Koľko platíte za umývanie okien?

2. apr 2021

Koľko bežne platíte ze umytie okien celého RD? Ja som sa len nedávno presťahovala z bytu, kde som si ich sama umývala, lebo ich nebolo zas tolko.

Myslela som, že si ich dám umyť na sviatky.. poslala som cca plochy a počet našich okien ale cena ma zarazila, 700€ za umytie všetkých okien a skleneného zábradlia. Jedná sa o bežné umytie, nie nejaké extra znečistenie. Tak po tejto sume to ostalo aby sme si ich umyli vlastnoručne 😀

Koľko platíte/ste ochotní zaplatiť vy pri takýchto službách? Mne to príde, že nevedia už koľko pýtať. 🙈

solange7
2. apr 2021

A kolko mas okien? O ako velkej ploche hovoris?

yonce
2. apr 2021

fuuha, tak to je fakt velmi vysoka cena! no za tu cenu by som umyla okna isto sama a radsej si tie peniaze odlozila na nejaku dovolenku 🙂

tncka
2. apr 2021

Fuu ako ja teda rozhadzujem na vsetky strany to sa musim priznat ale 700e uz pride aj mne strasne vela. Aj keby si byvala v dome co je cely skleneny🤣🤣🙈

evaachesa
2. apr 2021

Prídem ti umyť za 500, kde bývaš? 😃

jaga18
2. apr 2021

Neviem koľko berie firma, ale syn si zvykol takto privyrabat popri štúdiu jedno leto. Umýval okná na rd (ako brigádnik pre upratovaciu firmu). Chodievali dvaja, vybavenie zabezpečila firma, dostávali po cca 50 € za jeden rd, čo bolo cca 3 hodiny práce pre dvoch. Bolo to asi 2-3 roky dozadu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaga18
2. apr 2021

Podotýkam, že šlo o novostavby s brutus špinavými oknami, fakt za za tých 50€ namakali. Skutočnú cenu nevedel, keďže to si účtovala už firma, čo ich platila

andi80
2. apr 2021

2 eurá za jedno dvojkrídlové okno, takisto 2 eurá za dvere. Plus dám aj obed. Je to normálna baba od nás z dediny a tú cenu navrhla ona sama.

autor
2. apr 2021

@solange7 do 200m2 mi to vyslo aj s vnutornym a vonkajsim zabradlim.

autor
2. apr 2021

Mame sklenene plochy v obyvacke a chodbe, ratali do toho aj umytie ext zaluzi, ktore nemame vsade ale na vacsine su, taktiez aj nejaky ochranny lesk ci co. No aj tak mi to pride velmi prestrelene a radsej si ich cez vikend umyjeme sami. Pytala som sa aj inde, ale mi povedali, ze to je individualne a museli by to vidiet, ze sa to neda odhadnut podla ich cennika ktori maju nastaveny na byty a typizovane okna.

hettinka
2. apr 2021

Kip si Karcher umyvac okien za 50€ a máš to. A nauc manžela, že okna sa neumyje samé. U nás umýval manžel, teraz pre chorobu nemôže, tak som si to rozvrhla na 2 soboty a umyté je. Tiež ich mame dosť veľa. Určite by som 700€ za upratovanie nikomu neplatila, trebars 4x do roka, za to máš parádnu dovolenku letecky. Však 700€ je skoro cela moja výplata. Asi zmením zamestnanie 🤣

dskjhfdlkdjhl
2. apr 2021

Mame velky dom a umyvam si okna sama. Nikdy nie naraz vsetky, to by sa mi nechcelo. Vzdy umyjem bud v jednej izbe, alebo max. na jednom poschodi (mame 4 poschodia) a mam to za chvilu, aj sa rozcvicim a teda ani som nevedela kolko som uz usetrila😀 A to mame fakt velke okna, ale beriem to ako telocvik.

hederamonstera
2. apr 2021

Tiez umyvam okna postupne na nasom rd, ja neviem...nepride mi to ako nejaka narocna robota, aby som za to niekomu platila

evka258
2. apr 2021

Myslím si, že keď si to človek rozbehne na každý víkend pár okien alebo keď je chvíľu čas, ušetrí kopu peňazí.

katkamatka7
2. apr 2021

Umývam na RD asi 12 okien plus balkón, 3 pivničné okienka, dve garážové okná a za jeden deň by ma trafilo to umyť. Musím si to rozložiť, ako upratujem izbu, umyjem v nej aj okno, až prejdem všetko do týždňa. Pomedzi to pár zrkadiel preleštiť a teda žalúzie som si nenašla iný systém, ako rad radom každú jednu koľajničku utrieť zvlášť. Ak by mi niekto zaplatil za umývanie okien na vlastnom dome takú sumu, tak si žijem len z toho

compra
2. apr 2021

Nam chodi umyvat pani. Platime 4000 Czk, t.j. odhadom 150 eur. Celkom velke plochy. Asi 15 okien. Aj s exterierovymi zaluzkami.

