Mám priznať tehotenstvo budúcemu majiteľovi bytu?

31. jan 2022

Zdravím. Tak stručne, stahujeme sa do iného nájmu. Mám zaplatený aj depozit aj zmluvu a zajtra dostanem kľúče od bytu. No ide o to že byť je prenajatý pre 2 osoby niekoľko krát sa ma na to aj majiteľ pýtal či budeme len 2. S istotou som mu povedala ze ano . No medzi časom v týchto dňoch som zistila že som tehotna . Poraďte mi prosím čo mám robiť. Viem že prvé 3 mesiace sú rizikové ešte som to ani nikomu nepovedala. Ale zas keď mu to poviem za 2 mesiace mohol by byť z toho problém. Prosím poraďte. Bola by som rada keby mi tu napísal aj niekto kto prenajima byty. Ďakujem

atomiclena
31. jan 2022

rozhodne sa mu priznať, začať riešiť situáciu čo najskôr, tento problém nikam neodíde, len si na teba počká. Prajem ti, aby všetko dopadlo dobre a podľa tvojich predstáv 🙂

autor
31. jan 2022

@atomiclena ďakujem. Strašne sa bojím že mi povie že odatupuje od zmluvy .a tým pádom nemáme kam ísť

maca1984
31. jan 2022

Určite mu to povedz.
Je to férové.

cyberk
31. jan 2022

tiez by som radsej priznala... lebo v pokrocilom stadiu tehotenstva riesit novy podnajom (a mat stresy, ci vobec nieco najdes) to fakt nechces...
skus sa s nim dohodnut, ze ci mozete byvat 3 mesiace (vypovedna lehota) a za tie 3 mesiace ak teda nebude suhlasit, ze tam budete cochvila 3ja... tak to si isto najdes novy podnajom 🙂

autor
31. jan 2022

@cyberk
@maca1984 myslite že by mohol odstúpiť od zmluvy? A vlastne to je asi všetko o tom človeku. No diky tiež mám v hlave len možnosť že to povedať na rovinu aj keď sa bojim

anjelicek26
31. jan 2022

Ja by som to prve tri mesiace nepovedala nikomu. Kazde tretie skore tehotenstvo konci potratom, ano bohuzial ta statistika je az takato zla. Nevies, co bude. Rovnako keby mu to povies po troch mesiacoch - zistila si to proste neskor - navrhnes, ze ak na tom bude velmi trvat, ze sa pred porodom prestahujete... to by malo byt v poriadku pre obe strany...

diamond007
31. jan 2022

Áno môže odstúpit nakoľko málokto chce nájom s maloletými deťmi, ktoré je ťažké vysťahovať pri neplatenie nájmu.

atomiclena
31. jan 2022

neboj sa, všetko sa určite vyrieši, nestresuj sa, čakáš bábatko, stres mu neprospieva, chápem tvoju situáciu, budem na teba mysliet dnešný deň.

autor
31. jan 2022

@anjelicek26 to je tiež rozumny názor. Práve pre to vaham lebo jasné som tehotna ale neviem čo bude a rátam so všetkým.

nikaeli
31. jan 2022

všetko je o ľuďoch.. ako o ňom, tak aj o tebe.. ty očakávaš, že k tebe bude férový a ľudský, lebo si tehotná a pritom váhaš, či mu to máš povedať - buď tiež férová a čestná. Sú ľudia, ktorí nechcú prenajať byt rodine s deťmi a keď vidím, čo všetko sa stáva, tiež by som váhala. Naša bývalá suseda prenajala byt rodine s 3 malými deťmi, prestali jej platiť a ona ich nemohla dostať z bytu, lebo ich kvôli deťom nemohla vyhodiť na ulicu.. neviem ako to dopadlo, my sme sa medzitým odsťahovali..

autor
31. jan 2022

@atomiclena ďakujem. Určite dám vedieť ako to dopadne

luccija
31. jan 2022

Nie, povedala by som mu to až o mesiac, dva.. zatiaľ uvidí, že platíte načas a ste seriózni.Nikdy by som to nehovorila hneď po zistení tehotenstva

maca1984
31. jan 2022

Môže odstúpiť, samozrejme.
Ale je férové mu to povedať. Si predstav že by si bola na jeho mieste a zatajili by ti to.

