Klimatizácia do podkrovia

12. jan 2022

Rozmyslam o klime do podkrovia. Ale cenovo je to celkom palka. Na poschodi mame 3 izby, 2 detske izby cca 16m2 a 1 spalna o rozlohe cca 10m2. Davala som si nacenit klimu len do dvoch detskych izieb a suma 2600 €.
Kde mate umiestnenu klimu v rodinnych domoch? V obyvacke, v kazdej izbe, na chodbe?

stary_ujco
12. jan 2022

Obývačka, pracovňa a chodba na poschodi. Chodba chladi vsetky horne miestnosti, tiez som nebol ochotný dávať 4 jednotky do kazdej izby.

autor
12. jan 2022

@stary_ujco dakujem a ako to riesite aby chodba chladila horne miestnosti? Nechate pootvarane dvere? Staci to?

simsalabim
12. jan 2022

To vam nacenili 3 jednotky? Neda sa to s multisplitom nejako poriesit? My sme poschodie robili uz davno, ale az tolko to teda urcite nebolo.

tykat
12. jan 2022

3 vrchne izby, mame trojsplit tj.vsetky vnutorne napojene na 1 vonkajsiu, plus da sa prepnut na kurenie. Za mna 👍 u nas v podkrovi to bolo peklo. Ale cena bola cca 3000

autor
12. jan 2022

@simsalabim ved pisem, ze nacenenie len do dvoch izieb. Na dve izby takato palka. A to som oslovila 2 firmy a ceny cca rovnake.

simsalabim
12. jan 2022

Ty mi nerozumies. Klima moze byt multispiit - 1 vonkajsia jednotka s vyvodmi do viacerych izieb, alebo kazda izba moze mat vlastnu vonkajsiu aj vnutornu jednotku. To som sa pytala, ze ako to nacenili. No mozno sli ceny hore, odkedy sme to my robili 🤷‍♀️

autor
12. jan 2022

@simsalabim nacenili mi jednu vonkajsiu a dve vnutorne jednotky, cize do 2 izieb na 2600 € alebo do kazdej izby jedna vnutorna a jedna vonkajsia cize spolu 1990€

marca12
12. jan 2022

@simsalabim ceny isli brutalne hore. Aj my lutujeme,ze sme nedali skor. Tolko nedam za klimu

simsalabim
12. jan 2022

Uz rozumiem. No neporadm, snad len oslovit viac firiem. Naozaj neviem, ake su teraz ceny.

autor
12. jan 2022

@marca12 ved to... hrozne ceny. A to je suma len za 2 izby... Dolu mame dalsie 3 izby...

autor
12. jan 2022

@marca12 a ako riesite horucavy?

lija22
12. jan 2022

ahoj. ja toto aktualne riesim ale v byte a do dvoch izieb to vyslo cca 2000€. podkrovie mame podobne ako vy a teda tento rok ocividne dom pocka. jo drahe to je

lizardd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. jan 2022

@lizardd prosím ťa a ako sa to rieši s elektrinou? Muž má z toho hrôzu, že tam bude okolo toho veľa búrania. My máme hlavnú elektroinštaláciu na prízemí, netuším čo obnáša elektrinu na klimu potiahnut na poschodie