Klimatizácia do bytu 100 m2

lija22
8. jan 2022

Ahojte. Prosim poradte ake mate klimatizacie v byte cca 100m2. Kolko vas to aj s montazou stalo a ako sa caste pouzivanie ukazalo na spotrebe elektriny? Byt ma 4 izby, dve su velmi teple. Zvazujem jednu jednotku. Neviem ci to vie vychladit aj ine izby. Dakujem za postrehy.

liz_lemon
8. jan 2022

my mame LG, 5 kW, byt mame 111 m2, nechceli sme mat 2 klimy, tak mame jednu, silnejsiu, spotreba bola trochu vyssia par eur/mesiac
vychladit vies cely byt, ale zase rataj s tym, ze tam kde klima je, bude najchladnejsie, a v inych izbach, bude prijemnejsie

evka64
8. jan 2022

@lija22 my mame byt 92m2 a mame Daikin klimu, za nas super....1700€ cca

mistymay33
8. jan 2022

@lija22 jedna jednotka ti do 4 izbovej bytu 100 m2 nebude stačiť. Hlavne ked mas okna aj na južnú stranu. My mame 4 izbovy byt, obývačka spojená s kuchyňou ma jednu vnútornú jednotku a jednu vonkajšiu a do dvoch spálni sme dali tiez vnutorne jednotky, ktore maju jednu vonkajšiu spolocnu.
Vlastne klímu nemame len v jednej izbe, ale ked otvorime vsade dvere a pustime vsetky tri tak vychladi v pohode cel byt.
Dost zalezi aj od toho ako mas členený byt. Zavolajte si na obhliadku domov technika a on vam vypočíta kolko jednotiek a ake velke budes potrebovat, aby ti vychladlo cely byt.

lucindav
8. jan 2022

@lija22 my mame značku Midea, jedna vonkajšia jednotka a 2 vnútorne.. všetko stíha, ale chladíme len veľmi jemne, lebo mame malé deti čo sa hrajú večne na zemi.. na spotrebe elektriny sme si ani nevšimli.. stala cca 1400€

lija22
autor
8. jan 2022

@liz_lemon
@evka64
@mistymay33
@lucindav velmi pekne dakujem. Velmi ste mi pomohli 🌷

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz