Je lepšie vyššie alebo nižšie poschodie?

25. jan 2023

Je lepsie vyššie alebo nižšie poschodie? Premýšľam nad kúpou bytu 1.p. alebo 9.p. 🤔 To 9te má krásny vyhlad, na prvé sa dá vyjsť bez výťahu rýchlo. 🤔

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanyan
25. jan 2023

Pri pokazenom výťahu alebo nadrozmernom náklade (napríklad gauč alebo pri sťahovaní) to je po schodoch náročné...
Mnoho ľudí som počula sťažovať sa, že v lete sa pri vysokých teplotách nedá pod strechou vydržať.
Bývam na zvýšenom prízemí a som spokojná. 🙂
Akurát po zaizolovaní teplovodného potrubia vedúceho popod byt cítiť v zime väčších chlad zdola od pivničných priestorov.

viestta
25. jan 2023

Na deviatom, ak je najvyssie nebude ti nikto dupotat, ale moze ti zatekat zo strech, v lete bude horuco od strechy a v zime treba viac kurit. Umyvanie okien moze byt trosku stres a na balkone bude viac fukat.
Na 1. ak pod nim su spolocne nevykurovane priestory mozte mat v zime chladne podlahy, ale zas nebudes riesit, ze niekomu dupoces nad hlavou, ked vypadne vytah tak sa dostanes domov rychlo a v noci budes pocut kazde splachnutie z bytov nad tebou a asi aj kazdeho kto prichadza do baraku. Zas ked ti praskne voda, vela skody nenarobis.

luccija
25. jan 2023

Bývalá som na prvom vadilo mi, že som počula ľudí čo sa rozprávali na chodníku, ľudí venciacich psov cez víkend skoro ráno🙂a bolo tam chladnejšie.Na vyššom poschodí Ta viac vykuria susedia.Ale zase gauč sme ťahali dnu cez okno a kladku

eeffka
25. jan 2023

Pod strechou moze byt problem s plesnami a zatekanim, na 1. Budes mat ulicu v byte a chlad z dola,tak si vyber. Vacsina ludi tieto byty nechce.

marca12
25. jan 2023

Podla mna vyssie. Tie byty na nizsom poschodi su dost tmave. Ale zalezi,ak je zastavba v okoli

luccija
25. jan 2023

@viestta áno, treba myslieť na vchodovu bránu, bzuciak my sme boli na šťastie na opačnú stranu, ale všetko je tam viac počuť ruch ulice, dvere na obchode záleží kde je ten dom.Ak nie je 9 posch.posledne išla by som vyssie

autor
25. jan 2023

@viestta nie je to najvyššie, ešte sú nad ním...

eeffka
25. jan 2023

Tak potom je jedno ci je to 6. Alebo 9.te. Ak vyberas medzi konkretnymi dvoma tak za mna 9te

janka95
25. jan 2023

Mu sme na prízemí (také vyššie v podstate ako 1 poschodie) a už by som asi nemenila. Žiadny výťah, žiadne schody. Malý dupe trepe s hračkami a nikomu to nevadí. 🙂 takže všetko má svoje výhody🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teleskop
25. jan 2023

vyssie p. bolo nam v lete teplo lebo boli byty velmi slnecne, bol krajsi vyhlad, mensi smrad z aut, vacsie sukromie na balkone, teplo mi vadilo, spodny byt, chladnejsi viac v tieni, po operaciach som ocenila malo schodov, toto vsjo

kvetinka75
25. jan 2023

@tanyan kolkokrat sa uz len vytah pokazi. A s tym teplom to nie je pravda. Ja byvam na samom vrchu a je tu lepsie ako kednsme byvali na
3.poschodi. ja uz len na najvyssie poschodie by som isla. Nikto nado mnou. Ak je panelak zatepleny v lete nie je take teplo a v zime zima.

luccija
25. jan 2023

@kvetinka75 možno ani nevieš aká je dole zima.Ja som mala v tom istom dome kamošku na 12 a oni v zime v tričku my sme mali chladno

tanyan
25. jan 2023

@kvetinka75 Výťah sa zásadne pokazí v tej najnevhodnejšej chvíli. 😉
Ja si užívam to prízemie. Napríklad som si nikdy nemusela robiť starosti, že dieťa dupe, lebo pod nami sme nikoho nikdy nerušili...

kvetinka75
25. jan 2023

Ja som byvala na prizemi - to bolo najhorsie. Zima a hluk. Na 3.dupot nad nami. Dupot po schodoch. Teraz na samom vrchu - najlepsie. Vytah sa nepokazil posledny rok ani raz. Ak nemam velky nakup aj tak idem peso.je tu ticho. Nezateka neplesnivie nic. V lete je tu prijemnejsie a v zime az teraz sme zapli v obyvacke radiatory. Doteraz boli len v detskej obcas a v spalni obcas. V kuchyni nekurime vobec

kvetinka75
25. jan 2023

@luccija viem byvala som na prizemi. Dokonca aj na 1.poschodi este s rodicmi a pod nami pivnice. Zima. Neviem z coho si usudila ze to.neviem.

