Je lepšia východná alebo západná orientácia bytu?

30. mar 2023

Baby, čo je lepšie východná alebo západná orientácia bytu? Rozhodnujem sa medzi dvoma ponukami.

tyrkysova_kobyla
30. mar 2023

Zalezi, ci chces svetlo rano alebo poobede? Svieti tam slnko priamo? Ako dlho? Je tam klimatizacia (intenzivne dlhotrvajuce slnko ti byt prehreje)?

hradnapani
30. mar 2023

zapadna je v lete teplejsia, ale aj svetlejsia podla mna. Ale zavisi, ci tam mate stromy, ci je byt stavany tak, ze sa dobre prevetra (napr. byvali sme vo vychodnom, ale v lete v nom bolo ovela horsie ako v zapadnom, lebo vzduch v nom stal a bolo tam strasne dusno). Ja by som sa rozhodovala podla vyhladu, ten je pre mna velmi zasadny.

zmrzlinka2021
30. mar 2023

Určite vychodnay

kitycat
30. mar 2023

Za mna zapadny byt.
Krasne to vecer presvieti byt... Ano v lete moze byt teplo, ale rano si slnko neuzijes a cez vikend ta zobudi 🤣

julish
30. mar 2023

Určite východný. Najlepsi je sever-juh kvôli klime

andreatytler
30. mar 2023

Za mna zapadna, lebo mam rada svetlo v byte a nie som ranne vtaca, cize vo vychodnom byte si som si svetlo nikdy neuzila.

54tinka54
30. mar 2023

Vidíš koľko je tu názorov, musíš sa rozhodnúť podľa toho čo ty preferuješ. My máme byt východ-západ, nočnú časť na východ, to nás budí ráno slniečko a dennú časť na západ - tak celé poobedie nám zase svieti slniečko. Nám to tak vyhovuje, lebo byt je na nižšom poschodí a máme tu stromy. Ak by sme bývali na vyššom poschodí a bez stromov a klímy, tak asi by bolo moc teplo.

deti95060810
30. mar 2023

západná orientácia...
slnko poobede, oceníš keď sa poobede vrátiš z práce...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobrina1
30. mar 2023

Zapad, kvoli svetlu

beata_k
30. mar 2023

Zapad. Mam uz druhy byt vychod-zapad a pod strechou. A ziadna drama sa v lete ani v jednom byte nekonala.

colsami
30. mar 2023

Ja som mala na zapad a nikdy viac. Od obeda az po neskory vecer svietilo slnko a prehrievalo byt, bola to neskutocna sauna. Cez leto sa tam absolutne nedalo fungovat.
Tiez pod strechou (4.p). A zrekonstruovana bytovka aj byt.

x_mery_x
30. mar 2023

Jednoznacne vychodna, mali sme byt aj na zapadnej horor, sme sa varili a potom na vychodnej to bolo omnoho lepsie. 🙂 teraz mame dom vychod aj zapad, vpredu zima, vzadu mega teplo :D

tykat
30. mar 2023

Najlepsi je byt na 2 strany, idealne sever-juh.
Ja by som brala vychod, neznasam v lete vecer zaspavat v teple. Ale zas pri zapadnej usetris na kureni. A ak mas klimu tak aj v lete sa bude dat vydrzat.
Mozno by som namiesto stran pozrela aj kam smeruju okna, vnutroblok, cesta, ihrisko, zasobovanie...

jaskolka
31. mar 2023

Asi ideal by bol východ - západ 🙂. Ale za mňa východ, mali sme tak situovaný rodičovský byt, a vždy som radšej bola v tých "východných" izbách

zaphyra
31. mar 2023

V živote nikdy viac byt na západ. 🤣

kornelies
31. mar 2023

Urcite orientovany na vychod. Zapadne byty sa v lete prehrievaju, bez klimy sa neda existovat. Pri sucasnom globalnom oteplovani to bude len horsie.

sense
31. mar 2023

Za mňa západ....

sono2
31. mar 2023

Západ ale mne slnko nevadí. Nemám žalúzie.
V detskej a spalni také tie rolety čo ti slnko odpudzuju. V zime budeš mat slnko tiež.
Na východnej sa môže stať že ti slnko v zime vydrží len krátko. Ostatne budeš mat tmu doma.
Ak nemáš vysoké poschodia saunu mať ani nebudeš, atď Atď. Za mňa jednoznačne západ

kvetinka75
31. mar 2023

mali sme východ - západ. Neskutočné teplo keď svietilo slnko. Dcéra v lete v izbe nevydržala. Teraz máme juh - sever. Ráno nás slnko len chvíľu budí. Mne to nevadí a vlastne nikomu keď slnko zapadá tak je z tej strany teplejšie ale nie tak veľmi. Svetla máme dosť. Sme na vyššom poschodí takže nič nám netieni. Svokra má rovnako otočený byt ale iná lokalita a nižšie a tienia jej stromy. V lete nemá tak teplo, teraz má zimšie a tmu