Mám kúpiť do bytu ohrievač vzduchu?

2. okt 2022

Už pár dní mi vrta hlavou či nemám kúpiť ohrievač do bytu. Nesledujem správy ale sem tam niekde na mňa vyskočia správy ohľadom plynu , kúrenia a podobne. Keďže máme 7 mesačne dieťa obávam sa či nemôže nastať taká situácia že nám priskrtia teplo a bude drobcovi chladno :(
Čo si myslíte o tom? Kupit? Nekúpiť ? Teoreticky dalo by sa kúpiť aj potom keď by k tomu došlo lenže si už viem predstaviť že ako každý hneď pojde rýchlo nakúpiť a rýchlo sa všetko môže vypredať :/ pár známych si už nakúpili ohrievače 🤷‍♀️

macikovaiveta
2. okt 2022

Mať doma ohrievač je dobre , mame ohrievač aj ventilátor na leto.

polovnicka92
2. okt 2022

Ja by som si kupila, kolegyňa zhanala a v nejakom elektre jej povedali ze ich je uz malo a ze zatiaľ im ďalšie ani nedodali a to ich obehala viac co nsmali vôbec

slovenka753
2. okt 2022

Ak nám priskrtia teplo bude už tak zle ze priskrtia aj elektrinu. Neriešila by som.

basska_b
2. okt 2022

To taky ten elektricky? Podla mna to vela zerie a ten nas este aj smrdi. My budeme asi teplo obliekat, ked bude zle... obliect, poprikryvat sa da babo vzdy

maciatkolulu
2. okt 2022

Dosť komické, lebo ak priskrtianteplo, myslíš, že elektrina bude čo? Lacnejšia? Vieš koľko žerie taky ohrievač? Však kľudne, nech ľudia v kúpia, len potom keď nezaplatia účty, tak nebudú už mať ani svetlo, na to záberu sviečky, tie sa tiež míňajú? 😃Už mi to je smiešne, ale trochu zdravého rozumu pri tej panike by sa zišlo používať.

viestta
2. okt 2022

Áno, kazdy ohrievac žerie elektriku, aj obliecť sa dá keď priskrtia kúrenie, ale aj tak by som ho kúpila. Nie na dokurovanie počas dňa, to dieťa oblečies, ale vyhriať kúpeľňu pred kúpaním nie je na škodu.

panelacikova
2. okt 2022

tiež som nad tým uvažovala, ale takmer som odpadla, keď som pred cca 2 týždňami zistila, že nám kúria a kúria celkom dobre. jediné, čo som zatiaľ kúpila (lebo mám vlhký byt a bojujem s tým už x rokov), bol odvlhčovač, pretože počas jesenných dní alebo zimných, kedy menej kúrili (že bolo vonku viac stupňov), sa mi prádlo sušilo aj 5 dní a stále to nebolo "ono", musela som ho postupne dávať na radiátory. takže som si kúpila odvlhčovač, keď operiem, zapnem na 1, max. 2 noci, prádlo je suché, okná tiež, nikde žiadne rosenie, som spokojná. ohrievač budem riešiť až potom, ak by došlo fakt k brutálnemu zníženiu kúrenia, zatiaľ sú ich plné e-shopy, takže nevidím problém 🙂

@viestta ja mám v kúpeľni podlahové na elektrinu 😀 inak súhlasím 🙂 je fajn, keď je tam teplúčko 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
2. okt 2022

@basska_b smrdí vám, lebo máte taký ten klasický elektrický "radiátor". je fajn zainvestovať do teplovzdušných ventilátorov. rýchlejšie vykúriš a nesmrdí to 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
2. okt 2022

Koľko izieb máte v dome/byte? To treba kúpiť do každej izby. Vieš koľko je to eur? Vieš koľko to žerie elektriny? Keď priškrtia elektrinu? Aby ťa neporazilo pri vyúčtovaní. A kde to chces dať? Na zem? Super tak už len striehni aby to dieťa nechytilo, to budú popáleniny.
Ja neviem, podľa mňa tieto,,panické témy" pravidelne vymýšľa dokola ten istý obmedzenec alebo skupina, hodím tému, narobím paniku, rozum nikde, normálne rizmyslanie nikde.

s_o_n_i_k_e
2. okt 2022

nikdy nie je na škodu mať ohrievač doma, keď máte dieťatko, čo sa týka cien elektriny u domácnosti nedôjde k veľkému rozdielu, prípadne budú ceny zastropované.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. okt 2022

