Je možné prerobiť 2-izbový byt na 3-izbový?

jana612
16. júl 2023

Ahojte kočky 🙂 Je možne prerobiť tento bytik na 3 izbovy? Najväčšia izba ma širku 5,50m a kuchyňa je na jedaleň dosť mala ale chodba celkom slušna. Planujem jedaleň urobiť na chodbe podľa vás ok či blbosť?

nelca0510
16. júl 2023

@jana612 nuž zľahka necitatelny pôdorys. Takúto dispozíciu by som nechala na odborníka.

kataina
16. júl 2023

čo to znamená prerobiť chodbu na jedáleň? Predstavujem si, že tam položíš stôl a stoličky a máš jedálen? Tak netreba nič prerábať, môžeš to skusit a za 15 minut zistiš, že je to blbosť. (moj nazor)

kataina
16. júl 2023

chodba ma ake rozmery?

guiseppinka
16. júl 2023

Rozdel tu najvacsiu izbu sadracom na 2 izby, jedna bude detska, druha spalna a ta izba pri kuchyni bude obyvacka... Spalnu by som dala dozadu a detsku priechodnu izbu... A mas oddelenu dennu aj nocnu cast...

huxy
16. júl 2023

Keď už chces prerobiť, tak tú najväčšiu izbu nejakým spôsobom. Keďže podľa obrázka sú tam 2 okná

guiseppinka
16. júl 2023

Alebo este by som zrusila loggiu a spravila vacsiu kuchynu... Ale podorys je totalne necitatelny

ejbyk
16. júl 2023

Menšiu izbu by som nechala deťom.
Väčšiu predelila na obývačku a spálňu...
Do chodby určite nie stôl a stoličky...

huxy
16. júl 2023

@guiseppinka ja by som rozdelila tú najväčšiu na spálňu a obývačku, tu oddelení izbu na detskú. Z praktického hľadiska.

guiseppinka
16. júl 2023

@huxy ano, ale si daleko od kuchyne...

guiseppinka
16. júl 2023

@huxy ako ideal by bol do najvacsej dat kuchynu a obyvacku a do kuchyne spalnu.. ale to je dost roboty s tahanim vody...

huxy
16. júl 2023

@guiseppinka a to je prečo problém? Radšej ďaleko od kuchyne ako neskôr problém so súkromím, vlastným priestorom, rozdielnym časom spania-s tým spojené vyrusovanie atď.

huxy
16. júl 2023

@guiseppinka problém s vodou aj plynom, do toho by som osobne nesla. Ale ktovie, možno autorka áno.

huxy
16. júl 2023

@guiseppinka inak mám trošku podobný byt, akurát kuchyňa, wc a kúpeľňa sú vpravo od tej menšej izby.

kacena4
16. júl 2023

uplne jednoducho my sme delili podobne ak vam teda stacia 2 malé izby a 1 s prechodom

jana612
autor
16. júl 2023

@kataina ano na taku mini jedalen 😁 hala ma 3,20x3,20m väčšia ako kuchyňa🙃

jana612
autor
16. júl 2023

Halu mame uplne prazdnu mam veľku skrinu v spalni na širku 4,50m preto ma napadlo jedalensky kutik do haly keď je velká oproti kuchyni😁

kataina
16. júl 2023

v hale maš na každej stene dvere, stôl bude zavadzať. Ked pridu domov naraz 3 ludia, alebo navšteva, nemali by ani kam vstupiť....

huxy
16. júl 2023

@jana612 reálne by niekto ten jedálenský kút v chodbe používal? Či chces len zaplniť miesto? Ja by som radšej dala na chodbu vstavané skrine alebo malú pohovku (aby ste si mohli sadnúť pri obuvani sa)

jana612
autor
16. júl 2023

@huxy Byvame len rok v byte mame dve menšie deti..v kuchyni je teraz len maly stol dve stoličky je tam malo miesta.Ked tam bude len kuchynska linka tak v pohode ale tak nie.. preto potrebujem normal stôl a 4 stoličky.. určite predelim velku izbu na dve plnohodnotne len ten jedalensky kút fakt neviem.Obyvacku dam asi do izby pri kuchyni ma rozmer 4.50x2,90 ale ci tam zmestim aj jedalen aj sedacku neviem🙂..Sused ma prerobene tak že kuchynu presunul do haly a obyvacku dal do izby pri kuchyňi ale len ma barove stoličky menši stôl a celkom veľku sedačku do elka..v pôvodnej kuchynu spalna a najväčšia izba velka detska izba.

ajusa12
16. júl 2023

Nasi znami maju minidom , starý , prerobený, rozlohou určite podobný bytu a teda nemajú chodbu, zrušili ju, a hneď keď otvoríš vchodove dvere, je spravená väčšia miestnosť, co je kuchyňa, jedáleň a obývačka dokopy. Potom majú wc so sprchou, mensie a spálňu pre rodicov a dalsiu spálňu pre ich dospelého syna s manželkou a ich 2 ma malymi deťmi. A žijú. Vo Vašom prípade ak ten jedálenský kút zaberá veľa miesta inde, neni problém ho dat do tej chodby podľa mňa a ušetríte miesto.

h2
17. júl 2023

Moja kamoška má prerobený byt z 2-izbového na 3-izbový. Kuchynskú linku aj jedálenský stôl dali do obývačky, ktorá je našťastie dosť veľká. Z bývalej kuchyne je detská izba pre ich dieťa (majú len jedno).

vanilkovazmrzka
17. júl 2023

Jedalen vo vstupnej hale? No ja neviem, v predsieni nechavas spinave topanky a v jedalni chcej jest hygienicky v cistom prostredi, mne sa dost biju tieto dve funkcie v jednom priestore.

vanilkovazmrzka
17. júl 2023

A celkom nechapem, na co sa vlastne pytas. Chces 3 izby a potom zrazu pises o jedalni v chodbe

ernesternst
17. júl 2023

@jana612 moznost je aj prestahovat kuchynu ako je zlra ciara. Kanalizacia by sa musela dopojit popri stene do kupelne a jadra. Malo by to vyjst. Ale loggia bude iba zo spalne.

ernesternst
17. júl 2023

a do predsiene dve velke satnikove skrine oproti sebe. Moze sluzit ako satnik.

skusihu
17. júl 2023

Z kuchyne by som urobila dvere do obývačky. Nemusia byť zatváracie, stačí "diera" a veľkú izbu rozdelila na dve. Vyjde tam spálňa a detská izba. Zase dvere iba zaťahovacie, aby neubrali priestor...

vanilkovazmrzka
17. júl 2023

Stena medzi kuchynou a obybkou bude nosna, tam ziadne otvory nerob. Na hocijaky taky zasah potrebujes posudok a suhlas od statika.

ejbyk
17. júl 2023

@skusihu detská a spálňa dokopy! Hádam všetci potrebujú aj kus súkromia (a nie, nemyslím len v "spálni")

aalt
17. júl 2023

Velka izba by sa mohla dat rozdelit, ale ja by som nerobil priechodziu. Z kuchyne dvere do obyvacky, da sa potom zrusit ten prechod do kuchyne a alebo zvacsit kupelnu WC, alebo sa da rozsirit kuchyna smerom do jadra.

huxy
17. júl 2023

@ejbyk tiež by som to osobne tak neriešila. Hlavne ak to bude riešenie na stalo. Predsa čas ide rýchlo, deti rastú. A radšej by som mala predelenu obývačku so spalnou ako spálňu s detskou.