kvetinka75
25. jan 2023

@tanyan ja som momentalne v.mojom 5tom byte. Ani v jednom sme.nemali problemy s vytahom. Bola odstavka ked sa prerabal. To sa dalo 2 tyzdne vydrzat. Ked to tak zhrniem mam odskusane poschodia prizemie 1. 2. 3. A teraz najvyssi vrch a ak by som sa mala este niekedy stahovat tak uz len na samy vrch. Mame taky klud aky na inych poschodiach nebol.

kvetinka75
25. jan 2023

@tanyan tak s tym som si nerobila ani ja starosti. A ani sa nikto nikdy nestazoval. Tak asi nie sme taki hlucni

estrella5
25. jan 2023

Žila som na 10tom (tiež to nebolo najvyššie) a bolo to super 🙂 Ja by som šla jednoznačne do 9teho.. Máme v okolí rodinku žijúcu na 1om (chodievam tam na návštevu) a za mňa nie, nechcela by som.

roja01
25. jan 2023

Ak je dom zatepleny, je zatepleny aj odspoda, takze prizemne byty nie su studene. Najlepsie je byvat na 1.poschodi, to znamena nad bytom na prizemi. Vybehnes tam aj bez vytahu, okolita ulica ta nerusi, nie je tam tma ani velky slnecny svit.

anjelicek26
25. jan 2023

Prve ako baby pisu - ziadne teplo odspoda, bzuciak, buchanie brany, stekanie psov, pocujes skutocne kazdy rozhovor z ulice... na druhej strane staci kupit odhlucnene okna a tento problem mat nebudes... vyhoda je pri malych detoch jasna - nikto sa ti nebude chodit stazovat, ze im deti dupocu nad hlavami...

luccija
25. jan 2023

@kvetinka75 ok ty vieš všetko.V poslednom čase si veľmi podrazdena

kvetinka75
25. jan 2023

@luccija pisem iba svoj nazor. Za 47 rokov toho prezije clovek vela. Neviem preco sitaka utocna. Ja pisem normalne. Netreba to ppdrazdene citat a potom nebudes mat taky pocit. Ty si ma z niecoho ''obvinila'' tak som ti odpovedala. Asi si necitala vsetky moje prispevky alebo si nepochopila co som napisala. A dakujem za hodnotenie osobnosti. Popracujem na sebe

syslik81
25. jan 2023

ked mas len 2 na vyber -isla by som hore.. kvoly hluku , vyhladu .. ale ja mam panicky strach z padov- takze by som okna aj tak zabarigadovala hlavne ak su male deti .. plus zistit ako casto sa kazia vytahy ..dalsia vec..predpokladam ze to nieje byt pod strechou ale vyskovak -takze vyhoda susedov tam nieje .. mozu byt rovnako na prd z kazdej strany ..

syslik81
25. jan 2023

k tej zime - mama ma byt na prizemy a mne sa nezda ze ma zimu .. tak akurat akurat zachod je chladnejsi- kedze drbly ludia nezatvaraju dvere tak jej dost aj plesnivela stena..ale ked vymenili za plastove je vsetko ok . na vrchu zas fuka a v lete tam viac prazi slnko .. vsetko ma vyhodu aj nevyhodu .. a kazdej sa lepsie byva ntam kde je .niekomu dole niekomu hore takze si spys pre a proti a vyber

majka2804
25. jan 2023

My sme na 1. poschodí (pod nami sú pivnice), celoročne chlad od pivníc... To sa dá vyriešiť termo-kobercom jasné... ale je tu oveľa viac ďalších nevýhod, než sme boli pred tým na 6. poschodí. Ľudia fajčia pred vchodom predným/zadným, debatujú, bežný krik detí, psy, viac prachu na balkóne, častejšie hmyz, mravce,... 😀 jedinou výhodou je nečakať na výťah 😉

jaond19
25. jan 2023

Osobne by som sa rozhodla podla toho ci to ma byt na par rokov, alebo uz v pláne nastálo byvat.... ak nastálo, ostala by som dole, ak na par rokov, tak hore.

simona139469
25. jan 2023

Necitala som všetky komentáre, ale mám tetu čo býva na 6 a majú tam horúco aj v zime s to nekúria a je tam horúco a to ani nehovorím v lete a druha teta čo býva na 4 ti majú tiež teplo ale menej možno takze asi nižšie? A aj po schodoch je ľahšie vyjsť na prvé jak na 9. A ci a jak kde počuť dupot ti povedať neviem lebo bývam v dome

gubcikova
25. jan 2023

My sme bývali na prvom,pod nami pivnica.Zima bola, počuli sme všetko o čom sa rozprávali ľudia vonku,lampy svietili do okien, výhľad 0bodov,ale teda ľahšie prenášanie nábytku.Sme teraz na 5tom poschodí zo 6tich.Mame krásny výhľad (ten nám závidia,aj keď bývame pri železničnej stanici),nekurime lebo nemusíme,nepočujem ľudí akoby sa rozprávali u mňa v obývačke,ale dávať nábytok hore schodami bol zážitok