Máte niekto túto sedačku?

lusyc
23. apr 2022

Dobré ránko. Vyberám novú sedačku pre mňa a tri detváky, tatko bude mať kreslo. Nemáte niekto túto sedačku? Vyšla mi ako fajn voľba, široká na sedenie s výhľadom do oboch smerov, rozkladacia na spanie pre návštevy. Len sa bojím toho poťahu, koľko vydrží a vankúšov, že ako dlho vydrží ich tvar. Väčšina takýchto rohových sedačiek má buď nízke opierky, ale len také nefunkčné vyklápačky, príde mi to veľmi nepohodlné. A tiež väčšina má úzku tú otomanovú časť, že sa tam oprie alebo vyloží nohy len jeden člen. Ďakujem za rady a tipy.

lenka1993
23. apr 2022

Mame niečo podobne. Nikdy viac ! Vankúše po roku totálne onicom, nemáš si o čo oprieť hlavu, tá široká časť na sedenie je tiež totálna kravina. Idealna je hĺbka sedacej časti 55cm cca. Inak sa ti nepohodlne sedí. Keď takýto gauc tak len v prípade že na ňom budete viac spat ako sedieť. Na bežne denne používanie určite nie.

lenkakravcova
23. apr 2022

@lenka1993 Nam ta dlhá časť vyhovuje, pri sledovaní filmu.. Ale tie vankúše, presne ako píšeš. Mame podobný ale vankúše sú hrúza. Úplne prelezane po roku. Už nikdy viac s tými pohyblivými vankúš mi nebudeme kupovať.

oblecenie99
23. apr 2022

@lenka1993 Presne tak. My mame tiež podobnú, s vankúšmi, a nehovorím, že to vyzerá hrozne,ale tie blbé vankúše musím denne aj dvakrát naprávať,ináč sú zležane hneď,len sa človek trošku oprie.Na sedenie máme užšiu časť a máme na jednom mieste aj opierku hlavy akože,ale tá sa nedá pre vankúš využiť, je to vysoko. Mne sa vo všeobecnosti nepáčia rohové sedačky, dala som sa na to kedysi nahovoriť mužom,už by som ju nechcela. Za mňa nepraktické obrovské opachy.. tvari sa to prakticky,tvári sa to pohodlne,ale nie je to tak

dusankomoj
23. apr 2022

Máme podobnú a nič moc. Je síce 80cm hlboká(to je ako posteľ),ale vankúše sa rýchlo ničia,vždy boli len tak nahádzané a ja som chodila a naprávala. Čakám,pokiaľ doslúži a vyberám inú.

majusikk
23. apr 2022

@lusyc naši takú mali a rýchlo ju predali

lenka1993
23. apr 2022

@lenkakravcova my mame doma často návštevy. Ľudia si nevedia pohodlne sadnúť. Neopru sa tým že tá sedacia časť je hlboká. Deťom to tiež nevyhovuje. Mame teraz objednanú novú sedačku a tá má tu časť na dedinské hlbokú 56cm. Keby niečo tak rozložim a môžme sa váľať. Vankúše sú samostatná kapitola. Otras. Teším sa keď ich rituálne vyhodim von oknom 😀

sonka_miro
23. apr 2022

@lenka1993 uplne suhlasim, siroke sedenie je nepohodlne skor na lezanie, bud budes mat nohy dole a neopries sa alebo sa opries a nohu vo vzduchu, vankuse sa znicia,zdeformuju nedrzia tvar, ta cast za nimi je tvrda a nie je kam opriet cely chrbat a hlavu.

lenkakravcova
23. apr 2022

@lusyc
A ešte by som dodala, že keď deti dajú nabok vankúš, tak je to o život. Už sa nám par krát stalo, že sme sa automaticky niekto opreli a takmer si rozbili hlavu o ten tvrdý panel, o ktorý sú vankúše oprete..

lusyc
autor
23. apr 2022

Ďakujem za rady. Presne toho, čo píšete, som sa obávala. Budem musieť zvoliť teda iný kompromis.
Ja mávam nohy vyložené stále, buď na otomane alebo na stolíku. Decká sedavaju hocijako, som myslela, že vždy dam prec jednu skupinu vamkusov, aby sa opreli dozadu a vyložili nohy dvaja vedľa seba. Ale teda vankusovu asi nie.

elizabet173
23. apr 2022

@lusyc s vankusmi NIKDY! Ma taku moja susedka, aj kolegyna sedi sa na tom otrasne. Pri troch detoch neviem ako by vyzerala po dvoch, troch rokoch...A este ako bonus neviem, ci ti vlezie vysavac pod nu 🤒

sisa_s
23. apr 2022

@lusyc neviem,aky mas rozpocet, rozmery pozadovane, ale skus pozriet tempo sedacku zo sconta 🙂

oblecenie99
23. apr 2022

@lenkakravcova Akuraaaat včera som sa tak oprela,že som predpokladala za chrbtom vankúš,ktorý tam nebol a fajne som si narazila hlavu 🙈

lusyc
autor
23. apr 2022

@sisa_s pekná je. Len na tychto typoch sa mi zdá, že tie chrbtové opierky su aj po vyklopeni nízke. Nemám možnosť vyskúšať. Máte takú? Je pohodlná na opretie? A ešte ako bonus hľadám aj s tym kritériom, aby mi ju vyniesli až do obývačky, to asko a sconto neposkytuje.

barbie1981
23. apr 2022

My máme niečo takéto a super nám vyhovuje

sisa_s
23. apr 2022

@lusyc chrbtove opierky su super, ja nemam rada take uzucke miesta na sedenie, som vyvalena stale na gauci, takze mi vyhovuje, ze je priestranna, pohodlna, rozklad, kde sa vyspia dvaja a vyniesli nam az do bytu 2 pracovnici 🙂 do BA to nemate daleko, keby chcete vyskusat

lusyc
autor
23. apr 2022

@sisa_s pozerala som ju, ozaj ma super parametre aj pekné farby. Ďakujem za tip. Včera som telefonovala na zákaznícku linku a povedali mi, že mi to vyložia pri bránke a nedá sa ani doplatit výnos 🤷
Potrebujeme to v TN okrese. A s tromi malými deťmi musím najprv urobiť úzku selekciu 😃

lusyc
autor
23. apr 2022

@barbie1981 pekná je. Len ja hľadám takú, aby mala opierku aj na tej podnozke.

larazivago
23. apr 2022

@dusankomoj ale zato mate krásnu knižnicu!

dusankomoj
23. apr 2022

@larazivago ďakujem. Ikeácka,aby som mohla doplniť. Bude na celú stenu. Keď sa zbavím gauča(už na tom môj syn intenzívne pracuje🤣).

sisa_s
23. apr 2022

@lusyc to je divne, nam to vyniesli az do bytu 2 chlapi 🤔 tiez sme dlho hladali sedacku, vsetko bolo na objednavku 12t, tato sa nam v predajni zapacila, vedeli ju dodat do tyzdna vtedy a je skvelaa ozaj 🙂