Koľko sa platí za opravu práčky?

3. nov 2023

Ahojte ak máte skúsenosti koľko cca stojí opravár pracok... Niečo sa nám dostalo pod bubon počuť hrkanie.... Ďakujem (približne.. Samozrejme ze nie presnú sumu viem ze všade je inak)

guudy
3. nov 2023

Zavolaj opravarovi.

autor
3. nov 2023

@guudy wau naozaj? 👏Ďakujem za "radu" samozrejme ze zavolám opravárovi samé sa to neopravi 🤷‍♀️či človek sa tu nemôže už nič spýtať?

katica06
3. nov 2023

Neviem ako to pomôže,že som platila 30e pred rokom a pol, mala.som inú vadu

janagem
3. nov 2023

To asi záleží na vade, cene náhradného dielu, odkiaľ si etc.

muchotrafka298
3. nov 2023

Napriklad v BA je bezne, ze si len za to, ze pridu a pozru tu pracku uctuju 50 EUR. Nasledne Ti povedia, co tam mas, aka je cena opravy a ked je treba, aj cena nahradneho dielu.

stanulienkat
3. nov 2023

Nikto iný ti to nepovie, len opravár, nakoľko nevieš čo ti tam hrka, ci uvoľnená skrutka, bubon, alebo kostica od podprsenky. Ci bude musieť práčku rozobrať, alebo ti rovno povie, že to môžeš vyhodiť. Cena výjazdu, cena dielu, cena detekcia chyby, či si v Sučanoch, či si v Bratislave...
Ci je to autorizovaný servisák, alebo nie.

zupka33
3. nov 2023

Ved my nevieme, co s nou je. Moze to byt polozka za par eur, alebo to moze byt oprava, ktora bude maximalne nerentabilna. Kym sa na to niekto nepozrie, tak nebudes vediet.

autor
3. nov 2023

@janagem tam netreba práveže nič vymieňaťen sa nám niečo dostalo pod bubon

guudy
3. nov 2023

Zbytocne vyskakujes. Cena opravy zalezi aj od znacky pracky a aj mesta, kde zijes. Nielen od typu zavady. Takze na tvoju otazku ti vie dat relevantnu odpoved iba opravar🤪.
Alebo ti snad pomoze odpoved - od 30€ po kupu novej pracky???

isis234
3. nov 2023

Zavolaj opravárovi, povdez čo je vo veci. Spýtaj sa aká by bola približne cena. Príde, pozrie, poradí. Niektorí si dajú zaplatiť aj obhliadku.

gaja78
3. nov 2023

Nam tiez hrkal bubon, bolo ho treba vymenit a nahradne diely, praca a vyjazd nas stal 180€ - bolo to niekedy v auguste tento rok. Mam LG pracku, cca 8 rocnu.

ingrid2304
3. nov 2023

U nás prišiel, pozrel, povedal, že je deravý bubon, a vypýtal si 20 eur. Po súhlase prišiel druhýkrát a vymenil celý bubon. Cena 200 eur.
Ak ale len niečo hrká pod bubnom, tak to otvorí a vyberie. Bude to záležitosť pár (desiatok) eur, podľa mňa.

autor
3. nov 2023

@isis234
@gaja78
@ingrid2304 ďakujem ❤️

babulkomale
3. nov 2023

4 rocna LG, hrkot ako popisujes, bolo to cerpadlo, vymenil, 200€.

hendikep
3. nov 2023

za diagnostiku som dala pred mesiacom 25€ a opravu vycislil na 300 … ( pracka stala 280€ ) ale islo o elektroniku … toto mozu byt napriklad len tlmice, cize zavisi od ceny dielu ktory je chybny u nas to bolo sa mi zda z tej ceny 300€ by 70€ bola jeho robota + 25€ to ze prisiel zdiagnostikovat pricinu .. najprv si zisti ci nemas narok napriklad na predlzenu zaruku cez poistenie domacnosti atd.

dorinecka45
3. nov 2023

Asi mas zhora plnenu pracku..stava sa to casto.vylej vodu z filtra,otoc ju na bok a odsrobuj spodny kryt.je to brnkacka.ja som to robila sama.mam z predu plnenu pracku a tiekla mi.zistila som ze bolo uvolnene istenie hadice do filtra.brnkacka.nechcem vediet kolko by si pytal orpavar

autor
3. nov 2023

@babulkomale
@hendikep moje nervy tak to sú iné palky 🙈

autor
3. nov 2023

@dorinecka45 nemám zhora plnenu práveže

babulkomale
3. nov 2023

@autorka Jemine preklep, opravujem, bolo to 100€ 🤦

hendikep
3. nov 2023

ano nastastie sme mali poistku, pracka sla svagrovi kedze tam len nefungoval jeden program a my sme kupili novu LG za 550€

tom_i
3. nov 2023

Včera kolegyňa platila 30€ za vytiahnutie niečoho čo jej padlo za bubon

autor
3. nov 2023

@tom_i tak dúfam ze u nás bude podobná cena 🙈

tom_i
3. nov 2023

Dodám, že Nitra

jarka_black
3. nov 2023

Asistenčku alebo servisáka z bytovej poistky ste neskúsili? Možno takú službu máte predplatenú.

Mne sa párkrát stalo, že sa opravár zastavil, vyriešil za pár sekúnd a ani nič nechcel, ani kávu... že sa ponáhľa. Ale štandardne je cena za zásah v desiatkach eur. Hlavne ak nie ste po ceste.

snowgirl1
3. nov 2023

Tiez ma to čaká je este v záruke opravár príde v pondelok pozriet som zévedava na tu cenu

autor
3. nov 2023

@jarka_black nakoniec som zistila ze mame suseda opravara tak v pondelok dobehne dúfam ze to nevyjde veľa keď už samotná práčka vyšla dosť

autor
3. nov 2023

@snowgirl1 aj k nám v pondelok tak som zvedavá