Keramický dom do 100 000 EUR

4. mar 2024

Ahoj .. pozemok máme od rodičov rozlohu ma 620 m2 siete su na pozemku (voda, elektrina aj odpad je riešený )takže uvažujeme že by sme si dali postaviť keramický dom... je reálne možné na kľúč nájsť do 100 tisíc? Ďakujem pekne🙂

egonsk
4. mar 2024

to akoze ho tam pouplacaju z kremicitych materialov a potom vypalia aby bol keramicky?

ingridpisarova
4. mar 2024

@egonsk predstav si že sa to naozaj vola keramicky , je to nejaká nová technológia, par ich je uz zhotovených,,,,

moonlight1210
4. mar 2024

@egonsk susedia taky stavaju. Vybavovali stavebko, tak nam chodili zo staveb uradu oznamenia, aby sme sa vyjadrili. Neviem presne, co to bude, este to nestoji cele, ale zatial to vyzera ako bezny dom. Takze pojde asi o material.

egonsk
4. mar 2024

@moonlight1210
@ingridpisarova aha ano, uz som nasiel co je to ta supernova vesmirna technologia s nazvom keramicky dom - je to iba inak pomenovana klasicka technologia s pouzitim betonovych panelov. Cely rozdiel je, ze tie panely su silno vyplnene keramzitom, t.j. takymi liapor gulickami, cim su lahsie a maju lepsiu tepelnu vlastnost ako cisto betonovy panel. Takze ked ludia vedeli byvat v panelakoch, nebudu mat problem s tymto tiez. Kedze to ajtak treba zateplit, tak jedinu vyhodu ja vidim v tom, ze to dovezu a postavia ako domcek z karat. Otazka je, ze ci vyliat dom z lahceneho betonu rovno na mieste by nevyslo lacnejsie, iked by trebalo prenajat si samozrejme debniacu konstrukciu na komplet mury a potom mesiac cakat na dosiahnutie plnej pevnosti... Osobne by som siel radsej do poctivych tehal, hoci aj zateplenych vnutorne vlnou... Maju urcite vyssiu zvukovu nepriezvucnost a aj tepelnu kumulaciu.

viestta
4. mar 2024

@egonsk keramicky beton, teda beton, do ktoreho sa pridava extrudovana keramicka hlina, teraz znama pod nazvom Keramzit alebo Liapor sa prvy krat pouzil na stavbu panelaka niekedy v sesdesiatych rokoch. Tie panelaky doteraz stoja v Bratislave. Takze ziadna "novinka"

natalia2007
4. mar 2024

Na kluc do 100 000 ? No neviem, mozno nejaky mini domcurik, aj to neviem neviem.

egonsk
4. mar 2024

@viestta ved som to aj napisal. Nieco co davno existovalo iba inak pomenovali. Este na rozdiel od starych panelov, ktore mali aj vbudovane zateplenie medzi 2 panely ... Takze uz mozme len cakat, kedy pridu este vylepsenejsie verzie s jednym betonovym panelom+zateplenim+odlahcenym panelom, cim dosiahnu zvysenie tepelnej izolacie, zlepsenie akustiky, zvysenie pevnosti a uz len tomu super nazov budu musiet vymysliet.

viestta
4. mar 2024

@egonsk heje, hej, len si sa najprv potreboval strapnit s tym vypalovanim hliny

majkabambulik
4. mar 2024

Tiez sme sa zaujimali o tu keramicku novinku, no a dozvedeli sme sa, ze je dost reklamacii, jednoducho praska tento material pri manipulacii, ono im to schne cele tyzdne...ale je to cely velky blok, pripadne mensi blok, tak sme sa toho vzdali

veselo_neveselo
4. mar 2024

Chod na modru strechu, tam bude kolektivne viac skusenosti :

egonsk
4. mar 2024

@viestta nepisal som o hline, ale o kremicitych materialov, takze prepac, ale ty si sa strapnila tiez, ak to tak beres, lebo nerozoznavas material. Keramika sa vyraba z kremicitanov. Z hliny mozes vypalit hlinene nadoby, alebo tehly.

viestta
4. mar 2024

@egonsk ked sa chces natahovat, tak preco su vyrobky z hrnciarskej hliny oznacovane za keramiku? Preco sa obkladacky povazuju za keramiku aj ked sa vyrabaju z lupku? Preco je keramika aj porcelan, ktory sa vyraba z kaolinu. A aj ten liapor je tiez z ilu

egonsk
4. mar 2024

@viestta no asi preto, lebo nespravne pomenovanie v dnesnej dobe sa uz uplne zauzivalo a hluposti sa ustupuje, lebo s hlupakom sa nevyhadas a jednoddcho mu ani nevysvetlis, kedze je to nad jeho chapanie. To teraz poukazujem aj na siroke spektrum inych oblasti, kde sa tento fenomen rozsiruje.

viestta
4. mar 2024

@egonsk tak nas pouc ako nazvat vyrobky, ktore nie su z kremicitanov ale my hlupi, nevzdelani ich volame keramika. Ten termin pouzivame na vyrobky od obycajneho hlineneho hrnca na kvety, cez WC misu az po kosteny porcelan. To vsetko ma ako material rozne druhy ilov s mensim alebo vyssim obsahom kremicitanov, ale najvacsi podiel maju ily

akbara77
4. mar 2024

Za 100 000 žiadny dom nepostavis

tundra
4. mar 2024

Neviem ci by som isiel teraz stavat novy dom s technologiou,ktora podla info.z diskusie nie je az taka cool.My sme kolaudovali v r.2006 a naklady boli vtedy cca.130 000€.Stavali sme dodavatelsky.
Je to tento domcek:https://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-dom...
Teraz je tam cena na kluc 254000€
Cena materialu 120000€.
Tak neviem...nepises kolko mas rokov,aky mas prijem.Ak mozem poradit a neplanujes velku rodinu,objednaj si mobilny dom:
https://novy.mobilnydom.eu/inpage/super-arktic-...
V rozpocte si daleko pod 100k,nenarocne na kurenie,zostanu prachy na garaz a zahradu.
Byvas skoro hned.A podla fotiek to vyzera 👍.
Takze tak,vykasli sa na keramicky dom a postav bud murovany alebo kup mobilny.🤗💪

tundra
4. mar 2024

Tuto firmu vyhodil googl ako prvu:
https://www.ceramichouses.sk/portfolio-kategori...
a fakt pisu,ze dom za 30-40k.Tak ja neviem Karle🤣🤣🤣.Trochu zvlastne mi pride,ze davaju 50%zlavu na postavene domy🤔.Asi to treba ist pozriet,zaklopat na stenu😅 a ak bude,ta spravna ozvena,spravit rozhodnutie.