Kúpa novej práčky

karolinakr
5. feb 2022

Zdravím. Mali sme práčku EWTS 10420W Elektrolux vydržala nejaké to desaťročie, teraz som si pozerala podobné pračky v cenovej hladine 360 - 400eur, jedna skáče, druhá ma 3 hodinový prací cyklus, tretia na displeji neukazuje čas prania, štvrtá má veľkú spotrebu. A táto naša práčka vyzerá. že bola ideálna,nič z toho nemala, lenže už sa nevyrába a nedá sa ani opraviť, nahr. diely na ňu už nevyrábajú. Viem, že sú práčky drahé, ale nemá niekto dobrú skúsenosť s nejakou, čo mi môže odporučiť,? Stale hľadám, porovnávam a nič. Bola zhora plnená.

babovka2321
5. feb 2022

@karolinakr vacsine novych pracok sa da cas prania skracovat... tiez mame 3h pracie cykly ale viem prat aj 1 hodinu len. Mam elektrolux na 9kg a maximalna spokojnost, stala mozno do 450 eur.

deti95060810
5. feb 2022

máme práčku LG zboku plnenú... čas prania aj intenzívny 60 - 1 hod. ale aj kratšie programy - 40, 45 min. ale aj 30 min - rýchle pranie... plnenie 6 kg. kupovaná nov. 2020, cena cca 350e.
v prípade záujmu napíšem presný typ...

enoula
5. feb 2022

Pozri aj aeg, ticha, programy sa daju skracovať, neskace 🙂

simca06022011
5. feb 2022

Aeg, ale za tu cenu asi nie. Programy su teraz u vsetkych spotrebicov dlhe, daju sa skrátiť ☺️ plus kazda ktorú som videla ma aj krátke programy. Ja pozeram zásadne spotrebu a objem a potom ovládanie. Ine ma nezaujíma 😁 ak práčka "skáče" je zle inštalovaná..

pinkgirl
5. feb 2022

Nuž teraz je prianie skôr o ekonomickom využití energie, vody, prášku a nie o čase. 3h cyklus pri bavlne na 60stC je ekonomicky výhodný. Ale práčky majú možnosť skracovať program individuálne.

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brembo
5. feb 2022

@karolinakr Aku cenovu reláciu? AEG vyrába to isté,ako Electrolux,len vo vyššej kvalite. Ja už Electrolux nechcem vidiet,Radšej AEG alebo Bosch

ivanka12311
5. feb 2022

Jednoznačne inteligentna tichučka Samsung najlepšia pračka aku som kedy mala.

ivanka12311
5. feb 2022

@ivanka12311 mám túto od Samsungu

sanssa
6. feb 2022

dobre je si ist pozriet, popytat sa, osobne som dost aj po nete pozerala, cca som si tak dokopy dala, co by som chcela a potom vyberala no. Ale je fakt, ze je toho kvantum, teraz mam zn. Philco a je dobra, mna zaujimala tiez aj spotreba energie, aj vody, aj hlucnost 🙂

michalka4193
6. feb 2022

No treba myslieť na to že predovšetkým všetky práčky sa vyrábajú že vydržia par rokov cca 5 max a potom odchádzajú nejaké veci ako programátor atď a prečo? Aby ľudia mali prácu a šetrí sa aj na dieloch aby bola priateľna cena. Ďalej že vraj sa začnú programy na prácach predlžovať na 4 hodiny prania ale bude žrať menej elektriny ze vraj budú nové normy na to. Ďalej ak pôjdete do samsungu lg miele atď treba myslieť na to že na tých s a najskôr pokazí programátor stojí nový aj okolo 400eur a čaká sa týždne kým prídu súčiastky čiže ak idete do whirpoolky, Indesitky atď a sumu nás vyrábané servis a náhradné Diely sú oveľa lacnejšie a u nás dostupné....

brembo
7. feb 2022

@michalka4193 z časti suhlasím,musím ale poznamenat,že ked u drahej práčky odíde programátor,velakrát je ešte oprava rentabilná. Zatial čo u lacnej práčky za povedzme 400€ odíde programátor,tak platíš i tak cez 100€. Lacné práčky su vždy stavané tak,aby boli z výrobného hladiska čo najlacnejšie a aby zákazník na ich servise preplatil. Napríklad len také kolieska ked ušetria o kolko to staží manipuláciu,ked umiestnia filter rovno na čerpadlo-musí sa rozmontovat polovička práčky,zatial čo výrobca ušetril na 2 hadiciach a jednom kryte. Ložiská bubna zámerne zaliate do teflonu,aby sa museli kupovat výhradne originálne čínske.

brembo
7. feb 2022

@ivanka12311 si mohla napísat model,z obrázku si karolínka tazko vyberie😀

llucciaa
7. feb 2022

@michalka4193 hej hej toto je tiež dosť podstatné aby náhradné diely nebol problém zohnať a tiež aby tie ceny boli prijateľné, lebo pri niektorých to sa už ani opravovať neoplatí, keď náhradný diel je pálka :/

karolinakr
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
autor
13. feb 2022

Chcela som dat video ale nejde

mamina1419
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brembo
13. feb 2022

skvelý výber za super cenu.👍

lusyc
13. feb 2022

@karolinakr takže spokojnosť? Dobrý pomer ceny, kvality, spotreby vody a energií, času, tichá? Super.

karolinakr
autor
13. feb 2022

@lusyc hej, ma kratke aj dlhe programy vyvážene, trieda C, a nočne pranie - motor nepočuješ, bubon 8kg, takže zatiaľ som nadšená, neni o moc väčšia ako tie zhora plnené..si myslim, že za tie peniaze som si ju ani nezaslúžila 🙂

karolinakr
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brembo
13. feb 2022

ale zaslužila,máš za sebou kus poriadnej roboty👍

karolinakr
autor
13. feb 2022

@brembo 🙂 áno, po nociach recenzie zháňať

lusyc
13. feb 2022

@karolinakr určite zaslúžila.

brembo
13. feb 2022

@karolinakr
Otázne je skor,či si tá práčka zasluži teba😀
Prajem ti vela stastných praní😀
ja viem aké to je. Tiež ked si niečo chcem objednat,tak hladám,porovnávam ,vyberám,zhánam všetky možné recenzie a skusenosti. želám ti,aby ti dlho vzdržala.

beahavala
14. mar 2022
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

uz nekupis pracku ake boli kedysi, rodicia maju pracku 15 rokov a ide im, my sme kupili nedavno v okay a uvidime kolko vydrzi

sanssa
20. mar 2022

tak ono je dost podstatne co od pracky chces, ake programy a tak podobne, je fakt, ze nevydrzia dnes tolko ako kedysi, ale teda ako tu uz vyssie zaznelo je podstatne aby nebol problem zohnat nahradne diely, keby aj nieco sa stane, aby nebolo nutne hned kupovat novu, aj preto sme my kupovali Philco, lebo pri tych problem nie je

vamajka
23. apr 2023

@brembo AEG nikdy viac 1. krat sa pokazila v zaruke, teraz ma 2 r. a 5 mes. a manzel hovori podla zvuku pri zdimani, ze odchadza lozisko. Seria 8000 a draha bola

simca06022011
23. apr 2023

@vamajka tak ja mam aegcku 15(?)ročnú? ;) ide.. opravivana raz, zámok sa pokazil a hneď aj čerpadlo ci co sme menilo, lebo aj tak by sa skoro.polazilo... po 7 rokoch.. 100eur oprava...napr ta istá práčka, úplne rovnaká mojej mame odišla za rok.