Malé mušky v kuchyni. Ako sa ich zbaviť?

savoya
4. sep 2019

Prosim poradte mi co pomaha aby som sa zbavila tych malych mušiek ktore sadaju na ovocie?Mam ich v kuchyni a neviem sa ich zbavit.

rinsh
4. sep 2019

Ja mám takúto srandu. Tiež máme veľa hrozna a nestíhame to jesť tak máme aj veľa mušiek. Mne to celkom pomáha (možno aj na fotke vidno) ale z vlastnej skúsenosti viem, že kým ovocie nezmizne,mušky tam budú stále.

prevenar
4. sep 2019

Zober vysavac a povysavaj ich ..za sekundu su "prec" 😉

bozzie
4. sep 2019

Ach nieco mi hovor o tych muskach, aj my ich mame vsade a je to otras ☹ Budem musiet vyskusat nieco take ako si ty spravila rinsh. To tam mas nejaku pomarancovu sladku vodu? Je asi jedno, aku dam, ze?

rinsh
4. sep 2019

@bozzie stará fanta :D ale predtým som tam dala extra sladkú sirupovú vodu aby ich to prilákalo.

rinsh
4. sep 2019

Moja svokra ešte robí niečo podobné. V pohári zmieša jarovú vodu, cukor a ocot a vrch prikryje alobalom, do ktorého urobí dierky. Mne osobne to smrdelo vždy ale neviem akým zázrakom jej to pomohlo vždy :D

sivana09
4. sep 2019

Ja mam ovocie schovane v skrinke a zvysky ktore su na vyhodenie do kompostera sa snazim vyhadzovat co najcastejsie, to mi pomaha najviac

0silvia0
4. sep 2019

@savoya zbaviť sa ovocia 😅

bozzie
4. sep 2019

@rinsh dakujem, vyskusam aj ja a dufam, ze to aspon trochu pomoze.

savoya
autor
4. sep 2019

Kupila som v Dm drogerii toto vraj to male musky prilaka a prilepi.Je to lepkava nalepka z obidvoch stran.

savoya
autor
4. sep 2019
kammik
4. sep 2019

ja nekupujem na ne chémiu 🙂 osobne len sirup do fľašky a ich to naláka a potopia sa 🙂

eru331
4. sep 2019

My sme doma tiež robili také sladke pasce a keď sa pochytali, tak už sa nejak neobjavili. Hlavne treba už načaté ovocie vyhodiť a rýchlo konzumovať ak sa nejaké kúpi

potomka
4. sep 2019

Taktiez mame len sirupovu vodu zarobenu a musky tam idu a potom mame od nich pokoj. Je to lacnejsia varianta ako vselijake taketo nalepky a podobne chemikalie.

lenuliatko84
4. sep 2019

Daj do octu jar na umyvanie riadu.staci do maleho stamperlika.do 3 dni boli vsetky v poharikoch a nove neprisli