Kto má dom na tmavom pozemku?

22. nov 2021

Ahojte možno nepíšem na správne miesto ale tak skúsim. Je tu niekto kto má dom na 'tmavom' pozemku? Pozemok je tak trochu v doline, vedľa nás na pravo je dom na kopci na ľavej strane chalupa. Za nami je les a pred pozemok cesta a dom. A chcela som sa spýtať ako máte vysporiadany dom aby ste mali dostatok slnka aby ste nemali pocit že bývate v jaskyni. Možno to až také strašné neni ako si to ja myslím. Ďakujem

andrea_82
22. nov 2021

My síce nemáme tmavý pozemok, ale domy okolo nás sú tak nahusto, že niektoré miestnosti máme dosť tmavé. Cez leto to bolo super, lebo sme mali v dome perfektný chládok. Mne ale skôr ako slnko chýbajú výhľady.

luccija
22. nov 2021

My, keď chodíme cez Staré hory a vidím v dolinách tie domy, kde nezasvieti pomaly slnko viem, že by som tam nemohla bývať.Okrem toho sa tam drží smrad z kúrenia, veľa treba kúriť ..možno to nie je tak zle, ale dávaj pozor

andrejkap123
22. nov 2021

Podla mna sa nic neda urobit iba sa posnazit aby obytne miestnosti boli orientovane na juh, juho vychod, juho zapad. Na sever radsej nic nedat alebo len technicke miestnosti maximalne kupelnu.

vikinka128
22. nov 2021

Záleží čo preferujete. My mame za domom les, pred domom domy z druhej strany ulice.. mame tu tmu, chyba mi denne svetlo. Ale musím povedať, že to čo si popísala znie nádherne

enoula
22. nov 2021

Skus modru strechu forum, bude tam asi viac skúseností... Projekt by sa tam mozno dal nejaky pekny vymyslieť, ale je otazne, ci ti nebude viac svetla chybat aj vonku, ci chcete čosi pestovat, sadit, aby to nebolo skor trápenie... ake je sirsie okolie, ked sa vyberiete niekam. No a v zime uz spominany smrad z kurenia, "opar" z kominov, to je hadam horsie ako tma
Ale vela urobi orientácia domu a pozemku

nafka0483
22. nov 2021

Treba sa poradit s dobrym architektom - navrhne riesenie na mieru a idealne je dat urobit aj svetlotechnicky posudok aby ste vedeli kolko svetla a slnka budete mat v jednotlive rocne obdobia a v roznych castiach dna v miestnostiach a na pozemku. Pocitacove programy to vedia krasne nasimulovat ;)