Krémový granitový drez - čistenie

10. máj 2022

Ahojte.
Ako čistíte škvrny na svetlých granitových drezoch? Čítala som viacero diskusií, často sa tam spomínal trik s rozpustenou tabletou do umývačky alebo domestosom a savom. Stalo sa niekomu z vás že si takto ešte viac poškodil drez? Nemôže sa nič zlé stať?
Ďakujem veľmi pekne za rady 🙂

danusskaaa
10. máj 2022

Mám normálne čistiť na granitový dres a neskúšam iné ...

nika_val
10. máj 2022

Ja mám síce biely nie krémový ale čistila som klasicky Cifom a išlo všetko perfektne. Pred tym som mala bledo sivú a tiež len klasika Cif a nič iné som nepotrebovala 🙂

simona92101
10. máj 2022

Modry domestos,vycistim a pretriem kokosovym olejom,vytvori to taku glazuru a nedrzi to necistoty.

nikiska_13
10. máj 2022

Odporúčam kúpiť Puer. Nasypať do dresu, zaliať teplou vodou a nechať pôsobiť 15 minút. Je to zázrak.

luliu
10. máj 2022

Mám krémový a určité fľaky nešli vyčistiť ani mega drahými originálnymi prostriedkami. Tu som čítala o čistení s DM pracím práškom na biele. A zázrak. Po vyčistení je drez ako nový. Najlepšia vec na svete. Len nasypem, zalejem horúcou vodou a necháme pôsobiť. A drez žiari

gabriela_obzerova
10. máj 2022

V ziadnom pripade nie Cif ani nic abrazivne! Mne takto svokra znicila drez. Museli sme kupit novy, lebo vydrhla tu vrchnu ochrannu vrstvu a potom sa otvorili pory a bol nonstop spinavy, musela by som ho drhnut kazdy den. Ma sa cistit originalnym prostriedkom alebo: zavriet drez, dat zovriet vodu a nasypat praci prasok na biele pradlo. A zaliat. Nechat posobit cez noc. Potom vycistit hubkou, ale nie drsnou stranou. Jednoducho nic abrazivne

nicicka
10. máj 2022

Ja čistim savom a ako nový, keď už je veľmi zaneseny...možno záleží aj od kvality drezu. Môj sa nezničil ...

norika23
10. máj 2022

My ho čistíme bielym domestosom.

gabu_lienka
10. máj 2022

Nasypem agenta z eurony, zalejem horucou vodou, necham posobit a je ako novy. Aj v DM kupis obdobny kyslikovy prasok

opica
10. máj 2022

Domestosom alebo savom uz roky

lusip
10. máj 2022

@nicicka ja tiež....máme svetlucko sivy