Máte v dome každý deň prach?

9. feb 2023

Ahojte mozno je to blba otazka ale zeny tiez mate v dome kazdy den prach? Napriklad v detskej izbe vycistim celu izbu povysavat a rano zase vsade kopa prachu -_- pripadne mi poradte nejake prostriedky s cim utierate prach aby sa nezdrziaval. A byvam v rodinnom dome, dik za rady

babulkomale
9. feb 2023

Furt, marny boj. Zredukujes tym ze nemas perove paplony - ked susim synteticky paplon alebo deku z mikrovlakna tak vo filtri susicky je nic a ked periem bavlnene uteraky, tak filter je plny vlakien - vaty.
Dalej zredukujes stieranim navlhko, nepritomnostou kobercov a zavesov.

denkatn
9. feb 2023

ano, mame kazdy den prach a ked otvorim okno, tak este viac.. ale nemam cas na to mysliet, lebo prach je proste aj v skole, aj v praci, utreme podla potreby raz za tyzden- dva, a viac tomu nevenujem pozornost..

simona2001
9. feb 2023

Ano. Stále. Je to večný boj.

kvetinka75
9. feb 2023

prach je všade a stále. Mám bledý nábytok tak utieram 1x do týždňa.

janetinka27
9. feb 2023

myslela som si, ze nemame prach, ale odkedy mam rucny vysavac a on ma dolu led svetielka, tak vidim ten prasisko vsade a stale

denkatn
9. feb 2023

este na ukludnenie ti chcem napisat, aby si sa zmierila s tym prachom, ze nemoze zit dieta v sterilnom prostredi ako v nemocnici, citala som niekde, ze deti ktore zili v neustale dezinfikovanom prostredi mali horsiu imunitu, ako zevraj chudobnejsia rodina, kde zili viaceri aj so zvieratami v izbe... takze pozri na to aj tak...

yomiko98
9. feb 2023

Pravdepodobne to ide z vonku. Bývaš vo veľkom meste alebo niekde pri ceste. Prípadne nie je neďaleko nejaká fabrika?

floki1994
9. feb 2023

Ano bezna vec..prestala som to riesit..nie som otrokom svojho domu...vysavam dvakrat do tyzdna a prach/podlahu umyvam raz tyzdenne 🙂

annm81
9. feb 2023

Prachu sa na dlhšie nezbavíš. Ešte aj keby si žila na samote uprostred lesa, mala minimum tkanín a žiadne zvieratá, tak ostane prach, ktorý vytváraš ty sama. Veľká časť domáceho prachu sú odumreté kožné bunky. Ale samozrejme, je rozdiel, či bývaš na okraji mesta pod horami, alebo priamo pri rušnej ceste.

matkamirko
9. feb 2023

Čím suchší vzduch máš v byte/dome- tým viac prachu sa logicky víri. Pri vlhkosti do 40%, je tá prašnosť preto vyššia.

luccija
9. feb 2023

Mne stačí, keď vidím ako si dcéra vyzlieka veci či naťahuje tepláky koľko ide z toho prachu nechápem...my máme obývačku do strany kde svieti slnko a vidno všetko na kvetoch, nábytku, gauči, stále...používam Pronto na nábytok.Periny dávam často na terasu vytrasiem, plachty, deky a stále dokola

misinka0611
9. feb 2023

Áno, tomu nezabrániš, hlavne keď vedľa stavajú ako nám. Prach je všade ale viac ho vidíš na tmavom nábytku, na tmavých spotrebičoch ako na bielom. Prach si aj na oblečení donesieš.

babulkomale
9. feb 2023

@yomiko98 najviac ide z bavlnenych navliecok a uterakov alebo ked sa susi bielizen vnutri na susiakoch. Skus vyupratovat a potom potras s vypratym paplonom vecer proti svetlu a uvidis. Prach zvonka ano jasne, ale hlavne ked je veterno a sucho. A cerstvy vzduch treba.

