Je mobilná klimatizácia prospešná?

16. júl 2024

Mate niekto doma? Ste spokojny? Oplati sa?
Chcem hlavne len izbe , aby vychladilo kedze mame 27/29 co je neznesitelne vecer ,hlavne sa neda v takom teple spať..
vychladi mi to dostatocne izbu? Alebo je to hlupost?

veronka1996
16. júl 2024

Ja mam mobilnu klimu Sencor v jednej mensej miestnosti. Vychladi to izbu velmi dobre, akurat je hlucna (aj pri najnizsom vykone) a energeticky neefektivna, lebo hadicu na odvod tepleho vzduchu je treba vystrcit do pootvoreneho okna.

vanilkovazmrzka
16. júl 2024

Ano vychladi, ale spat nebudes miesto tepla kvoli hluku 😃

seahorse27
16. júl 2024

Mame dve mobilne klimy v podkrovi, bez toho by sme neprezili 🥵
V noci ich nepustame, takze ziadny hluk nas nerusi. Uplne staci, ze chladia cez den. Ked su izby vychladene, vecer po 9-ej pootvaram okna a spi sa nam dobre.

mandzula
16. júl 2024

To, co vychladi, to vykuri samotnym chodom motora plus tym, ze ju mas vystrcenu z otvoreneho okna. A ten hluk je velmi neprijemny.

tiezjedna
16. júl 2024

my sme to robili s mobilnou úplne rovnako ako to robíme s "normálnou". Pred spaním vychladíme na 20 stupňov a vypneme👍

fairyy
16. júl 2024

vychladit vychladi uplne spokojne ...ale hlucne to je riadne teda to zariadenie ...avsak ako.rychle riesenie je to super

autor
16. júl 2024

@tiezjedna a kolko vam tak vydrzi ten “vzduch” ?

zoja1234
16. júl 2024

Ahojte, uvazujeme o kupe mobilnej klimy, aku znacku by ste nam poradili? Alebo aku mate vy, a ste spokojne?

maca1984
16. júl 2024

Máme na chalupe v podkroví zn.Klarstein,a áno vychladí.
Keď si ľudia kúpia hlúposť, lebo ani nepozrú na parametre, potom pindajú že mobilná klíma je sprostosť.

zzuunnaa
16. júl 2024

my sme kúpili a ideme vrátiť spat. Izbu vychladi, ale kvôli hluku je vypiname (ja som chcela najmä cez deň keď dcéra spi) a ono do pol hodinky je v izbe opäť riadne teplo. Ako total núdzovka asi fajn, no my sme sa rozhodli vrátiť a ideme do normálnej klimy

tiezjedna
16. júl 2024

@autorka kým zaspíme určite. Niekedy nad ránom, keď je moc teplo, tak klímu zapnem (tú normálnu). Keď sme mali mobilnú, tú som nezapínala, ale málokedy som sa zobudila, že mi je teplo... to len keď som bola po pôrodoch a mala som hormóny na pochode. Po dlhej dobe som sa zobudila túto noc asi o piatej, ale včera tu bol taký hic, že vychladiť na 20 bolo proste málo.

3009
16. júl 2024

Ja mám už 10 rokov mobilnú silnú klimatizáciu a vychladí mi 3 izbový byt pri vonk. teplotách 38 st.

zoja1234
16. júl 2024

@3009 znacka?

domka222
16. júl 2024

@mandzula prečo by to mala vykúriť motorom? Keď klíma dosiahne určitú teplotu ochladenia priestoru,tak sa automaticky vypne

mandzula
16. júl 2024

@domka222 kym sa vypne, tak proste "kuri", kedze cinnost motora produkuje teplo.

domka222
16. júl 2024

@mandzula ale nie také, ze ti to vráti v pár minútach na pôvodnú teplotu. A čo sa týka rúry, po vychladení si ju vieš dať preč a okno zavrieť

mandzula
16. júl 2024

@domka222 nehovorim o par minutach, ide o to, ze ked ide pol dna, efekt chladenia je minimalny a jasne, ze po vychladeni okno zavrieme. Nam sa proste mobilna nepaci, boli to pre nas vyhodene peniaze a ideme dat normalnu.

domka222
16. júl 2024

@mandzula mali ste dostatočne výkonnú na dané m2? Lebo u nás nejde vôbec pol dňa. Ale samozrejme je lepšia voľba nainštalovať normálnu

mandzula
16. júl 2024

Mame plochu jedneho poschodia cca 47 m2 a, ano, na tu plochu sme klimu kupovali, akurat ked do toho potrebujes varit, pripadne mat zapnutu ruru, hreju dva kompy (obaja robime z domu), tak to proste nestaci.