Koľko stojí upratovačka?

arcticcode
17. júl 2019

Rozmýšľame so ženou nad "objednaním" upratovačky. Máme cca 96 štvorcov dvojposchodový dom (pivnicu neriešim) a chceli by sme každý týždeň poutierať všade prach, povysavať cely dom, umyť kupelne a hajzle a poumývať podlahy. V akých sumách sa toto pohybuje? Predpokladám, že nie až tak veľa... či ?

liljana
17. júl 2019

Na kolko by si sa cenil, kebyze mas toto spravit v cudzom dome pre cudzieho cloveka? Tak presne tolko. 🙂

tyrkysova_kobyla
17. júl 2019

@arcticcode ja som kedysi ako studentka chodila upratovat za 4-5 €/hod

kittykat22
17. júl 2019

@arcticcode 96m2 stiha za cca 4 hodiny. Idelne 5 hodin. Cena zalezi od toho kde byvas. Problem je, ze nizsie ceny maju studentky alebo pani na dochodku - ktore ale tak dobre neupracu. Mat upratovacku je super - prestali sme sa doma hadat koli poriadku. Do klasickeho upratovania patri prach, podlahy, upratanie rozhadzanych veci, kupelky a wc, vysavanie a postlanie postele. Do klasickeho uklidu nepatri umyvanie okien, kachliciek, lestenie porcelanu, pranie, zehlenie. Ked upratovacka odchadza tak je dobre ked hodi handry do pracky a zapne program, aby ste sa s tym nemuseli neskor zatazovat.

lucyluv
17. júl 2019

Vždy som sa stretla s 5€/h, ak chces ale napr čisto len okná, vtedy býva aj viac

arcticcode
autor
17. júl 2019

Okná sú najmenší problém. Ono hej, my sa hádame kvôli poriadku, nám by ešte trebalo odkladať a umývať riady, bo ja na to nemám čas a navyše to nenávidím :D
Takže aj každý deň by trebalo, aby prišla poumývať riady.

@liljana To by som nepovedal, pre mňa je to robota, ktorú by som nerobil ani za dvacku na hodinu. Seriózne. Keby som to chcel robiť,t ak si to urobím sám, tak ako stavebné práce, ktoré som si robil sám, hoci ma päťkrát denne otravovali trvalo opálení, že či nepotrebujem pomôcť.

deti95060810
17. júl 2019

domelia.sk
na tejto stránke boli ponuky....

marianinka
17. júl 2019

@arcticcode ja chodim upratovat popri materskej ale v Nemecku, mam rodinu ,ktora ma 6deti a 3podlazny dom, chodim 3x do tyzdna a mojou naplnou je vysavat cely dom,plus zotriet podlahy, umyt 2 kupelne plus wc, zehlim pradlo ale vzdy to mam rozdelene 1-2 dni umyvam a 1 den cisto len zehlim, som tam 4 hodiny a musim povedat,ze pani domu sa bezomna nepohne, jedine co ona robi je vari a perie, zbytok veci ako aj umyvanie okien robim ja raz mesacne .
Riady si dava do micky sama s tym abs neprichadzam do kontaktu.

miui
17. júl 2019

@arcticcode u nas v Nitre 5eur/hodina sukromna osoba, cez agunturu asi viac....plus 5eur platim cestovne, upratuje 3 hodiny cize dokopy 20 eur, mam 86m byt

tyrkysova_kobyla
17. júl 2019

@arcticcode na riady je ideal umyvacka 😉

arcticcode
autor
17. júl 2019

@tyrkysova_kobyla Mame umyvačku, ale do nej nedám ani nôž, ani varechy, ani pekné riady, lebo to z nich sušucha ten lesk a sú potom nechutné na dotyk. A potom sa ešte viac hádame :D

tyrkysova_kobyla
17. júl 2019

@arcticcode no ano, noz a varechy treba umyt rucne 😑 ale minimalne by som nepouzivala pekne riady, len take, co mozu ist do umyvacky 😀

xeniii
17. júl 2019

Minimálne 5 eur za hod, aj viacej, ja nechápem ako si nemôžte po sebe upratať dvaja ľudia či koľko vás je :D

tyrkysova_kobyla
17. júl 2019

@xeniii ja to napriklad chapem, tiez sme dvaja, ale su dni, ked po praci kazdy ma nejaky program, prideme neskoro vecer domov... 🙂 A potom sa to natahuje a dlazka nevidi mop aj dva tyzdne 😂

stela01
17. júl 2019

@arcticcode cena záleží či Vám to bude upratovať súkromná osoba alebo firma .

Myslím si - adekvátne by bolo cca 35€-45€ ak by sa upratovalo každý týždeň a vaše čistiace by sa použili .

deti95060810
17. júl 2019

keď si každý dospelý po sebe uprace tak nie je o čom...horšie je keď sú deti....máme 4 a tie dokážu narobiť neporiadok poriadny...😉
fi. vyjde drahšie, ale zas bude upratané lepšie...

simca06022011
17. júl 2019

Mám zazmluvnenu firmu (nie doma ale.v kancelárskych priestoroch), čo mi chodí upratovať a je to 7-8eur na hodinu. Treba si ale upratovačku vycvičiť. Ja práve jednu mením, lebo za pol roka nechápe čo od nej chcem 😂 a má platené 4 hodiny a bežné odchádza po 2...

mogaa
17. júl 2019

@arcticcode no buď si nájsť súkromne nejakú pani a počítať za hodinu práce cca 2,5-3eurá, čiže podľa odrobených alebo predpokladaných hodín alebo osloviť upratovaciu firmu....bežne je cena cca 3-4urá/hodina, čiže ak má za 1deň povysávať, poumývať 2poschodia + poumývať kúpelka, toaleta,poutierať všade prach a umyť riady - to je práca na cca3-4hodiny...treba si to skúsiť a odstopovať koľko to cca bude trvať vám🙂 a vynásobiť počtom dní keby chcete aby to robila🙂

tenerifka
17. júl 2019

@mogaa 2,5-3 eura na hodinu? Ty zijes este v minulom storoci? Pod 6 eur na Sk neexistuje, aj by som sa hanbila platit tak malo, ved to je sproste vyuzivanie

simca06022011
17. júl 2019

@mogaa veď to už ani minimalna mzda nie je (2,989eur je presne ak...) 😂 kdeže by to ešte firma takto robila za 4 eur.. z čoho by asi tak žili? 😇

mogaa
17. júl 2019

@tenerifka to záleží koho si nájde - ak ide o nejakú študentku alebo mamičku na MD čo si potrebuje privyrobiť a býva niekde v regione kde nie je roboty, tak niekoho nájde....včera som sa akurát rozprávala s jednou mamičkou - ide umývať vchody cez upratovaciu službu a plat sú 3,-eurá na hodinu....za mňa je to teda horšia robota(musí behať po schodoch)ako upratovať niekde v domácnosti.

beate1
17. júl 2019

@tenerifka súhlasím,...tiež som mala upratovačku asi pol roka ku mne chodila a to sme mimo Ke , ale ona bola tiež z tej istej mestskej časti ako my a platila som jej 5 € na hodinu a to bolo ešte 6 rokov dozadu..takže teraz od 6 na hodku asi..

tenerifka
17. júl 2019

@mogaa ked ma clovek na to, aby neupratoval a platil si niekoho, mal by mat tolko chochmesu, aby nezneuzival situaciu, prepac, ale mne je to proti srsti, a hlavne taka mamicka na MD sa musi riadne obracat

marianinka
17. júl 2019

Ja upratujem v DE a mam za 6h 100e , a u druhej pani mam 13.50 na hodinu

stela01
17. júl 2019

@mogaa to dúfam žartujete ? 4 h prace a má prísť človek za 10€ ?

mogaa
17. júl 2019

@simca06022011 ale je samozrejné že ak mu bude upratovať upratovacia služba tak tá pýta raz tolko...je rozdiel či bude upratovať študentka či dôchodkyňa ktoré si chcú privyrobiť a rozdiel ak to má niekto ako hlavný zdroj príjmu...

minuskad
17. júl 2019

minimalne 5 eur na hodinu.

tyrkysova_kobyla
17. júl 2019

@marianinka nakolko on nie je v DE, tak tato informacia je zrejme pre neho irelevantna 🙂

mogaa
17. júl 2019

@stela01 tak ja som vychádzala z toho čo dostávajú tie ženičky čo pracujú pre upratovacie firmy - čiže 3,- eurá za hodinu za upratovanie vchodov(kde teda behá po schodoch)

marianinka
17. júl 2019

@tyrkysova_kobyla ja som napisala priklad kolko je v zahranici ,nie aby pani tolko davala , snad si mozem napisat svoj nazor a Vas do toho velke ...

stela01
17. júl 2019

@mogaa upratovanie vchodov je úplne iné upratovanie ako upratovanie domácnosti .