miadi
2. apr 2021

Za 700e by ti ten umyvac okien Mal vyzerat ako Brat Pitt v roku 2000 a urobit popri tom striptease 😂nam umyvaju okna mm zamestnanci v ramci minimalnej mzdy $15na hodinu. Su dvaja a trva to asi hodinu Z vonka hadicou a znutra si ich umyjem ja ako mam chut nie vsetko naraz je ich 23 okien a niektore aj z vonku - tie co su na verande.( su to vyklapacky daju sa otvorit len spodne casti)

vendulka80
2. apr 2021

Preboha neblázni dievca, za tie peniaze si kúp radsej diamantový prsteň. Zožeň karcher za 50 evri, vileda handry za 2,60 z jednoty, vyčlen si na to jeden den a garantujem, ze za 2 hodiny nemas co robit. Ked ja to zvládnem sama s 3 detmi a s 10 oknami z toho 5 terasových a vsade vonkajšie zaluzie, zvladnes to na 100 percent aj ty😊alebo pohladat nejaku babu študentku. Ale 700 evri je otras.

sono2
2. apr 2021

Daj si tu ponuku na mk napíš mesto
Isto sa niekto chytí. Ja by som dala od okná.
Tak ja osobne by som zaplatila toľko, koľko by som si ja zapytala alebo teda na hodinu. Na hodinu dajme tomu 8 euro? Čo ja viem? Ono neni sú tie hodinovky dobre.
Ak je to normálne znečistenie a neni to že výzvam rám po piatich rokoch tak asi 20 euro na okno. Vonkajšie žaluzie by som dala hodinovku.
To sa mi zdá fajn

sono2
2. apr 2021

@vendulka80 2 hodiny?? Žalúzie medzi oknom treba prejsť isto to v zime nerobila
Ja mam sakra čisté okna a určite mi trvá jedno 20 minút aj viac. Ale teda ja si predstavujem čistotu ako nové že absolútne žiadna špina okolo šrobov, nikde

basska_b
2. apr 2021

To musím poslať mojej mame. Ona mi s tým chce pomôcť, ale keď si vypýta 700 eur, tak ma smolu 😂

jameena
2. apr 2021

@sono2 Uf, pri našom počte 33 okien ( a to malé z kúpeľní a WCiek nerátam), by to tých 700€ pri cene 20€ za okno aj vyšlo...už viem prečo si ich umývam sama😅 Plus mám ďalšie 2 nehnuteľnosti, kde ich treba tiež 2x do roka umyť. Umývam na striedačku, ale veľmi často, nech sa špina nezažerie. A žalúzie sme eliminovali len na spálne, lebo z tých by ma porazilo. Ale super nápad toto dať ako inzerát tu na MK, aj pri skromnejšej cene by sa niekto podľa mňa našiel.

annamalaga
2. apr 2021

@sono2 môžem sa opýtať , čím čistiš to okolo šrobov?? A ako sa najlepšie umyjú a čím biele rámy na oknách? Ja by som si vypýtala 2€ Za okno. Ja mám doma 17 oblokov.

vendulka80
2. apr 2021

@sono2 ked ma clovek na to techniku tak ide to rychlo. Ja mam karcher, na ten nedám dopustiť. Kebyze mam umyvat jedno okno 20 minut tak ich umývam mesiac. A to mozem povedat, ze vonkajšie zaluzie je na údržbu horsie ako vnútorne, je tam viac bordelu. Ale zas je pravda, ze okna umývam každý mesiac-dva.

hettinka
2. apr 2021

Zaluzie nemám. Príliš náročné na umývanie, ak sú zvonku a zvnútra lapac prachu. A ani opticky sa mi to nepáči. Máme klimatizáciu, zaclony a na 1 okne záves.

sono2
2. apr 2021

@vendulka80 ale veď aj ja. Balón mi trvá isto 40 minút každé okno ak 20 to je cez dve hodiny a mam len štyri okná veľké a balkón

lianka123
2. apr 2021

300eur sme platili, domek 270m2, okna vsade plus exterierove zaluzia, 2 baby boli a po 8 hodinach sk9nstatovali, ze nikdy viac 🙂 bratislava

sono2
2. apr 2021

@vendulka80 Len ja mám okná fakt také 10 rok akoby ich včera osadili vnútro všetko

zuvelyn
2. apr 2021

Ja mam Kärcher vysavac na okno a ich prípravok čo odpudzuje prach a špinu a cely poschodový RD mám umytý za hodinu. Na rámy mam HG čistič na biele plastové okna, staci nastriekat a zotrieť a okno ako nové. Umývam raz za pol roka niekedy aj menej, okna sa nam nespinia nijako extrémne. Neviem si predstaviť čistiť jedno ok o 20minut 🤣 zaluzie som vychádzala, mame záclony a závesy.

vendulka80
2. apr 2021

@sono2 tak to je super. Ale je pravda, ze pri terajších oknách sa clovek moc nenarobí lebo nie je tam tolko kadejakych srobov a neviem coho. Ked si predstavim, ze doma sme mali tie dvojdielne a este rohové, klasické umývanie s okenou a tou stierkou, 300 razy predtým este namokro umyť, nedajboh keby niekde šmuha zostala 😂 preto mi nejde do hlavy, ze akým systémom alebo čím musi ta dana firma umyvat, ked si vypýta 700 EUR...asi som mimo realitu ale pre mna je to šokantné😁