Latexový matrac bez umelých materiálov

26. sep 2021

Hľadám matrac zo 100 % prírodných materiálov a našla som z prírodného latexu, ale vzhľadom k vysokej cene sa chcem ešte pred kúpou poradiť tu, či neexistujú nejaké ďalšie možnosti alternatívneho matraca, prípadne či nemá niekto skúsenosti s takýmto latexovým matracom? Môžete poradiť aj výrobcu, hoci aj zahraničného. Každá rada poteší. Vďaka.

lenya1438
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luxus10
9. okt 2021

latex s kokosovou doskou...

wayway
9. okt 2021

Ahoj, my sme asi 5 rokov dozadu hladali fakt kvalitne matrace a nakoniec sme sa rozhodli pre latexove. Naozaj aj po piatich rokoch sa nam dobre spi. Ziadnu inu alternativu som nenasla okrem pohankovych (detske matrace) / kokosovej dosky ako pise kocka hore. Mali sme aj obycajne matrace z ikey, myslim ze z tej drahsej sorty, no strach a hroza uz po roku, najma na manzelovej strane, doslova vylezana diera a to je stihly. Tak lacne mozes po dvoch rokoch vyhodit (2ks >300eur), to sa jednoducho neoplati, lebo ta to za 10rokov vyjde podobne ako drahe, ale spis na horsom. Jasne ze matrace treba raz za cas menit ale tu stovku dve tri navyse za obdobie x rokov by som obetovala. Mozno tie lepsie znacky maju vdaka dobrym technologiam kvalitne matrace aj zo studenej peny, nedavno som trosku sondovala kvoli matracu do hostovskej... je to lacnejsia moznost nez latex, ale nejak tej umeline neverim...

pampusiaci
14. nov 2023

@wayway ahoj,viem,že je to už staršia diskusia,ale chcela by som sa opýtať,či by si mi vedela poradiť, chceme kúpiť latexovy matrac, ale je len 12 CM vysoký,myslíš,že to bude ok? Aký máte vy? Plánujem kúpiť ten najlacnejší z MPO matrace. Nikdy sme latexové nemali,ale kvôli alergii som sa rozhodla,tak hľadám skúsenosti,aby som neľutovala... Ďakujem veľmi pekne.

luxus10
15. nov 2023

@pampusiaci najlepsie by to bolo vyskusat v predajni, aj spolu s rostom...napr. na 10 cm vysokom matraci z peny sa nedalo spat ani lezat, kopiroval vsetky latky z rostu..., po pridani 5 cm latexu a vymena za rovny rost ale nie latkovy, to slo...ale mozno tak pre deti. alebo nizkotonazne zeny...

latex je vyborny material, pre dospeleho je vsak lepsie skombinovat ho s kokos. doskou...

pampusiaci
15. nov 2023

@luxus10 ďakujem veľmi pekne,skúsim pohľadať miesto,kde by som to mohla pred kúpou vyskúšať 🙂

luxus10
15. nov 2023

@pampusiaci latexove som ale nevidela nikde...

tento je skvely-
https://www.zdravotne-matrace.sk/latex-5-bio-la...

pampusiaci
15. nov 2023

@luxus10 jeej, ďakujem, vyzerá dobre. Máš ho aj vyskúšaný? Len sa bojím tej kokosovej dosky, či tam predsa nenájdu tie roztoče a plesne....
Ja som mala vyhliadnuty tento:
https://www.mpo-matrace.sk/latexovy-matrac-late...

luxus10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luxus10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz