Kamera na pozemku

8. aug 2024

Ahojte, mám kameru na dvore, terase, často niesme doma tak chcem vedieť čo sa deje. Na dvore ostávajú auta a tak keby sa niečo stalo. Otázka znie, keď príde návšteva alebo niekto mám nejakú povinnosť oznamovať mu že mám kameru? Dnes prišla pani kupovať spoločenské šaty, hneď si všimla kameru a bola nervózna že to nemám nikde napísané a ona si neželá byť snímana a hneď mám vymazať záznam lebo je na ňom, to aj doma musí byť označená kamera?

andrea_82
8. aug 2024

Podla mna by malo byt. My sme mali vo firme kameru, snimala len firemny pozemok a aj tak bolo na budove upozornenie.

autor
8. aug 2024

@andrea_82 vo firme jasne ale toto je na mojom súkromnom pozemku v rodinnom dome

matullienka
8. aug 2024

Áno mala by si mať označené, že priestor je snímaný kamerou, nám to švagor tiež dával

lija22
8. aug 2024

mam na plote upozornenie, ze pozemok je snimany ci daco take, snimame aj kusok pred domom. ak sa nemylim, je to povinnost. ale ze prisla volaka okoloiduca tetka a nechce byt na kamere by mi bolo az smiesne.

ukgirls
8. aug 2024

Ak kamera na dome sníma výhradne súkromný pozemok a monitoring priestoru slúži výhradne na súkromné účely, kamera nesníma nijaký verejný priestor alebo súkromný pozemok iných fyzických osôb, nepodlieha zákonom o ochrane osobných údajov.

autor
8. aug 2024

@lija22
@matullienka na plote mám že objekt je monitorovaný, lebo kamera je aj pred bránou, ona sa rozčuľovala že nieje označenie na dvore alebo na terase
Predávala som šaty cez bazár tak ich prišla vyskúšať, čakala na terase kým ich donesiem z domu aby si ich išla skúsiť do letnej kuchyne a tam si všimla kameru a ževraj aj tam musím mať označenie

autor
8. aug 2024

@ukgirls ďakujem

ukgirls
8. aug 2024

vpredu mas oznam a to uplne staci ... iste si staru nebude obdivovat doma v tv .. kazdopadne zabudni na nu -zakon neporusujes

matullienka
8. aug 2024

Nie ty máš objekt označený a nič neporušuješ. Keď s tým nebola ok nemala ti vôbec vstupovať na pozemok. Hádam nebudeš mať cedulku pod každou kamerou

andrea_82
8. aug 2024

Tak ak mas na plote, tak je to ok, viac netreba.

anjelicek26
8. aug 2024

Staci, ked to mas vpredu pred vstupom na pozemok... my mame jednu kameru vzadu a druhu vpredu, snima to prakticky vsetko, vpredu aj cast pozemku susedov pred domom (ako parkujeme vsetci auta), ale s tymi sme dohodnuty, ze super, aspon maju pokoj tiez, keby nieco...

kristinka92
8. aug 2024

a dokym si po tie šaty išla, náhodou niečo nezmizlo?😃 lebo ta reakcia mi príde prehnaná

raztovsetkozmizne
9. aug 2024

Tiež sa mi niečo také zdá že by to malo byť označené.

matullienka
9. aug 2024

@raztovsetkozmizne ale veď pozemok označený má

yosi
9. aug 2024

Zákon nerozlišuje či je priestor firemný alebo súkromný. Ak je tam kamera, majiteľ priestoru má za povinnosť upozorniť na skutočnosť, že tento je snímaný kamerou