Kurín pre sliepky

qetka
7. máj 2020

Ahojte,
chceme zacat chovat sliepky a zasekli sme sa na vybere kurina. Vzdy, ked sme sa pre nejaky rozhodli, tak som nasla recenzie, ktore ma od neho odradili...
Bud pisali, ze nic nevydrzi, alebo sa zle cisti, alebo je tam nieco zle riesene...
Ake kuriny mate doma vy? Budem vdacna za rady / fotky 🙂
Nechceme si kurin vyrabat sami, chceli by sme si ho kupit hotovy - taky, kde je vsetko sko ma byt 🙂 Mozno neskor, ked uz budeme vediet, co nam vyhovuje a co nie, tak si spravime svoj. Vybeh urobeny mame, cize ide len o domcek, pre cca 6-8 sliepok.
Zatial som uvazovala o tych to troch, ale vsetky som vyradila :

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
7. máj 2020

Moji rodicia maju kurin prerobeny zo starej sopy na drevo. Predelili to na polovicu, oddelili vrch a spodok. Hore urobili bidla, okienko, postavili k tomu rebrik a sliepky su najviac spokojne. Dolu ostalo drevo. Vajicka tam neznasaju, chodia znasat dolu k drevu, maju tam take prepravky vystlane senom.
Prepac, ja viem, ze to si asi nechcela pocut a ten vyber kurina je pre vas asi velmi dolezity, ked si neviete vybrat. Ale keby ten tvoj prispevok citali moji rodicia, tak by sa asi smiali z toho, ako niekto dokaze takto vymyslat nad kurinom 🙂 (nemyslim to zle, ani nechcem vyryvat, len som si predstavila ich, starsiu generaciu dedinskych ludi a uz hned pocujem v hlave tie komenty, ze nechapu, ako niekto takto moze riesit obycajny kurin)

olivnik
7. máj 2020

@november1111 presne... Recenzie na kurín ?? To už kde sme .. môj muž tiež sám spravil a vzivote sme nechovali sliepky ani naši rodičia.

deti95060810
7. máj 2020

otec má murovaný chlievik. Kedy si sme tam mali aj ovce, prasiatko, sliepky. Momentálne mávame okolo 25 sliepok.
Ale ja ti rozumiem. Možno by som kúpila ten prvý čo je na obrázku a keby aj dlho nevydržal - nevadí. Možno by ste si po čase spravili svoj podľa seba.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qetka
autor
7. máj 2020

@olivnik
vies, ked si pozriem fb stranku firmy, ktora sa zaobera vyrobou kurnikov a chcem si tam vybrat a oni najdem tam prispevky od ludi, ze si kupili a stoja za 💩, tak ho asi nekupim. Ale mozno niekto si kupil inde a je spokojny
@diewcatqoo nie je to pre nas take dolezite, ale nechcem kupit somarinu. Ja som si vybrala, ze idem objednat a pozeram pod nim komentare, ze sa ludia stazuju. A tak aj pri dalsich 😂 Zasa si mne nemyslite, ze som dva dni stravila hladanim recenzii 🤦‍♀️

Ano, dal by sa urobit, viem, ale teraz mame milion dalsich veci, co musime spravit. Mame tu rozrobenu stavbu a robosi, ktori to mali robit, zostali trcat v zahranici a nejdu spat, inych momentalne hned zohnat nevieme, tak potrebujeme dorobit to, co treba rychlo. Okrem toho este aj pracujeme 🙂 Chcela som si to ulahcit tym, ze kurin kupim hotovy. Ale tu ludia nechapu, ze moze existovat milion dovodov, preco to tak clovek chce 🙂

guizui
7. máj 2020

@qetka ahoj, my mame konkretne tento https://zvierata.bazar.sk/30968870-predam-kurin... uz asi 3 roky a podla mna je super. Lahko sa cisti, kedze zboku sa otvaraju velke dvierka. Jedine sme zmenili ten rebrik, lebo po hentom sa sliepkam tazsie chodilo. a natreli sme ho a teda vyzera podla mna fajn. za nas velka spokojnost.

guizui
7. máj 2020

@qetka takto vyzerá u nás. Inak ja ta chápem, ja na všetko vždy prechádzam recenzie, veď v dnešnej dobe sa predáva veľa vecí, ktoré sú nekvalitné. Nie každý vie a ma možnosť si spraviť hoci aj blbý kurnik svojpomocne, nie každému sa páči pozbijanych pár dosiek...

qetka
autor
7. máj 2020

@guizui dakujem za odpoved, vyzera dobre 🙂 kolko v nom mate sliepok?

guizui
7. máj 2020

@qetka my konkretne 10, lebo viac nepotrebujeme, ale teda urcite by sa tam zmestilo raz tolko.

olivnik
7. máj 2020

@guizui ani mne sa nepacia tie vyssie pozbijane.. tiez som si googlila ale nie recenzie ale ako sa da spravit nejaky krasny. Lenze ja sa necudujem v dnesnej dobe tomu stresu ked sa riesi na socialnych siatiach aj kurin... proste kazdy si musi vyskusat co mu sedi. Toto sa ti mozno paci ale zistis ze, potrebujes nieco ine aj tak len sama. My sme si spravili sami a tiez mame nenormalne vela prace popri dome, ktory prerabame.

