Kde hľadať dom?

31. jan 2023

Ahojte prosím Vás potrebujem poradiť. S mm chceme kúpiť starší domček na dedine najlepšie niekde na kraji alebo blízko prírode. No keď pozerám inzeráty všetko mi ukazuje len mesto žiadne dediny. Teraz nedávno nám vyfukli domček v super stave a stal len 58 tisíc. Kde a ako mam hľadať? Máme aj makléra co nám ma hľadať ale skôr ja som nasla ako on. Dakujem

luccija
31. jan 2023

Vytipovat si dediny a sama hladat

nelca84
31. jan 2023

ked si das vyhladavat za urcity okres, tak ti najde aj vsetky dediny v danom okrese

beata_k
31. jan 2023

Najdes si dedinu a spytas sa v krcme. Tam ti povedia kde je aky oputeny dom a kde hladat majitelov.

kvetinka75
31. jan 2023

no podľa toho, kde ho chceš - hľadaj cez net, portály, realitky, obce atď. Možností je veľa, príp. ty si zadaj inzerát a aj v realitkách.

vamajka
31. jan 2023

A okres? Ci je ti to jedno?

simona20201309
31. jan 2023

www.topreality.sk
Do filtra zadaj požiadavky

zuzanka.zuzu
31. jan 2023

nehnutenosti.sk
topreality.sk
reality.sk
ale tieto fungujú skôr na väčšie mestá alebo na nepredajné predražené haraburdy v menších. na dedinách to ozaj funguje ako napísala @beata_k tzn.spýtaj sa susedov, v krčme, farára... 😉 alebo prípadne miestnej realitky, tá to ale asi nedáva na tie 3 horné

mpg
31. jan 2023

@beata_k Aj tam sa dajú získať informácie, aj v obchode potravinách na dedine. Len v dedinách blízko mesta sú aj tie staršie domy teraz dosť drahé.

anjelicek26
31. jan 2023

Potraviny, farar, krcma, postarka - vsetko moznosti zistit a napr. spravit ponuku... aj bez toho, aby nieco bolo na predaj, ponuka sa da dat vzdy...hlavne starsiemu cloveku... tym nemyslim ho osklbat, ale teda starsiemu cloveku je v meste v byte lepsie - centralne kurenie, dostupnost na pesaka lekar, nakupy, drogeria, bez auta je to uz tazke vo vyssom veku... Skuste takto... mozete vyvesit dopyt v miestnych potravinach, na skolke, skole, a uvidite...

h2
31. jan 2023

O akú lokalitu máš záujem?
Ja mám stiahnutú appku Nehnuteľnosti, tam si viem nastaviť filtre podľa požiadaviek. Dáš si lokalitu, prípadne koľko km v okruhu prichádza do úvahy. Potom si daj rodinný dom, pôvodný stav a pre istotu by som dala aj cenový strop. Keď dáš povedzme do 100 000, tak ti nebude ukazovať novostavby.

luccija
31. jan 2023

Tiež by som si sama vytlačila inzeráty a polepila na obchod, zastavku po pár dedinách.Alebo skús nájsť na FB nejakú skupinku čo sa tým zaobera ja som na chatu, chalupy a býva tam veľa inzerátov na predaj určite je niečo na štýl nehnuteľnosti na SK či podobne...domy na predaj...
Aký chces okres?

autor
31. jan 2023

Okres trenčiansky. Akurát teraz sme narazili na dom podľa našich predstáv lenže cena je dosť vysoká a neviem ci by nám hypotéku na taky dom dali

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
2. feb 2023

Ja som sa pýtala, v krčme, babiek klebetnic pred kostolom, rozdala som letáky do schránok domov co vyzerali opustené, vyzvedala od susedov ci nepoznajú majiteľov, v dedinách majú také tabule na vylep plagatov tam som dala oznam....
Som z Trenčína, hľadala som takto mimo internet asi rok a teda mala som toľko ponúk ze by som si mohla vlastnú realitku otvoriť 😃 nielen v okolitých obciach ale aj priamo v meste.
By si sa čudovala koľko ľudí ma (alebo skôr zdedili) dom ktorý len tak stojí roky a nemaju žiadne plány s nim.
Dom ktorý sme nakoniec kúpili bol roky prázdny, používali ho deti pôvodných majiteľov iba ako záhradu. Zrovna sa prvý krát medzi sebou bavili o možnosti ze by ho mohli v budúcnosti predať, mal príliš veľký pozemok a oni už boli dochodci..... Dva týždne po tejto ich debate si našli v schránke môj odkaz tak sa mi ozvali 🙂