Kancelárska stolička pri problémoch s platničkami

mamatroch
5. aug 2022

Ahojte, vraciam sa po RD do prace, budem robit z HO a tak si potrebujem kupit kancelarsku stolicku. Mam problemy s krizami (skolioza + platnicky) a sediet pre mna na beznej kuchynskej stolicke dlhsie ako hodinu je kvoli bolestiam nemozne, cize urcite potrebujem nejaku kvalitnu stolicku.
Viete odporucit konkretnu cca. do 200-250 eur?
Pozerala som napr. Songmics - mate niekto skusenosti? Ak ano, ktory typ konkretne? Som otvorena i inym znackam, no ten financny limit tam je.

pinkgirl
5. aug 2022

@mamatroch ahoj, odporúčam ti pozerať stoličku podľa odporúčanej doby sedenia. Nám do kancelárií kúpili na 8h sedenie. Predtým nás viac kolegýň bolel chrbát, po výmene stoličiek sa nám uľavilo - takže to malo prínosný efekt. Ale neviem či sa zmestíš do rozpočtu - nevieš ho zvýšiť?
nám firma kupovala tu: https://www.officedepot.sk/kancelarske-stolicky/
- vľavo vo filtri si môžeš vybrať dobu sedenia.

mamatroch
autor
5. aug 2022

@pinkgirl Dakujem... Pozeram, ze sa to dokonca deli na kancelarske kresla a kancelarske stolicky... Tie kresla vyzeraju pohodlnejsie... A maju i v medziach mojho rozpoctu niektore... Vy mate stolicky ci kresla?
Ja by som uprednostnila asi nieco vyssie, s oporou pre cely chrbat... Len som nevedela, ze sa to uz potom vola kreslo 🤭 ...to je tak, ked x rokov na RD sedi clovek najviac na zemi v detskej...

pinkgirl
5. aug 2022

@mamatroch na kolieskach vo firme. Doma ti bude stačiť asi aj bez koliesok.

pupavocka101
2. jún 2023

ahojte, chcem ozivit tuto temu, nakolko som zacala robit z domu a teda ja vobec nie som zvyknuta, doteraz som pracovala len manualne. pracujem takto sice len par tyzdnov, ale uz teraz pocitujem, ze ma dost bolieva chrbat. zaujimalo by ma, ci to tiez ma niekto z vas rovnako ako ja a ako ste to riesili?

masinka
2. jún 2023

@pupavocka101 ja to riesim takymto vankusom https://www.fitlopta.sk/dynamicke-sedenie/movin..., jeden v praci na stolicke, jeden doma. Pripadne vie aj ortoped nieco podobne predpisat, potom sa doplaca len par centov.

jana19877
3. jún 2023

@pupavocka101 asi si budeš musieť spraviť poriadny kútik pracovný... Stoličku máš teraz akú?

mamatroch
autor
3. jún 2023

@pupavocka101 ja som prve dva tyzdne na HO sedela na manzelovej kancelarskej stolicke a to bolo utrpenie, 3x denne flector od bolesti, vecer som sa ledva do postele dosuchtat vladala po svojich.
Potom som si kupila tuto:
https://www.kancelarskestolicky.com/1042178-kan...
a to sa nedalo porovnat, sedim na nej uz pol roka denno-denne (pon-pia) 6-7 hod denne a uplne v pohode, to by som nikdy neverila, ze pri mojej chrbtici je mozne...
Opierku chrbta mozes mat zaaretovanu, ja nemam, takze ked sa viac opriem, operadlo sa nakloni dozadu a to mi vyhovuje, ak si dobre spominam, da sa nastavit aj ako silno to ma pruzit.
Ak si z BA, ci okolia, zbehni do toho obchodiku, maju dobry vyber, vyskusas viacere stolicky a poradia Ti, vysvetlia, co sa ako kde nastavuje.
V kazdom pripade by som isto investovala do novej a kvalitnej stolicky. Radsej lacnejsi stol, ale stolicka je dolezita.

mamatroch
autor
3. jún 2023

@pupavocka101 a ak zhanas i pracovny stol, ja som velmi spokojna s tymto:
https://www.nabytok-mirjan24.sk/pc-stoly-a-pisa...
- mam na nom notebook + monitor 26" a staci mi. Ja som bola limitovana hkavne priestorom, kedze pracujem v spalni 3,60x3,60 m, kde uz bola postel + vstavana skrina, takze priestor na moj pracovny kutik bol obmedzeny. A zaroven som chcela, aby bol ten stol aj pekny, aby som vecer nemala pocit, ze zaspavam v kancelarii 😸
...a ze aka vyhoda, ked rano zaspim a do 5 min uz pracujem 🤭

puticka7
5. jún 2023

@jana19877 Tiez som mala problem s chrbtom a dlhodobo 🙂 Logicky som sa pozerala po nejakej poriadnej stolicke, pretoze v mojom pripade bol toto kamen urazu, svagor mi poradil Goyart stolicky a sedi sa mi na nej super. Cele je to proste o kvalitnom sedeni rozhodne 🙂

rucka77
5. jún 2023

a zlepsilo sa to? uz ta teda vobec nebolieva chrbat? to je nejaka speci stolicka?

ellemell
6. jún 2023

@puticka7 Môžem potvrdiť, že z nekvalitnej stoličky vie riadne bolieť chrbát 🙂 To je taká klasická na kolieskach?

