Kenwood titanium chef - rada

mell27
13. mar 2021

Čaute žienky domáce, chcela by som Vás - tie, ktoré máte kenwood poprosiť o radu. Nedávno som si kúpila tento kuchynský robot. Dnes som skúšala na ňom robiť cesto na cestoviny, ale stroj mi to vôbec nepremiešal, všetka múka mi ostala po krajoch a miesilo iba vajíčka
.. Neviete mi poradiť čo robím zle? Mohlo to byť tým, že som to robila len z 200 g múky na 5 litrovú misku? Vďaka za rady...

mata1001
13. mar 2021

Treba to sem tam premiesat tak odspodu...tym ze si toho mala malo, tak sa to zle mieša...

aniele
13. mar 2021

Na aké cestoviny? Rezance, lasagne a pod., alebo cestoviny ako kolienka, na ktoré máš nástavec? Tie prvé premiešať, ako vraví @mata1001. Druhé nemajú vytvoriť hrudu, skôr mrvienku.

stefi_k
14. mar 2021

Aky druh cesta ? S akym nadstavcom si robila? A nastavila si nadstavce, na žačiatku si ich treba nasravit v jakej vyške budu.

mell27
autor
14. mar 2021

@stefi_k cesto na cestoviny - múka, vajíčko, soľ..
Výška je automaticky nastavená, robila som to s nadstavcom na cesto: https://www.kenwoodworld.com/en-au/products/kit...

stefi_k
14. mar 2021

No na mojom sa da nastavovat vyška individualne na každom nadstavci, akonahle nadstavec lieta vo vzduchu tak ti cesto nema jak premiešať. A take male množstva robim na food procesory a dodatočne spojim na doske.