Mačky v byte

30. okt 2022

Ahojte, potrebujem radu. Tí čo máte mačku v byte s čistíte im toalety každý deň aj viac x
Ako to riešite? Rovno to idete dole zahodiť ? Alebo len raz denne? A byhadzujete vo vreci ? V takom menšom? Nie je to plytvanie každý deň nový sáčok?
Vďaka.

anjelicek26
30. okt 2022

Take male sacky a smer popolnica kazdy den... kompostovatelne sacky nie su ziadna drama pouzivat...

autor
30. okt 2022

@anjelicek26 vďaka

kacena4
30. okt 2022

my mame silikonovu podstielku, menim ju 1x tyzdenne a hovienka vyberame denne rovno do wc nakolko tato podsielka sa moze splachovat ziadny zapach nemame

autor
30. okt 2022

@kacena4 môžete mi to prosím odfotiť ? Pozriem u nás vo zverimaxe.

autor
30. okt 2022

@kacena4 a keď meníte tak to celé vysypete zvnútra umyjete a nasypete nové ? Máte 1 mačku ?

simca06022011
30. okt 2022

Ani kompostovacie.sáčky nie su výhra, lebo zahrabane na.smetisku sa neskompostuju a lezu do peňazí. My sme to.vyhadzovali do smetneho kosa s našimi smetami ak to vyzeralo ze ide sa uz so smetami alebo do vedra a do kontajnera. Teraz by som si asi na to zohnala zatvaracie vedro male a zbierala do toho a vyhodila naraz. Tak to riešim so psom na dvore, ale teda v tom vedre mam vrece, predsa je to po psovi vonku ine 😂

taisu
30. okt 2022

Mame toaletu s krytom https://www.mall.sk/toalety-macky/hagen-toaleta..., do toalety sacky https://fera.sk/trixie-sacky-do-macacieho-wc-10... a silikónové stelivo, https://fera.sk/aristocat-stelivo-silikonove-3....
menim tyzdenne, hovienka idu hned do wc

syslik81
30. okt 2022

mas vela mpodstielok co sa da splachovat .. kukuricne mam rada napr ... splachujem hned do wc.. pripadne ak mas mladu macku da sa naucit aby chodila na normlane wc su na to nadstavce na cvicenie.. moja zial ma velku prdel a nenaucila sa .. ale znamej macky chodia a naucili ss rychlo

kacena4
30. okt 2022

navleciem igelitovy sacik na cely zachod (nemame vrch len spodnu nadobu) a na sacik nasypem silikon a ked to idem vyhodit len pretiahnem sacik a vyhodim vydrzi tyzden aj viac bez problemov. takze nemusim nic umyvat

vanilka3
30. okt 2022

Odporucam splachovatelnu podstielku, z mocu vytvori gulky, ktore vhodite do toalety a splachnete.
Zakupite na zoohit.sk, znacka podstielky Benek, ale su tam aj ine znacky splachovatelnych podstielok. Ja som vyskusala vsetky a tato je aj kvalitou aj cenou vyhodna.

beata0900
30. okt 2022

Na zoohit objednávame podstielku ktoru splachujeme, rad zo dňa vyčistíme toaletu a raz týždenne alebo Podla toho ako je spinava ju vyčistíme celu.Pocas týždňa Podla potreby dopĺňame podstielku.

erina102
30. okt 2022

Dobrý večer.My máme v byte kocúrika cca 4mesiace má .Pravidelne čistíme wécko ale cca po troch dňoch to riadne zapácha po moči.Vraj po kastrácii by sa to malo ten zápach upraviť.Máte niekto skúsenosti?Ďakujem

lulaby1982
30. okt 2022

Ja osobne by som mačku do bytu nikdy nechcela ,som psickar. A už vôbec nie,aby mala sociálne zariadenie v byte,kt.treba cistit neustále .Dle myho názoru by sa to malo meniť po každej návšteve maciaceho WC. Lebo sa tam rozkladajú baktérie ,kt.dychate? Taký moc kde je aceton a iné odpadové látky ale ja exkrementy pekne krásne spôsobujú respiračné choroby ,alebo ich môžu ešte viac podpovat.

Už keď tak strašne chcete ,dajte vyrobiť cickam vlastne WC ako máme my ľudia a naučte ju robiť potrebu tam. To by bolo super. A máte to. Určite nie Vaše WC.

Nikdy som nepochopila ako mačka môže loziť po stole ,po kuchynskej linke , ona ide WC a potom sa sparicuje ako schone Názi v BA po linke , po stole kde sú potraviny, pochopila je to predátor,kt potrebuje skrabadla, len nechápem majiteľov ,že im to dovolia.

marsmykkok
15. nov 2022

@lulaby1982 tiež som psíčkarka,.pes naučím na 100 percent venčiť sa vonku a toto nechápem. Mať wc v kuchyni alebo v chodbe a ešte zvieracie a potom to tam niekoľko hodín alebo aj dní ostane. Myslím že v záchode alebo kúpeľni to má málokto lebo ak je 4 členná rodina ťažko tam nechajú otvorené dvere a mačke voľný prístup keď tam vždy niekto je či na záchode alebo sa sprchuje.

mk1111111111
15. nov 2022

@lulaby1982
@marsmykkok ja som bola psickarka roky, dnes som uz mackarka a zial, vobec nelutujem. Nase macky nechodia ani po linke, ani nic neskriabu, ani nic nenicia. Nesmrdia, ani oni ani ich wcka. Stale je to len o majitelovi, ci uz psa alebo macky, ak sa staras, cistis, cvicis, tak je vsetko Ok. Aj psa po venceni treba obriadit, ale nikdy ho nevycistite dokonala a potom ide napr. na gauc a koberec... U nas navsteva pri vstupe ani nevedela, ze mame zviera v dome, ziadne pachy ako tu poniektori tvrdia. Jediny rozdiel teraz vidim, ze macka je inteligentnejsia, cistotnejsia a je s nou menej starosti, netreba ju vencit a ak potrebujeme odist na dlhsi cas ako 8h, tak sa o seba postara sama.

petrad15
15. nov 2022

@mk1111111111 tiež mám kamošku, ktorá má doma 3 mačky a keď k nej človek príde, akože tak musím povedať, že ich vôbec nie je cítiť

mk1111111111
15. nov 2022

@petrad15 dakujem, ze si napisala, lebo presne tak to je, ak sa clovek poriadne stara, nie je citit ani psa ani macku. Ale to by sa ludia museli starat a nie len, "sak nejako" ...