flofli
6. jún 2023

no a na čo si dávať pozor pri výbere stoličky? ako som pozerala, tak aj tie tvary sú proste rôzne

puticka7
12. jún 2023

@flofli No tak tvarov je fakt velmi vela, to je pravda, len tam si skor musis vyberat podla toho, ako to tvarovenie vyhovuje tebe a tvojmu chrbtu pocas sedenia. Tato stolicka, co mam ja, tak sa da napriklad aj nastavovat podla potreby, ze si zmenis aj uhol naklonu alebo hlbku sedaku jednoducho podla teba.

zanta3
13. jún 2023

@puticka7 A nemas aj foto nahodou? Ze by som sa na nu mrkla, ako vyzera. Tiez si myslim, ze je fajn, ked dbas proste na to zdravie chrbta pri sedeni, velakrat sa toto hrozne podcenuje.

darinagod
13. jún 2023

@puticka7 to vyzera super mohla by si aspon nazov napisat. ja uz som skusala kolko krat sediet aj na fitlopte. niekde som citala , ze sama ta nejak prinuti sediet spravne, ale teda na mne to nejak nefunguje

jana19877
14. jún 2023

@puticka7 jasné stolička je dôležitejšia ako stôl to rozhodne áno. dnes je taká doba veru no človek nič nespraví... a ktorú mal? lebo sú väčšie menšie s hojdaním sa bez atď...

tapala
14. jún 2023

tato tema ma tiez zaujima. raz za cas ma boli veru chrbat ://

bibiana177
14. jún 2023

@tapala to mozes byt rada, ze len raz za cas, lebo mna pravidelne, najskor to zacalo len tak, ze bolesti chrbta pocas menzesu, to som tomu neprikladala nejako vahu, ale potom sa to zacalo stupnovat a teda strasne, to den bez tabletky uz pomaly ani nemam, uz som aj zacala chodit cvicit pilates, ale je proste problem vykompenzovat to, ze denne niekolko hodin sedim, pracujem a potom hodka pilatesu ma nevie dostat do pohody

pukavica
15. jún 2023

ked raz zacne boliet chrbat, tak to nema konca kraja. mna tak zvykne boliet rameno a vystreluje mi to do lakta a to vtedy, ked vela pracujem za pc.. skusala som uz aj vankusiky pod ruku, speci klavesnice, no aj tak nic nepomaha

vierka_z
15. jún 2023

@bibiana177 tabletky len tlmia bolest a ten pilates je podla mna malo. ono sa podla mna pracovat z gauca alebo z klasickej kuchynskej stolicky takto pracovat neda. je potrebne aby bolo telo v optimalnej polohe

hrehusa
15. jún 2023

@vierka_z to je pravda, len vies tych stoliciek je tolko, ze je tazke si len tak vybrat. ako som si vsimla tak mnohe su aj tvarovo ine, tak potom by bolo asi na mieste si ju pred kupou aj vyskusat, nie?

sandrasstini
15. jún 2023

Pripnem sa sem

alenka551
15. jún 2023

tato tema ma v celku zaujima. v novom dome budem mat pracovnu a premyslala som nad tym, aky nabytok, teda stol a stolicku tam kupit, viete ake su najlepsie? take, ktore by sa dali aj nadstavit tak povediac na mieru

puticka7
16. jún 2023

@zanta3 Tuto mam doma. Ono to je velky rozdiel, ked mas takuto oporu chrbta ako ked sedis na hocijakej, co mas prave po ruke 😀

puticka7
16. jún 2023

@alenka551 No neviem, ako myslis na mieru, ale tuto si vies polohovat podla potreby, proste ako tebe pasuje a ako si ziada tvoj chrbat. 🙂

bibiana177
16. jún 2023

@vierka_z tiez mam pocit, ze je to malo, ze proste ta hodina parkrat do tyzdna nie je nic moc, ale co sa tyka toho, ze kuchynska stolicka, tak na takej nerobim, mam na kolieskach v praci, ale zeby nejako super sa na nej sedelo to vobec nemozem povedat, to furt som zhrbena :(

bibiana177
16. jún 2023

@puticka7 ake je zvlastne to sedenie na tom obrazku, to je pevne alebo nejako pohyblive, ze vlastne telo musi zapajat pri sedeni core ako to byva pri sedeni na fitlopte napriklad??

zanta3
19. jún 2023

@bibiana177 No podla mna to az tak pohyblivo nevyzera, prave naopak 🙂 Dost stabilne mi to pride, ja hlavne tu opierku chrbta potrebujem mat pevnu, lebo chrbat boli ako slak. Casto sa pristihnem aj ako sa hrbim napriklad. Viem, ze to nie je dobre, ale dost na to zabudam.

filory
19. jún 2023

@zanta3 len to ťažko sa tomu zabraňuje, keď človek sedí niekoľko hodín denne, to jasné, že veľakrát nevie obsedieť a že sa aj hrbíme.
Mňa by ale zaujímalo, že či takéto stoličky, či dáko aj na váhu človeka treba prihliadať, že akú majú nosnosť.

zanta3
19. jún 2023

@filory Nemyslim si, ze sa niekto hrbi viac ako ja 😀 S tymto som mala problem aj v detstve a ani v skole som to nevedela zmenit. Nepomohol ani pajoncek 😀
Co sa tyka stolicky, taka nejaka kvalitnejsia by mi mohla pomoct? Co myslis?