Koľko by stál presun žumpy?

16. feb 2022

Ahojte, mám takú technicko-stavebnu otázku. Bývam so starými rodičmi,ktorý majú obrovskú záhradu, čiže so snúbencom si tam vieme postaviť dom, no problém je prístupova cesta, nakoľko vedľa starých domu je len úzka cesta,kde sa auto ledva zmestí.
Vedľa starkých sa predáva dom, ten idú kupovať moji rodičia, ti vedľa domu majú dosť placu, avšak tade,kadiaľ by mohla ísť tá prístupová cesta je žumpa.
Tak by sme len orientačne chceli vedieť,že zhruba koľko by vyšlo,keby sa tá žumpa nejako odkloní.
Riešil tu už niekto niečo podobné?
Ďakujem za info

marci77
16. feb 2022

my sme za plastovu zumpu 11kubikovu pred 7rokmi platili asi nieco okolo 2.000eur, plus cena za bager, co pride vykopat jamu, plus tam zumpu potom dat.....my mame zumpu pred domom..... ale asi vela zavisi ako su natahane rury na odpad, poradila by som sa s nejakym odbornikom

autor
16. feb 2022

@marci77 no klasika, starý dom naľavo, a žumpa napravo 😀 ale jasné, šak odborník je samozrejmosť,len som chcela vedieť,že zhruba či si už niekto niečím takým prešiel a zhruba koľko ho vyšlo 😀
Vďaka za odpoveď 🙏

marci77
16. feb 2022

moj odhad by to mohlo stat tak do 5.000eur

anjelicek26
16. feb 2022

Mimo technicko-stavebnej otazky, skutocne chcete stavat vedla domu starkych a s rodicmi cez plot? Mate samovrazdene sklony ci totalne uzasne zazracne dobre vztahy 🙏😂

autor
16. feb 2022

@anjelicek26 máme dobré vzťahy 🙃 nevidím teda na tom nič zlé

anjelicek26
16. feb 2022

Len casto sa prave tie dobre vztahy takto na hromadke pokazia, hlavne ked prijdu deti a zacnu sa hrabat do vychovy, co si kde zasadis, co si kde postavis a ludia starnu, zacnu im vadit veci, co boli dovtedy v poriadku... tych tem je tu bohuzial kazdy bozi mesiac dost, co vsetko vyzeralo byt v poriadku a potom si robia ludia len prieky a nadava jeden na druhu stranu :( Ale drzim palce, nech to u vas tak nie je, len by to bola obrovska vynimka... ten presun rataj 3-5000

kinats
16. feb 2022

Veko, zumpy moze byt pochodzne a za urcitych okolnosti aj pojazdne, to chce zohnet statika a nemusi sa nic prekladat mozno staci stopny preklad a beton,

autor
16. feb 2022

@anjelicek26 rodinu si človek nevyberá. My máme šťastie v tom,že vzťahy máme dobré, starkí nám to sami navrhli, lebo už sú starí, v záhrade už nevládzu robiť a nechcú,aby zbytočne zarastala,keď sa dá využiť takto, a radi nám aj skrz financie pomôžu. Moji rodičia sú flegmatici, ktorí sa mi prakticky do života nemontuju, ak však ja niečo potrebujem, viem sa na nich obrátiť a to isté aj naopak.
Viem,že sú tu všelijaké témy ohľadne toho, ale v mojom prípade jedine, čo má práve trápi je maximálne tá žumpa 🙂

autor
16. feb 2022

@marci77 no to je ešte po fin.stránke dobre 👌
@kinats áno,ako som písala, určite to preberieme aj s nejakym odborníkom. Ďakujem 🙏

mamina1419
16. feb 2022

Nie je už doriešená aj obecná kanalizácia v obci ? To by ste mali ľahšie . Väčšina dedín má už kanalizáciu dorobenu aspoň čo som si tam všimla v okolitých dedinách u nás.

autor
16. feb 2022

@mamina1419 v dedine je, ale nie je "spustená" alebo ako to povedať 😀 a ani nemáme info,kedy by sa mala spustiť

xili99
16. feb 2022

Kamoška to má tiež tak, novú kanalizáciu síce vybuvali, no je im to prd platné keďže za dva roky ju nevedeli sfunkčniť

roja01
16. feb 2022

Ja by som staru zasypala a novu urobila na vhodnom mieste.

autor
16. feb 2022

@xili99 nemá pre nás zmysel sa spoliehať na to,že kanalizácia už je vybudovaná roky, a spojazdniť ju neboli doteraz schopní....

autor
16. feb 2022

@roja01 prakticky aj to možno nebude problém. Pre nás jediný problém je v tom,že práve tá žumpa je naprovo,no s dom je naľavo, tak by to rodičia chceli naľavo nejako prehodiť/vybudovať novú, aby na tej pravej strane vznikla prístupová cesta do záhrady

roja01
16. feb 2022

Presunom starej si mozete narobit viac problemov. Ked je velmi stara, mozno nebude v dobrom stave.