreba do daneho datumu a zacne sa merat a koncom roka sa stav opise alebo ak mate s dialkovym odcitanim, tak ich odcitaju na dialku. Este aj tak nekuria, takze je uplne jedno ci budu tyzden na starych radiatoroch alebo v skrini, hlavne ich nevyhoddte s radiatormi. A za tyzden by ste aj keby sa kurilo vela nespotrebovali, mozno by to dali odhadom, mozno ich to vobec nebude zaujimat, lebo ta spotreba je zanedbatelny

viestta
29. sep 2024

@vanilkovazmrzka u nas aj spotrebu tepla odcitavaju na dialku, a spotreba sa pocita za kalendarny rok, nie za sezonu

autor
29. sep 2024

No práveže už kúria, len som chcela vedieť, ako mi zarátaju presne to, čo spotrebujem ak tam ešte nebude merač, nerada by som bola, aby mi aj keby nekurim tam zaratali nejaku sumu alebo to brali, že som kurila stále na všetkých radiátoroch aj ked neboli merače... Neviem, či sa vyjadrujem správne, no skrátka mám v tom chaos, že ako to v bytoch chodí

vanilkovazmrzka
29. sep 2024

@viestta asi mas pravdu, tie terminy sa mi zlievaju, nieco byva zaciatkom noveho roka co niekedy uz cca hranici s tym ze uz ani nekuria 😅

andrejka1974
29. sep 2024

Merače na radiatoroch sú na diaľku oni sami si ich odcitaju a prepočíta sa to určitým koeficientom

andaluzia12
30. sep 2024

Aj my sme menili radiátory, merače ešte nemáme osadené, už kúrime, muž sa teší že kúrime zadarmo, lebo to nemajú ako zmerať 🤦🏻‍♀️. Ja sa však obavám drobného prúseru …