Kúrenie v peci

beatrixx123
14. jan 2022

Prosím Vás, mame pec na tuhé palivo drevo a uhlie pred týždňom sme čistili komín od vtedy nám pec stále dymí 🙄 ako keby neťahala do komína ale všetkých dym ide cez pecove špáry neviete čo s tím ?

solange7
14. jan 2022

@beatrixx123 necistit komin neodborne ale zavolat kominara. Ved to stoji par eur a este dostanes aj potvrdenie o kontrole.

mpg
14. jan 2022

@beatrixx123 My sme mali takú kachľovú pec, že na nej priamo musel správne nastaviť, aby nedymilo, otec hovoril, že aby malo dobrý ťah.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paciko9
14. jan 2022

@beatrixx123 my si čistíme komín sami a raz ročne chodí kominár na reviziu. Ešte ma napadlo, ale nič v zlom máte otvorený komín alebo zatvorený🙊

cimage
14. jan 2022

Nedymi vam to len pri rozkurovani? Nam to urobilo par krat kym sa drevo, uhlie dobre nechytilo, potom uz komin dobre tahal. Komin je novy, tak zameseny sme urcite nemali.

roja01
4. nov 2022

@beatrixx123 na chate na sporaku mame pred vstupom do dymovodu moznost uzatvorit tah takou klapkou. Ja to nepouzivam, ani som to neskusala, pretoze tam kurim iba obcas, ked na chate spim. Pozrite, ci ste aj vy nahodou neuzatvorili nejaku klapku v peci.