@basska_b su aj keramické tie maju najnižšiu spotrebu aspoň čo som zatiaľ zisťovala 🙂

autor
2. okt 2022

@viestta no veru tu mame ako chladnu len nám to doteraz nevadilo a malý sa narodil na konci zimy tak sme.to nepocitili velmi. Ale teraz je väčší dlhšie sa už kupe to je pravda to mi nenapadlo ani 👍🏻

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. okt 2022

@zoro9836 mame iba 1,5 izbak takze aj presun z jednej izby do druhej na noc nebude problém
A určite som zvazovala niečo čo nebude žrať ako sviňa vraj málo žerú keramické

jakubrianka
2. okt 2022

Problém s ohrievačmi budú výpadky elektriny, ak sa zapne v každom byte/dome, ale kvôli deťom treba mať v prípade núdze.

thereisabear
2. okt 2022

My máme pre istotu, práve kvôli deťom.

autor
2. okt 2022

@mamula20 ja tiež v to dufam 🙏 len myslim na drobca nerada by som aby mu bolo chladno alebo chudák aby musel byť naobliekany v x vrstvách doma teraz :/

viestta
2. okt 2022

Keramický ma síce naoko nižšiu spotrebu, ale fyziku neobabres. Do kazdeho musíš natlačiť dosť kW aby ich premenil na teplo, nič iné ako kWh co presli cez elektromer ho nerozpali. Perpetuum mobile ešte nikto nevymyslel. A keramické majú pomalší nábeh ako priamotop, síce kým vychladnú dlhšie kuria zbytkovym teplom, ale aj to tam musí iba a len elektrika vyrobiť.

autor
2. okt 2022

@martul nemyslím si ze do 1,5 izbového bytu potrebujem do každej izby. S malým budem v obývačke cez deň a v spálni v noci. Čiže nepotrebujem ani extra ohrev ani dlhodoby ohrev kedze je to malý byt, ani v každej izbe tiež nepotrebujem. Primárne len na doohriate izby ak by skutočne nastala situácia že budú radiátory viac vlažne nech teple.
A nie nie som trol som obyčajná matka ktorá chce aby jeho dieťaťu bolo teplo a bolo zdravé toť vsio

autor
2. okt 2022

@viestta tak si teda zaobstaram aspoň kvôli tomu kupaniu 🤷‍♀️ ked uz na to ostatné je zbytočné

autor
2. okt 2022

@viestta ani infraziaric nebude ok? 😩

anesim
2. okt 2022

Moja je julova, od 1.dna ako sme prisli z nemocnice domov tak sme spali pri otvorenom okne, aj na jesen ci v zime. Chora nebyvala vobec, zeby jej bola zima. Radiator sme zapinali akurat cez den v obyvacke, inde vobec,

mandzula
2. okt 2022

Ohrievac je fajn vec, byvam v RD, kurime briketami, no napriklad v takomto obdobi, ked je to ze ani kurit, ani nekurit, si ho pustim, kedze pracujem z domu, sedim pri kompe a je mi kosa.

autor
2. okt 2022

@anesim žiaľ okná su rovno pri posteli a postieľke a v tak malej spálni ani neviem inde dat postieľku. A teda ak je vonku pod nulou neviem si predstaviť spat pri otvorenom okne. Nie všetky deti sú teplomilne. Niektorým je proste viac chladno

anesim
2. okt 2022

Postielka bola na opacnej strane izby, aj doteraz spavame vsetci pri otvorenom okne, nam sa najlepsie spi od septembra do aprila, potom uz je teplo

autor
2. okt 2022

@anesim tak u nas postieľku na inu stranu dat nejde buď len vlavo k stene alebo vpravo ale vsdy je tk smerom k oknám. No to je nepodstatné. Každopádne aj mne by bola v noci zima ak by sme v zime mali okno hoc na vetracke otvorené .

viestta
2. okt 2022

To máš úplne jedno, zere to rovnako a ešte infražiariče neohrieva vzduch ale predmety, to je na kúrenie, nie na nárazové pri kúrenie. Kúp maly ohrievač co za 10 minút vyhreje kupelnu, najlepšie je zavesiť ho na stenu kvôli bezpecnosti. Keď sa dokupete, vypnes.