anjelicek26
9. feb 2023

U nas v dome nie je prakticky prach... zijeme na dedine, co mam pocit celkovo menej prachu ako v meste, navyse mame cele horne poschodia koberec - to ten prach udrzi, takze sa neviri ako na parketach a dlazbe... dole beha kazdy jeden den robot vysava a kazdy vecer zmyjem, to tiez robi vela... ponozky mavaju biele aj po celom dni...v byte kedysi ako deti to bolo hrozne s prasenim v meste, dobre si to pamatam, kazdy tyzden rovnaka cinnost, zotriet vsade do bodky prach ako dieta 🙄

simca06022011
9. feb 2023

Tak prasi sa všade. Z textílií, najviac. Prach je vo vzduchu aj keď upraces. A potom klesne. Ako som v dome umieram prach minimálne v interiéry. A to sme ešte podstate v časti kde sa stále stavia. Chytace prachu nemáme, spálne som presťahovala tam ze sa tam len spí, sušička, vysávač, mop :D

liljana
9. feb 2023

Robovysavac a pustat kazde dva dni. Ked pravidelne zoberie prach, tak sa nebude tolko zbierat za viac dni. Pripadne rekuperaciu a nebude tolko prachu z vetrania oknami zvonku.

babulkomale
9. feb 2023

@anjelicek26 nechci vediet co zije v tom koberci 😃 ano aj ked denne chodi robot. Ale pokial nie ste alergici ako tretina populacie vo vyspelych statoch, tak to neva. My sme kedysi zbadali markantny rozdiel v prejavoch alergie ked sme po jej zisteni vyhodili denne robotovany a casto tepovany koberec jediny v dome.

denkatn
9. feb 2023

my kupujeme len kusove koberce a tie menime (aj preto ze dcera ich zaspini, vyliala jogurt, nedalo sa vycistit) ale aspon nemam zle svedomie ich vymenit po roku dvoch... a to ked prasim tak to by nikto neveril, co je v tych kobercoch

tana85
9. feb 2023

mame, velmi podobne, bzvame na dedine, ale aj ked zvlhcujeme, zial viac ako na 40% sa nedostaneme. nie som otrok domacnosti, a preto utriem ked mam cas a chut, zvacsa to vyjde 3x do mesiaca lebo je kopec inych veci, na ktore som zial sama. neriesim a radsej si precitam knihu a pozeram von oknom do lesa ako na zaprasene policky 😝

anjelicek26
9. feb 2023

@babulkomale deti prakticky mimo covidu nikdy neboli chore, nepozname sople-kasle, takze asi je to uplne v pohode... koberce su ciste, kedze su vysavane a tepovane pravidelne 😂 Horsie by to asi bolo, keby je furt vsade na nabytku prach a to u nas proste nie je... ked to tak vezmes, co zije v madraci ci vankusoch 🙄 Oboje proste treba cistit, ako vsetko ostatne...

simca06022011
9. feb 2023

Tiež mame aj koberce a žiadne problémy... už sú ľudia citliví na všetko:D ešte ak gauč mam textilný, no to už je len chlievik. Na to sa koberec nehrabe :D

mateson
9. feb 2023

@babulkomale tomuto už neverím. Vyrastala som v časoch keď koberce boli všade od steny po stenu a teda nebolo zďaleka toľko detí čo majú všelijaké alergie,zníženú imunitu a kadečo.

kleopatra114
9. feb 2023

Odkedy si kupujem tycove vysávače s led svetlom , tak vysavam každé rano a niekedy aj večer . Och , to bol sladká nevedomosť , ked sme ešte mávali normalny vysavac a myslela som si , aký poriadok mam , že netreba vysávať 🙂)))

wokokoza
9. feb 2023

Akože ako často ich kupuješ, keď to píšeš takto v množnom čísle? Akože tyčový vysávač povysáva lepšie ako klasický?

viestta
9. feb 2023

V tychto mrazoch je suchy vzduch aj vonku, ked nemate sneh, tak vela prachu sa dostane do interieru zvonka pri vetrani, v lete to iste ak je sucho, viac sa prasi.
Okrem toho, prach treba alebo vysavat vysavacom s HEPA filtrom alebo utierat na mokro. Zametanim a utieranim suchymi handrami (aj tymi superstatickymi co maju pritahovat prach) sa prach len rozviri a premiestni na ine miesta, neodstrani sa.

ivangeline
9. feb 2023

Ano auz je mi to pri 3detoch jedno. :D

sisaka
9. feb 2023

Áno mame prach, doma sa nesnažím dosiahnuť sterilnej prostredie, takže mi je to jedno, raz za týždeň utriem na vlhko, do večera je to nazad, keďže žijeme v oblasti s veľmi suchých vzduchom nič s tým nespravím, zatiaľ nikto z rodiny na to neumrel, alergici nie sme