Kapsuľový kávovar - za a proti

mamakonzultantka
10. dec 2021

Ahojte, aké sú Vaše skúsenosti s kapsuľovými kávovarmi? Išli by ste do kúpy takéhoto kávovaru znova? Ak áno, aký typ by ste odporučili? Ak nie, aký iný typ - nekapsuľový by ste odporučili. Veľké ďakujem ♥

hipuska
10. dec 2021

@mamakonzultantka za mňa su kapsule nechutné. To sa nedá ani kávou nazvať. Ak už niečo lacnejšie...tak nejaký pakovy

dominidi
10. dec 2021

Ja nie..kava nekvalitna, neekologicke a este aj drahe..ja mam rada klasicke presso takze sme zvolili pakovy kavovar..

mareka49
10. dec 2021

Nie, nie.
Kapsulovy nemá nič spoločné s kávou.
To radšej pár mesiacov došetriť (ak je to dôvod?) a taka stredná trieda A výborná skutočná káva je Delonghi znacka

bucko555
10. dec 2021

Mali sme kapsulovy ....kapsule strašne drahé a káva nič moc.....minulý rok sme si kúpili Delonghi a super nemenila by som

cosmic_origin
10. dec 2021

@mamakonzultantka Príliš drahé, neekologické a káva sa dá robiť milión lepšími spôsobmi.

loginexistuje
10. dec 2021

tak ja budem vynimka my ho mame dolce gustobkapsule objednavam z netu vacsinou peru caramajka a dcere thai latte a starbucks kapsule
nam sa klasicky kavovar neoplati dost sme to zvazovali ale u nas kavu pije len manzel dcera sporadicky a skor take tie starbucks a tak a fakt ze sused /navsteva obcas
ja kavu nemozem
a radili sme sa aj sonservisakom na kavovare a proste sa to neoplati kvoli jednej kave denne a obcas dvoch max troch mat kavovar cistenie udrzba a pod
co sa tyka chimuti tak mam muz svoje vybrate (tieto bezne v obchode nemaju kupijeme v rakuski aleboncez net) a jemu chuti

predtym sme neriesili kavu si davalmv praci kde mali velky stroj ale sme uz onedlho dva roky doma na HO

takze podla mna sa neda tak jednoznacne povedat

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasanka605
10. dec 2021

Nespresso ked tak. Mam rada dobrú kávu ale som lenivá to čistiť. Inak by som brala veľký stroj

ladybug138
10. dec 2021

Za mna nie, kapsule su vacsinou dost drahe a mam skusenost, ze sa ten system na kapsule zachvilku pokazi...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
10. dec 2021

Mam nespresso, áno kapsule si trochu drahšie ale keď nepijem kávu 5x denne tak to t'as taka položka nie je,, mame ale aj "kapsulu" do ktorej si môžeš dat pometu kávu akú chceš...

surama
10. dec 2021

@mamakonzultantka Ahoj, ak si chces dat obcas nejaku inu kavu, tak v pohode. Svokra ho ma, ale tiez pije inu svoju kavu a Dolce Gusto ma len tak, ze pre zmenu obcas nieco ine. Za mna tie kapsule, co su aj s mliekom su o nicom, ale cisto napr. lungo je celkom fajn. Ale pokial tu kavu chces pit denne alebo aj viaceri, tak proste budes platit vela penazi za nie velmi kvalitnu kavu (vyskusala som asi 6-7 druhov).

Ja vsak radsej odporucam kupit si normalny kavovar tak, ako tu aj viacere baby pisali. Mam DeLonghi Magnifica S a neviem si vynachvalit. Mam ho rok a pijem z neho kavu iba ja a navsteva, ked pride, ale to je uplne iny zazitok...samozrejme zalezi aj aku kavu si kupis. Ja si objednavam svoju oblubenu kavu z netu a kilove balenie mi dost dlho vydrzi. Co sa tyka udrzby, tak ten moj sa precisti po kazdom zapnuti a vypnuti, cize ziadne starosti. Staci iba vysypat nadobku, kde pada zomleta kava a obcas spustit odvapnenie (asi 2x do roka). 🙂

luci310
10. dec 2021

@mamakonzultantka taká kava je nechutná, chuti ako zo zlého automatu

lenka_xy
10. dec 2021

Mám Dolce Gusto a kúpila som si nerezovú plniteľnú kapsulu, je to skvelá vec, ekologickejšie, ekonomickejšie a aj chutnejšie ako tie originál kapsule 😊 Máme aj drahší normálny kávovar a spraví to takmer takú istú kávu.

enoula
10. dec 2021

Nie. Okrem ekologickej stranky, tak financne tie kapsule sa neoplatia a kvalita kavy tiez vselijaka...
Pozri Delonghi kavovary, typ podla ceny..