guizui
7. máj 2020

@olivnik ked ste zrucni, tak to je super, ze si viete sami spravit 🙂 u nas by to dopadlo katastrofalne, takze museli sme hladat hotovy 🙂

ivanka12311
7. máj 2020

Šikovný chlap vie postaviť 🤷 Aj my máme postavený ale murovaný

tatiana1329
7. máj 2020

Ja by som tiez radsej kupila a nevyrabala. Aj ked aj ja sama by som vedela vyrobit ale nebolo by to tak pekne ako ked kupis... A ked chces mat peknu zahradu aj kurnik musi vyzerat... Preco si tie tri co si sem pridavala vylucila?

kate_cs
7. máj 2020

Ja ti rozumiem. Kým môj muž postavil tento kurník, tiež si o tom čítal články a chcel niečo, čo bude praktické a dostatočne veľké. Žijem na dedine, ale keď už niečo na pozemok umiestnim, nech je to aj funkčné a zároveň nech to aj vyzerá. Nie len capnúť nejakú stavbu, veď je to len pre sliepky. Mame tam teraz 5 sliepok a vyzerajú byt spokojné 🙂

qetka
autor
7. máj 2020

@tatiana1329 pri jednom pisali, ze je neprakticky a velmi zle sa cisti, dalsi zas nema bidielko a vsetky ze su strasny smejd, ze sa im po roku rozpadavaju,

tatiana1329
7. máj 2020

@qetka dakujem 🙂 tiez mienim kupovat, aj ked by som to aj ja vedela vyrobit ale chcem aby zahrada aj nejako vyzerala... 🙂 Netusim kde by sa to dalo pozriet osobne ale asi by to bolo lepsie priamo vidiet a pozriet vstup a pod.

erickatt
7. máj 2020

@qetka tak ja ti poradím. Kúp najlacnejší. Len nech je na nožičkách. Sliekam to je fakt fuk a po čase si urobíte svoj. Aby sa ti z vonku dali zobrať 🍳. Nič viac netreba. Aj tak budú znášať kde sa im páči....

erickatt
7. máj 2020

@qetka a bidlo je rúčka z metli. Aj ho kúpite skúsiť strechu obit tera papierom nepremokne. To nie je moc roboty. Alebo natrite dobrým lakom proti vlhkosti

olivnik
7. máj 2020

moje na bidle nechcu byt

jaass
7. máj 2020

@qetka nemáte nejakého známeho stolára, ktorý by to urobil? Lebo to sú nekvalitne búdky.

babistatka
7. máj 2020

Prečo niekoho pohorší ešte aj takáto otázka? Podľa mňa normálna a konkrétna. Som rada, že som nato natrafila tiež uvažujem o pár sliepkach. Pre niekoho možno len blbý kurník, ale napríklad ja som cely život žila v meste, predtým ako sme šli do domu a teda o tejto téme neviem nič a rada sa zorientujem.

qetka
autor
7. máj 2020

@jaass nemame, ale keby som vedela, ze ich niekto robi kvalitne, tak objednam aj u neznameho 🙂

amorleo
11. máj 2020

jej tuje niekto tiez sliepkovo pozitivny🙂 moj manzel pristavil ku plechovej stene šopy a iba s dosák co ostalo vyrobil kurinu steny na vrch dali plech. ja som vyrobila zo zbytkovych dosak vnutorne hniezda a miesto na spanie. pridam foto,nieje to nic slozite.stacil mi obrazok🙂 ja uz sliepkujem neikolko dni lebo budeme mat kuriatka🙂 na pobavenie techno kuracie

https://www.youtube.com/watch?v=vNJnOfyhweo
straka17
1. jún 2020

Vyberajte hlavne kurín bez zateplenia, držia sa tam čmelíky. A aby si efektívne sliepky oddýchli, bidlá by mali byť hranaté. Na guľatých sa hlavne novodobým plemenám zle drží

catalin
1. jún 2020

@qetka my sme mali kury najprv v hospodaarskej budove ale toho roku sa mi podarilo postavit im kurin vo vybehu.j teda musim povedat ze nie som extra zrucna a kurin nema ani jeden pravy uhol ale vyrobila som ho s muzovou pomocou z youtube videa 🙂 kurky ho miluju.dalsia skvela vec ze sme drevo nekupovali a pouzili to co sa naslo u nas na dvore.

marca12
1. jún 2020

Ja osobne by som dala vyrobit stolarovi uplne najobycajnejsi bez zateplenia. Lebo tieto,co si pridala su zbytocne predrazene. My sme si sami zbuchali presne preto,ze ziadny sa nam nezdal kvalitny na tie ceny,co ponukaju. Kurin by nemal byt zatepleny,ma mat hranate bydla a podlaha hrubsia,osb sa mi nezda dobra volba ako podlaha.

olivnik
1. jún 2020

@marca12 môj muz tiež povedal že z OSB nie... Spravil riadny z dosak

olivnik
1. jún 2020

Ešte sa dorobiť strecha a nejaké záležitosti estetické lebo my prerabame celkovo záhradu tak pomaly to ide. Zatiaľ takto

amorleo
4. jún 2020

kurin