Kopanie studne

rose198973773
30. okt 2022

Dobrý deň chcela som sa opýtať môže sa kopať studňa aj keď už dom stojí ci tam hrozia nejaké komplikácie keby sme chceli napojiť vodu zo studne do domu. Dakujem

viestta
30. okt 2022

Na studňu potrebujete stavebné povolenie a všetky posudky k nemu.

rose198973773
autor
30. okt 2022

@viestta áno jasne chápem len ci nieje problém kopať studňu a zaviesť vodu do domu keď už dom stoji

viestta
30. okt 2022

@rose198973773 a v čom by mal byť problém? Prevrate sa do domu, zložité rúry a fungujete. Ako sa pripojíte na studňu závisí od konkrétnej stavby.

maranco
30. okt 2022

@rose198973773 chceš komplet brať vodu zo studne, alebo len na niečo? wc, práčka, sprcha?

oli18
30. okt 2022

Nas stat je chory. Uz si clovek nemoze ani studnu na svojom pozemku vykopat, aby nedal zarobit kadejakym papierovym holofojtosom. 🙉 Ja by som vykopala bez vsetkeho. Ini stavaju zamky, haciendy v ochrannych pasmach, v narodnych parkoch a nik im ich nezbural.

rose198973773
autor
30. okt 2022

@maranco ano ano práčka wc a sprcha
Ale dom nám už stojí len ma tak zaujímalo ci by sa ta studňa mohla vykopať a napojiť aj tak do kúpeľne .
Príde mi to také komplikovane keď tam mame aj to podlahové kúrenie

viestta
30. okt 2022

@rose198973773 jednoduché to nebude, pretože musíš oddeliť rozvody vašej vody od pitnej vody z vodovodu. Keď nemáte pivnicu, tak pod zakladovú dosku sa nedostaneš bez burania podláh.

mikadooo
30. okt 2022

@rose198973773 skús sa možno opýtať na stránke modrastrecha.sk. tam sú diskusie k stavbám, rekonštrukciám a úpravám, tam ti možno viac poradia. Login a heslo by mali byť rovnaké ako tu na koňovi, tie stránky sú nejak prepojené.

andrea_82
31. okt 2022

@oli18 teba by som nechcela mať za susedu. Treba si uvedomiť, že tá tvoja vykopaná studňa môže uškodiť niekomu, kto je napojený na ten istý prameň vody a tvojim vykopaním ho pripravíš o vodu. Takže preto treba povolenie z obecného úradu.

oli18
31. okt 2022

@andrea_82 ani ja teba😛 . Uz len vidim, ako pride z MU , ci OU prutikar a bude zistovat, kto komu berie vodu 🤣🤣🤣. Okrem toho si nepochopila pointu.

andrea_82
31. okt 2022

@oli18 ale samozrejme, že som pointu pochopila. Nechce sa ti dodržiavať pravidlá, ktoré sú určené. To, čo som písala o studni, bol len príklad. Áno, prútkar síce po záhrade chodiť nebude. Ale my sme to tak tiež mali, že sused presne vedel, kade mu ide vrieč a my sme sa napájali na ten istý, tak sme na OÚ spísali dohodu, čo v prípade, že im stiahneme vodu. Ďalší príklad môže byť to, že studňa by mala byť v určite vzdialenosti od žumpy, aby si si nezasvinila vodu, čo sa dá zistiť na úrade. A ešte iné veci, pre ktoré je dôležité ohlásiť to na úrade.
Sama si písala, že ostatní stavajú haciendy. Tak začni od seba, dodržuj pravidlá a potom môžeš chcieť aj od ostatných, aby mali svoje veci na poriadku.