autor
31. jan 2022

@cyberk tiež pravda. To by som tiež mohla skúsiť veď kazdopadne pár mesiacov tam budeme len 2 ľudia

tenerifka
31. jan 2022

Ale ty si mu neklamala, ste dvaja. A ak budete za 7 mesiacov traja, vtedy mu to oznamis. Neplanovala si a stalo sa. Co s tym akoze mas potom urobit?
Naco riesis takto s predstihom skoro rok nieco, co ani nevies, ako sa vyvrbi?

autor
31. jan 2022

@maca1984 áno len v takýchto situáciách musím myslieť aj na seba to je úplne normálne. Až by ma vyhodil niekedy po pôrode do vtedy sa viem zariadiť.ale až ja mu poviem že som tehotná a on odstúpi od zmluvy tým pádom proste nemám kam ísť lebo za 1 Deň nenájdeš nič

spadnutaslivka
31. jan 2022

Ja si myslím, že to zisťoval skôr kvôli tomu, či tam nejdete napr. 4 dospelí ako partia.

autor
31. jan 2022

@tenerifka lenže on ai bude chodiť po nájomné. Tak sme sa dohodli. To nejde aby som zamlcala a za pár mesiacov budem mať brucho

atomiclena
31. jan 2022

presne na to som myslela, že bruško nezatajíš.

autor
31. jan 2022

@spadnutaslivka najhoršie je na tom to že on vôbec nepozná nás že sme seriózny platiči a vzdy na čas. A my nepoznáme jeho

anjelicek26
31. jan 2022

Mozno len moc v hlave stresujes. Mozes si od byvaleho prenajimatela dat napisat "potvrdenie" o pravidelnych platbach a bezproblemovosti, aspon to spravi dobry dojem.

vanda323
31. jan 2022

Prvé 3 mesiace nehovor nikomu podľa mňa ja nehovorím ani rodine a nie to ešte cudziemu.
Povieš mu jasné neskôr , nebolo by to fér keby sa Vám narodilo malé a zatajis to ..ale zatiaľ ste tam 2 nie? Tak cooo

es2021
31. jan 2022

Ak je najom iba na priatela tak ty by si nemala byt prenho "ohrozenie". Nebola by aj to cesta?

simca06022011
31. jan 2022

Ako ferove/neferove, akurat si to zistila. Je to cudzi clovek. Prve 3m by som to urcite neoznamovala, na co... A nie je to ani tvoj zamestnavatel, ze si povinna mu nieco hlasit... Potom by som ked tak mu zavolala po 3m, ze ste toto zistili (a nemusis mu vesat na nos, ze si prave v 12tt, co je koho do toho ani kedy budes rodit) a ze teda budete traja, ci to bude velky problem. Dovtedy aj vy ho budete lepsie poznat, aj on vas..

maca1984
31. jan 2022

Ja som ti to napísala z pohľadu prenajímateľky.
My tiež nechceme v byte rodinu s detmi, z dôvodu ako je vyššie písané.
Prestanú platiť a my ich vyhodiť nemôžme- lebo deti.
Tak ako ty musíš myslieť na seba, tak aj prenajímateľ myslí na seba a svoj majetok.
Ak mu to nepovieš a zistí to, tiež predsa môže odstúpiť od zmluvy a nový byt si budete musieť hľadať tak či tak.
Rob ako myslíš. Držím ti palce, nech sa už rozhodneš akokoľvek.

martinka13
31. jan 2022

My prenajiname a áno, vadilo by mi to. Viem, že je to prirodzené, normálne a dokonca aj krásne otehotnieť a čakať bábätko.. Ale vzhľadom na veľmi zlé skusenosti by som nikoho s dieťaťom neubytovala. A nie z dôvodu, že by deti niečo ničili.

mpg
31. jan 2022

@simca06022011 Hlavne ak nemáte teraz kde ísť, tak by som mu to povedala tak o dva mesiace (keď to bude aj istejšie) a keď povie, že nie, tak potom nájsť nový podnájom.

7lenka11
31. jan 2022

Ja by som mu to povedala až po 3. mesiaci a medzitým si pripravila záložný plán. Naozaj chcete ostať s dieťaťom v podnájme? Nemáte možnosť ísť do svojho alebo si zariadiť trvalejšie bývanie?

autor
31. jan 2022

@7lenka11 určite áno len to ešte min rok potrvá kým budeme mať svoje

ajka0207
31. jan 2022

Aký problém by z toho mohol byť o dva mesiace?