jaskolka
10. dec 2021

Mame obidva typy. Pákový som mala ja ešte z čias pred svadbou, keď som bývala sama, tak som proste si ho vzala aj do "nového"a kapsulovy sme dostali ako darček.
Pákový je lepší v tom, že tam dám akúkoľvek kávu,ale najlepšia je určite klasika popradská
Ale kapsulovy zase je taka" bohatšia "káva sytejsie chuti, alebo ako to nazvať.
Je pravda, že kapsulovy používame len občas, skôr tak pre hostí a výnimočne ak sú kapsuly v akcii inak stále pákový.

ladybug138
10. dec 2021

@surama magnificu S mam aj ja a je to topka ♥️

simona92101
10. dec 2021

@mamakonzultantka radsej pákovy kavovar,bud so vstavanym mlyncekom alebo si kup zvlast mlyncek,zrnkovu kavu si namelies a pekne cerstvu vonavu nadavkujes do páky.za mna naj káva.my sme kavickari doma,uz mame co to odskusane,tie kapsulove su s prepacenim s**cky,to okolo kavy ani neslo.ak mas dobry kavovar,aj taka obycajna popradska kava vie vycarit fantasticke espreso.

dkethe
10. dec 2021

Za - chutne, zaujimave prichute, jednoducha obsluha. Proti - brutalne, ale ze brutalne neekologicke 😔 popravde, divim sa ze v dnesnom svete hnusnych papierovych slamiek su kapsulove kavovary este legalne

lenkakravcova
10. dec 2021

@mamakonzultantka
Kapsulovy nie. Je totálne neekologicky. Kapsule sú ešte aj zbytočne drahé.

My máme DeLonghi MagnificaS. Ten odporúčam.

osky
10. dec 2021

Urcite ziadny kapsulovy!
Okrem spominaneho by som ja hlavne chela podotknut,ze kapsule su hlinikove a uz je vela studii,ze su zdraviu skodlive!
V niektorych statocv/neviem ci nie v Nemeckz/ taketo kavovary uz aj zakazali.
Ja by som za to nedala ani 5 centov..
Kup si pakovy ale daj si bacha,my sme kupili pakovy de longhi espresso ,taky skladny,nechcela som opachu na linke...ale to robi strasne miniaturnu kavicku.
Musime viacraz davkovat..
Inak kava vyborna.
Ale najcastejsie robime normalne kavu do dzbanu,cez filter a keramicky cednik.
Je najlepsia.

belllinka
11. dec 2021

Zrazu ste tu vsetky ekologičky 🙂 Hlavne ze pouzivate jednorazove plienky, vlozky, nakupujete hory plastu a ine veci, ale 1-2 kapsuly denne su uz strasne neekologicke.
@mamakonzultantka
Mam kapsulovy dolce gusto a kava mi chuti.

evaachesa
11. dec 2021

Okrem toho že je neekologické a neekonomické, má aj nekvalitnú kávu.
Minulý rok som ho predala a pijem zalievanú instantnú kávu 🤦😅 Pokukujem ale po automate na zrnkovú kávu. Zatiaľ mám vyhliadnutú Nivonu (pôvodne som uvažovala nad Delonghi, no Nivona je vraj o triedu vyššie).
Odporúčam skupinu na FB: Kávomilci
Mne sa teda dosť rozšírili obzory...sú tam iní maniaci na ☕😀

evaachesa
11. dec 2021

@belllinka no tak ono je určite jednoduchšie obmedziť kávovar ako také plienky 😏. Ja som napríklad zrušila vložky a tampóny a prešla som na kalíšok. Myslím že tam bude tiež extrémna úspora 😁

qetka
11. dec 2021

my mame Dolce Gusto, vybrana kava mi celkom chutila, ale teda stvalo nas to, ze sa to neda recyklovat a tiez su kapsule drahe ako slak, tie s mliekom obzvlast. Kupili sme si plne automaticky - Phlipls LatteGo a sme spokojni. Ako stal dost, ale my zboznujeme mlieko v kave. Pakovy chcel muz, ale vravim mu, ze sa mu nebude chciet babrat sa s tym a mne tiez nie. A tento napeni mlieko v podstate sam, staci ho naliat. Poznam nas 😂
V minulej robote sme mali pakovy a urobila som si kavu raz za tyzden.

marisoul
11. dec 2021

@mamakonzultantka mám dolce gusto 5 ty rok a chválim si. Mám obľúbené kávy,latte, cappucino, flat white a Horuca čokoláda 👍👍 kapsuly nakupujem v akcii.
Ak nie si vyslovene kavickarka, ktora si potrpi na ultra echt kávu 4 x do dňa, kapsulovy ti bude stačiť.