Klimatizácia do 4-izbového bytu

22. júl 2023

Ahojte,

Ako mate riešené klimatizácie v klasickom 4 izbovom panelákovom byte, cca tých 85 m2. ? Na koľko asi tak vyšli a kedy najlepšie začať s inštaláciou? Sú v zime zľavy?

stormie
22. júl 2023

Neviem co je pre teba klasicky 4izbak ale mi mame vonkajsiu jednotlu na balkone, vnutornu jednotku v obyvacke a tak ze vzduch sa dostane do vsetkych izieb. Treba sa poradit kam by bolo najlespie ju dat. Susedia v rovnakom byte maju vonkajsiu jednotku na opacnej strane domu pod oknom a vnutorna jednotka im fula akurat tak do kuchyne, do izieb sa im nic nedostane, idu riesit dalsiu ..
Zlavy neviem ci byvaju ale skor dostanes termin na montaz, v lete tazko a na jar uz mavaju celkom plne kalendare. Podla znacky/kvality/vykonu/(dizajnu) zalezi aj cena

rfrd12
23. júl 2023

Posudzuje sa rozmiestnenie izieb, svetové strany, na ktoré je byť orientovaný a ďalšie faktory... Takže "klasický 4izbak" je pre nacenenie veľmi málo informácií. Klímy sa montujú celoročne, nie je vhodný a nevhodný čas na montáž.

3petka
23. júl 2023

@rfrd12 celoročne určite nie. Pri montáži klimatizácie musí byt min 5-10 stupňov vonkajšia teplota. Jasne hocijaký latabar ti to namontuje aj pri -15 no potom na rok riešiš reklamácie.

muchotrafka298
23. júl 2023

Zalezi hlavne od riesenia bytu, ci jedna jednotka dokaze vychladit cely byt. Kamarat ma v 3 izbaku jednu jednotku a vychladi skoro cely byt. Ja mam horsie rieseny byt a mam jednotku v kazdej izbe. Su klimy s roznym vykonom.

simsalabim
23. júl 2023

Dobra firma najprv pride na obhliadku, opyta sa, co ocakavate a navrhne par rieseni. Podla toho potom montuju jednu ci viac vonkajsich jednotiek alebo multisplit na viac izieb atd.

rfrd12
23. júl 2023

@3petka prosím Ťa, netrep

autor
23. júl 2023

A koľko to približne stojí nevie niekto?

enya00
23. júl 2023

tak 1000 minimalne ..zalezi aj aku znacku si vyberiete

jakubkoanjelik
23. júl 2023

2300€ , aktuálne si dávame robiť do väčšieho trojizbaku

laurita285
23. júl 2023

2500 eur aktuálne v Žiline, vonkajšia aj vnútorná jednotka

enya00
23. júl 2023

@jakubkoanjelik
@laurita285 fuu baby, riadne palky.. daleko mate od seba vonkajsiu a vnutornu jednotku, ci uz teraz isli ceny tak strasne hore?

jakubkoanjelik
23. júl 2023

@enya00 nie sú nejako ďaleko, aké u nás sa musí ísť cez trechu máme podkrovný byt a nie je to kde inde dať.

evka64
23. júl 2023

My mame v 4iznovom mezonete 92m2 jednu jednotku, treba pozerat na vykonnost mame znacku Daikin, vyslo nas to okolo 1700 cca 3 roky dozadu

mikadooo
23. júl 2023

Máme jednu klímu v hale, v izbách priamo klímu nemáme. Stačí nechať otvorené dvere a byt sa chladí. Ak myslíš byt, kde do všetkých 4 izieb sa dá vstúpiť z haly. Skriňa je vonku na balkóne, vývod na vodu nám ide do kýbla a touto vodou zalievame kvetinky 😁. Stála nás okolo 1500eur, ale je to už tak dobrých 5 rokov dozadu. Neľutujem, som veľmi spokojná a je to úplne dostačujúce na náš byt (neklímujeme moc, myslím, že manžel tam nastavuje min. 25 stupňov, aj to len vtedy, ak vonku je viac ako 30). A potom je klíma výborným pomocníkom pri teplých nociach.

zuzanka.zuzu
23. júl 2023

viac ako 1000 za 1 ks by som nedala ak nejdete dávať niečo extra (napr.uz spomenutá montáž cez strechu) minulý mesiac sme to riešili v BA

laurita285
23. júl 2023

@enya00 z chodby cez jednu izbu na vonkajšiu fasádu ale dávali sme nejakú s vyšším výkonom aby to utiahlo m2 (nič ale extra predražené, taký lepší štandard)

3petka
23. júl 2023

@rfrd12 videt že sa vyznáš, ani nevieš aké procesy sa tam robia aby sa Klima dopojila. Nechám ta v tom krásnom sne. Príde latabar spraví lacno, kedykoľvek, blbo a potom zháňajú už takých čo sa naozaj vyznajú že im to nejde…

rfrd12
23. júl 2023

@3petka Trafila si, vyznám sa. Ja neviem, aké procesy sa robia? 😂 Pobavilo. Pracovala si niekedy v tejto brandži? Ty máš svoje vlastné teórie a šíriš nezmysly.

alessia443
23. júl 2023

Davali sme si robit klimu cca pred mesiacom, do 2 detsky izieb (kazda cca 15m2) a do obyvacky cca 40m2, vysla nas cca 4000€, znacka sinclair.

3petka
24. júl 2023

@rfrd12 tak vieš čo je proces vakuovania, tento proces v teplotách pod 5 st proste neurobíš na 100% a tým pádom znižujes životnosť namontovaného zariadenia nakoľko v systéme ostáva vlhkosť ktorá tam nemá čo robiť. Takze pokial vonkajšej jednotke neurobíš vhodne podmienky napr. Stan kde sa kúri je to odfláknutá práca a chcem videt toho machra čo to urobi na bytovke. Iné prízemné objekty sú ok dá sa to vyriešiť.

rfrd12
24. júl 2023

@3petka táto debata nemá zmysel, pekný deň

3petka
24. júl 2023

@rfrd12 jasne nevieš

rfrd12
24. júl 2023

@3petka pozri, fungujem v tomto svete profesijne cez 15 rokov, Tebe naozaj nebudem nič vysvetľovať