Malé hnedé lietajúce chrobáčiky

cejthyu
9. aug 2023

Ahojte, vedeli by ste pomôcť čo to môžu byť za chrobákov? Sú maličké, hnedé a lietajú. Nachádzajú sa v spálni najprv na parapete, zemi a teraz už aj na posteli na plachte a pod vankúšom. Ráno nikde nič, a keď prídem z roboty ich nájdem aj 50 popadaných, mrtvých v spálni. Je úplne jedno či je otvorené okno alebo nie. Sieťky mám. Nemáte nejaké skúsenosti ako sa ich zbaviť?

kamowa
9. aug 2023

Ahoj, ak sa nemylim, byvaju v potravinach. Skus si pozriet vsetky muky a pre istotu aj ostatne trvanlive potraviny v domacnosti...

skodulienka
9. aug 2023

ja som ich mala v čajoch

veronika33
9. aug 2023

máš ich určite niekde v potravinách, pozri všetko, vedia sa dostať aj cez igelitový sáčok, cez papierový úplne bez problémov, radšej mávam múku cestoviny v plastových dózach, tam sa nedostanú...

mima172
9. aug 2023

Volajú sa "Chlebovec", máme ich aj my, bojujem s nimi už dlho. Cez zimu je pokoj a v lete otras. Údajne chodia cez stúpačky. A ako baby píšu, paci sa im v čajoch, sypkých potravinách a strukovinách. Zrovna včera som vyšmarila kuskus, mala som zle (šikmo) zavretý pohár a už tam boli 🤬

mima172
9. aug 2023

* alebo potemník skladový (ja ho poznám pod názvom chlebovec)

blondinka95
9. aug 2023

@cejthyu ja som to mala v strukovinách 🙂

cejthyu
autor
9. aug 2023

@veronika33 tak zajtra sa pozriem čo mám v kuchyni, len zvláštne že v kuchyni sa neobjavia resp. nevidno ich a v spálni kde jedlo, potraviny nie sú tak sa objavia každý deň.

surama
10. aug 2023

@cejthyu Noo to mozes komplet celu kuchynu prejst. Idu vsade.

simsalabim
10. aug 2023

@cejthyu nemas v spalni nejake bylinkove vonave vrecusko? Aj odtial by mohli ist.

martyzpp
10. aug 2023

@cejthyu ach, aj my s nimi bojujeme. Prve roky vo sme tu byvali sme raz za cas nasli jedneho. Ale toto leto ich je kopec. Raz som ich nasla v caji, ten som hned vyhodila ale stale su tu. Mam tiez pocit, ze idu cez stupacky, lebo sme prerobili v oktobri kuchynu a najviac ich je okolo hadice z digestora, ktora vedie do stupaciek.

dorinecka45
10. aug 2023

@cejthyu v spalni? Poviem ti moj pribeh...my sme ich mali v detskej izbe, stale sa tam kotili, nevedelj sme odkial.a potom sme sa to docitali o par rokov neskor... maly mal matrac s pohankou. Nikdy by ma to nenapadlo, z tej postele uz davbo vyrastol matrac ma uplne iny, chrobaciky uz nemame.ale po rokoch aom sa docitala ze sa radi zabyvaju v matracoch s pohankou a podobnymi blbostami.

samimami777
10. aug 2023

Ako baby píšu , väčšinou sú v potravinách. Treba celú kuchyňu aj špajzu vyhádzať a popozerať. Všetko sypké , ryža , strukoviny, drobná cestovina, pozor aj v korení!!! (Ja som ich aj v chilli našla 😅 aj v paprike) a moooc ľúbia čaje , do tých sa aj cez plastový obal prekúsali aj cez papierové vrecká dovnútra .... Treba všetko veľmi dobre popozerať, povyhadzovat a dobre počistiť. Postupne budú miznúť ale je to traaaapenie. Mali sme ich len jeden rok ale stačilo mi 😒

cejthyu
autor
10. aug 2023

@dorinecka45 tak to mi ani nehovor, lebo ak by to bolo v matraci asi vyskočím z okna. Kupovala som ich pred 2rokmi, čistý tempur žiadny pridané iné materiály ako kokos pohánka atď. Skúsim všetko pokukať v kuchyni a všade v spálni. No je to otrasné keď toto musím denno denne riešiť. A nič na to nezaberie

veronika33
10. aug 2023

@cejthyu ak máš ozonovač, tak kvety mimo miestnosti, v ktorej ideš ozonovač zapnúť a ten usmrtí všetko, my sme si ho kúpili ešte v časoch covidu, na jednej chate ktorú sme si prenajali nás doštípali ploštice a toho som sa obávala, aby sme si domov nepriniesli, tak všetko čo sme tam mali sme v jednej miestnosti tiež radšej ozonovačom vydenzifikovali...

silvia152
11. aug 2023

Aj my sme ich mali. A tazko sa ich zbaviť. Najviac ich bolo v chilli alebo v pálivej paprike. To sme zistili az po roku. Dostali sa aj do uzavretej fľaštičky s chilli. Vsetko treba pokontrolovat a vyhodit.

cejthyu
autor
12. aug 2023

@silvia152 kuchynu som skontrolovala tam som nic nenasla. Avsak v posteli v uloznom priestore som nasla, tak som vsetko vycistila a vystriekala tak uvidim ci sa to znormalizuje. Vyskusam aj ten ozonovač. Ďakujem za rady.

mira0611
14. aug 2023

@cejthyu nemas levandulove vankusiky v skrini?

cejthyu
autor
15. aug 2023

@mira0611 asi som prisla na to, co to bolo. Mala soˇ v posteli v uloznom priestore taky obilninovy vankus, ktory mozes zohriat v rure alebo v mikrovlnke.

mira0611
15. aug 2023

@cejthyu super, ze si nasla príčinu 🙂

adrienne18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz