Kúpa bytu - rozhodovanie sa

24. mar 2022

Mám dilemu. Kupujeme byt. Máme vo výhlade 2. Jeden je v super lokalite, na prízemí, trošku drahší a neprerobený - ani okná, nič. Parkovanie bez problemov, blízko školy. Druhý je v horšej lokalite, úplne prerobený, 6 poschodie. Parkovanie je problém. Do školy by to mali deti cca 20 minut, ale mám ich na druhom stupni....Cena prvého s prerábkou bytu by sa vyrovnala cene druhého kde sa stačí len nastahovat. A mali by sme bez roboty... ale nepáči sa mi lokalita a tá prerábka je tam taká, že by som minimálne vaňu a wc menila. Neviem, čo robit.

gladys_07
24. mar 2022

Prvy

beata_k
24. mar 2022

Nikdy by som nekupovala byt na prizemi. Ak sa ti nepaci lokalita druheho, hladaj dalej. Kto hlada, najde. Do bytu sa musis zalubit. Drzim prst. 💪

luccija
24. mar 2022

Nekupuj na prízemí bývali sme tak.Zima tam je, všetko počuješ z ulice každú babku čo bude venčiť psa.A prerábka Ta bude stáť oveľa viac ako čakáš plus mesiace zháňania majstrov.Tiez by som ešte hľadala, alebo zobrala druhý kde sa nastavujem a pokoj

autor
24. mar 2022

@beata_k ved práve, ja som sa zalúbila do toho prvého...len je na prízemí, bez balkona a prerábali by sme cele leto

pribinak
24. mar 2022

Nechcela by som byt na prízemí a bez balkóna. To by bolo pre mna neprijateľné. Nech je to akákoľvek lokalita akékoľvek parkovanie, … (prach, hluk, zima, hocikto mi vidí do bytu, nebezpečenstvo v noci, …)
Ak sa ti nepáči lokalita 2. bytu, hladala by som niečo iné

beata_k
24. mar 2022

Juuj este horsie ked ani balkon nema. To su dolezite veci. Byt je na x rokov, tu nie je miesto pre kompromis. Zalubis sa aj do lepsieho 😉

h2
24. mar 2022

Nekúpila by som ani jeden. Ak vás nejako netlačí čas, počkala by som si na inú ponuku.

missdiva
24. mar 2022

Vzala by som prvy, mozte si spravit vsetko podla seba. Osobne nikdy nepochopim preco ludia nemaju radi prizemie (pokial teda nie je na urovni zeme) a najvyssie poschodie, za mna ked byvat v byte tak jedna z tychto moznosti. Na prizemi si mozes dupat kolko chces, ak ma bytovka vlastnu kotolnu tak tam budes mat cely rok teplo aj bez kurenia a nemusis sa trepat s taskami vysoko ani riesit vytah.

lavinis
24. mar 2022

byt bez balkona ak to nemá predzáhradku by som nekúpila.

elizabet173
24. mar 2022

na prízemí a bez balkóna nikdy. bývali sme tak, ale len pár rokov, kým sme postavili dom.
@missdiva každý má iné priority, ak by ti kvalitne zatieklo na najvyššom poschodí, alebo by si sa trieskala dva, tri krát denne, s novorodencom, ďalším dieťaťom a nákupom na šieste, keď je výťah pokazený, tak by si ocenila "kvality" bývania na najvyššom poschodí. Na prízemí bez balkóna som bývala, hluk, zima od pivníc, paráda.

missdiva
24. mar 2022

@elizabet173 ja som mala byt aj na prizemi, aj na najvyssom aj v strede a z hladiska poschodia to prizemie aj najvyssie sa mi zdali najlepsie ale teda ja som zvyknuta z domu a pre mna je priorita cislo 1 sukromie.
Ale chapem, ze je to individualne,zalezi od cloveka aj od bytovky ako takej, orientacie bytu, kurenia, veku strechy atd...

elizabet173
24. mar 2022

@missdiva veď píšem, že každý má iné priority, ja bývam momentálne v dome, ale pokukujem po byte "na starobu" 😂, viem, že je byt a byt, tak hľadám. Aj keď ceny bytov rastú, domov tiež a mám ho vo veľmi dobrej lokalite, tak sa až tak neponáhľam.

jaskolka
24. mar 2022

Na prízemí, bez balkóna, neprerobeny, ani náhodou, aj keby to bola lokalita taka úžasná ze dva kroky do roboty a školy.Ja by som brala druhý. A keď nie druhý, tak hľadajte ďalej.

missdiva
24. mar 2022

@elizabet173 drzim palce pri hladani.
A autorka, na tvojom mieste necakam kym najdem dalsi byt lebo sa ceny zas zdvihnu.
No ale je fakt,ze som ten byt nevidela, moze mat blbo orientovane okna, byt prilis nizko, chladny, hlucny ale moze to byt aj super orientovane do dvora, ticho, nad kotolnou (t.j. podlahove kurenie zdarma), za bytovkou zahradka, vyvysene a po komplet prerabke to bude luxusne byvanie na mieru.

patka06
24. mar 2022

Druhý, byt na prízemí a bez balkona by som určite nekupovala.

veronika3110
24. mar 2022

my sme kúpili starý dvojposchodový dom... presne taký sme síce hľadali, ale tá prerábka je naozaj náročná... ako spomínali baby, o majstroch a dohadovaní sa s nimi ani nehovorím... manžel si 90% vecí robí sám, čo ušetrilo aj nejaké peniežky, ale čas nie... ale kedže to robí sám sebe, urobí to čo vie kvalitnejšie ako niektorí kadejakí ,,robotníci" ...
ale kedže všetok materiál išiel rapídne hore, prerábka vyjde oveľa viac ako čakáš...
zas záleží na prioritách.. prerábka možno bude náročná ale budeš spokojná.... lebo zariadenie bytu sa zmeniť dá, ale lokalita už nie... a možno si už len zvykneš :D
a tiež súhlasím že bez balkónu určite nie... to si neviem predstaviť, že nemáš kde na slniečku kávu vypiť... jedine vonku, že každý vidí ...

vitriolka
24. mar 2022

pockat na treti. neponahlat sa, byt nie je rozok….

lubmar
24. mar 2022

Byt na prizemi urcite nie! Kolegyna tak roky byva a stal sa z nej uplny nervak. Ona ma tu smolu, ze ma okna hned vedla panelakoveho vchodu ako su zvonce. Kazdeho jedneho najomnika vie, kedy pride domov a v akom stave, dvere trieskaju, cip na otvaranie pipa, ludia sa cez zvonce dohaduju s navstevami, fajciari si zbehnu dole zapalit akoze von, samozrejme iba hned pred vchod, jej to ide vsetko do bytu ak ma otvorene okno, decka zvonia kamaratom, neskoro vecer sa jej susedia rozpravaju pred vchodom, decka ked idu vecer z kina, uuplne vsetko pocuje dovnutra. Samozrejme od podlahy ma zimu velku. Uz nikdy, nikdy by nesla byvat na prizemie.

sorciera24
24. mar 2022

ja tu napr. nechapem tomu prízemiu...byvam cely život na prízemí, aja ko mala,a j ako dospela, mame byt an prízemí....a neviem si vynachvalit, skor lutujem chudakov tych, kt. slapu peso na 5.te poschodie (vacsina barakov v meste je bez vytahu 4-5 poschodovych), cize ja len yvbehnem po jednych schodoch...zima?.....mam teplejsie ako svokra v inom meste na samom vrchu......toto nie je o prizemi....mame dvoje prakiet a nie sme krajny byt....o to,m, že aspon pod nami nik nie ej a nerisi dupot ani nevravim....ja by som zas nesla byvta vyššie....

sorciera24
24. mar 2022

@lubmar ale takto to nevyzera v kazdom panelaku.....byvame na prizemi a nic z toho co popisujes sa nedeje......ani teraz, dke byvam ani kde som byvala a vzdy to bolo prizemie...

elizabet173
24. mar 2022

@sorciera24 písala som vyššie, že je byt a byt, my sme mali veľmi chladno a hluk. Keď tebe prízemie vyhovuje, ok, nemusí každému, niekto miluje horné poschodie, ja by som ho nechcela ani za nič, ale ani to prízemie už nie. Sto ľudí, sto chutí.

sorciera24
24. mar 2022

@elizabet173 ano, nie je byt ako byt.....v nasom vchode je 10 bytov, na poschodi 2, cize hluk ziadny a ako pisem zima vobec....ja reagujem na to zovseobecnenie....ze prizemie je vzdy a vsade zle...aspon tak to vyplyva z mnohych pripevkov....a tak to vobec nie je, ako napr. neikomu vyhovuje dom, iny by nesiel do domu za nic, ja tiez potrebujem balkon, iny ho nepotrebuje, lebo byt manapr. prezahradku a pod........toto je taka otazka vobec autorky rozhodovat za nu o bytoch, kt. sme jednak nevideli, nepozname lokality a halvne jej priroty su odlisne od inych ludi a este aj na naonymnom fore....

elizabet173
24. mar 2022

@sorciera24 veď práve, že každému vyhovuje niečo iné, každá sme napísala to, čo by vyhovovalo alebo nevyhovovalo nám, autorka sa tak či tak rozhoduje sama za seba, ona aj keď podľa mňa si vyberá zo zlého a horšieho, hľadala by som na jej mieste ďalej. Ale nie je od veci prečítať si názory iných, môžu upozorniť na veci, ktoré ťa ani nenapadnú. Kúpa bytu je vážna vec.

missdiva
24. mar 2022

@sorciera24 uplny suhlas, aj mne sa zdaju smiesne tie predsudky lebo dobry prizemny byt alebo dobry byt pod strechou vie castokrat ponuknut kvalitnejsie byvanie ako stredovy byt.
Ale samozrejme aj stredovy vie byt fajn, za predpokladu, ze sa nad cloveka nenastahuju male deti a susedia zdola neudieraju na radiator pri kazdom mini buchnuti...

savanna
24. mar 2022

Hovori sa, ze pri vybere bytu by mala byt prvorada jeho dispozicia - lebo to je nieco, co sa neda zmenit. Byt prerobis, ale do inej lokality ho nepresunies, poschodie mu nezmenis.
Co sa tyka dispozicie tusim ale nie je idealny ani jeden, jeden je na prizemi, druhy v horsej lokalite. Mozno este ak by v prvom pripade islo o zvysene prizemie, tak by som nad nim uvazovala, uplne prizemie by som asi nechcela.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
25. mar 2022

@sorciera24 ja som si tu zimu neuvedomovala, lebo sme tak bývali roky, ale keď sme išli k niekomu čo býva na vyššom poschodí oni boli v krátkych rukávoch v zime a u nás chladno oni ani radiátory nemuseli púšťať.A uz vôbec nie byt bez balkónu to fakt ako krabica

kvetinka75
25. mar 2022

na prízemí a bez balkona, určite nie. Ja som bývala na prízemí s balkonom, -vtedy som to tak nevnímala že všetko tam počuť. Ale teraz keď si človek uveduje kopu vecí, určite by som nešla do bytu na prízemí a už duplom nie bez balkona.

evaachesa
25. mar 2022

Ohľadom bývania by som určite nerobila tak zásadne kompromisy. Z týchto ani jeden a hľadala by som ďalej.

terina25
25. mar 2022

Ja by som byt bez balkonu nechcela+ ani prizemie ci 8.poschodie