Išli by ste bývať do bytu, kde je spálňa bez okna?

30. jún 2024

Išli by ste bývať do bytu kde je spálňa bez okna? Jedná s o väčší 2 izbový byt prerobený na 3 izbový.

gejb
30. jún 2024

Málo informácii.
Máte deti? Koľko vás je? Co by ste v tej izbe mali?
Je to kúpa ci prenájom?
Kratkodobo/dlhodobo?
Edit: spálňu by som tam nechcela...

sara07
30. jún 2024

nie, ako keby to bolo šatník alebo technicka miestnost nevadí, ale spálen bez okna určite nie

autor
30. jún 2024

@gejb sme dvaja, deti nemáme, zatiaľ ani neplánujeme. Jedná sa o kúpu. Bývalí by sme tam pár rokov,potom plánujeme postaviť dom a podľa financií byť buď predať alebo prenajímať. Jedná sa o pridelení spálňu a detskú so sadrokartónovou priečkou, nie je po celej stene, je tam otvor ako dvere.

pribinak
30. jún 2024

Nie. Pridala by som si jak v base a nie v spálni

maca1984
30. jún 2024

Dá sa tak existovať.
Kamoška má tak prerobené, že obývačku má predelenú aj na "spálňu" a tá jej spacia časť okno nemá, lebo je to jedna izba predelená na 2 časti.
A dieťa má svoju izbu.

sara07
30. jún 2024

určite, nie , ak mám na výber

deti95060810
30. jún 2024

u mňa jedine ako šatník... izba teda ani náhodou 🙄

melanta
30. jún 2024

Ja by som tak nešla bývať. Navyše byt s izbou bez okna sa v budúcnosti bude zle prenajímať a ešte horšie predávať. Takže aj z tohto dôvodu by som niečo také nekúpila.

jazula
30. jún 2024

Ak je čo len trochu na výber, tak nie. V lete sa tam nevyspíš, nemáš to šancu vyvetrať.

mamamasama
30. jún 2024

Raz som bola v hotelovej izbe, ktora mala okno cca 60cm na 30cm 🤣 V zivote som nemala taku klaustrofobiu ako vtedy. Za mna urcite nie. Ako v truhle.

maca1984
30. jún 2024

Počkaj ale..ja myslím tak, že kamoška má 2 izbák a len zadnú časť obývačky( obývačka okno má) má predelenú sadrokartónom a tam má spalňu.
Tiež tam nechce zostať na veky vekov.
Je po rozvode a šetrí.
Tak to takto vymyslela.

lakebabe
30. jún 2024

Určite nie kamarát tak prerobil , lebo sa mu vrátila domov bývať dospelá dcéra po rozvode, tak z veľkej detskej spravil dve , na stenu tu spolocnu dal menšie okno do priečky a vetraju cez tu druhu izbu. Teraz už ma deti z domu preč tak to ma prázdnu izbu, ale to bolo len núdzové riešenie. Problém taky byt do budúcna predať aj prenajať

vlastnynazor
30. jún 2024

Nie

slovenka753
30. jún 2024

nie. podla mna by ste to potom aj velmi tazko predali

victory7897
30. jún 2024

Švagor tak ma ,dá sa existovať,veď v spálni sa spí tak je to asi niekomu prakticky jedno ...keď je cena dobrá

jomarch
30. jún 2024

urcite nie, okrem prirodzeneho denneho svetla ti bude chybat poriadne vyvetranie miestnosti. izba kde sa spi sa musi vetrat...nemyslim, ze je to dobry napad

miminka91
30. jún 2024

veru ako spalnu by som to teda nechcela, skor ako satnik.

dkethe
30. jún 2024

Dnes bezne riesenie, a pri cenach nehnu. bude stale beznejsie. Nenazyvala by som to spalnou, iba oddelenym spacim kutom. Zvyknu horny polmeter priecky nahradzovat priesvitnym materialom aby tam akoze bolo svetlo.
Ak to ma byt ako startovny byt, vpohode

laurita285
30. jún 2024

@victory7897 ja by som taký byt určite nekúpila ale za mňa teda v spálni sa určite len nespí. Pre mňa je spálňa najpodstatnejšia izba v dome a trávim v nej najviac času takže sme za spálňu určili skoro najväčšiu miestnosť v dome :D

jazula
30. jún 2024

Aj keby sa tam len spalo…3/4 roka spím pri pootvorenom okne, zvyšok roka aspoň pred spaním poriadne vetrám. Bola by som zvedavá, čo by na to povedal nejaký hygienik…
Ale zasa keď som bola malá, susedia tak mali detskú izbu urobenú z pôvodnej chodby a prežila tam kamoška v pohode základnú aj strednú školu.

butterflyeffect
30. jún 2024

Ja urcite nie.

candii
30. jún 2024

Určite nie. Ja milujem spat pri otvorenom okne + v lete si to tiež neviem predstaviť

tomcimka
30. jún 2024

Pracovne som chodievala do domácnostiach a stretla som sa aj s tým,že mali jednu izbu bez okien, ktorá slúžila ako spálňa. Ponúkalo to viac súkromia. Veď taká spálňa je viac menej iba na spanie. Cez deň sa využíva najmenej. Dokonca niektoré izby boli také, že za posteľou bol regál na celú stenu,kde mali oblečenie, posteľ a ešte nočné stolíky tam vošli. Nič viac.
Bohužiaľ,stretla som sa aj s tým,že dieťa (!) malo posteľ na chodbe. Chodba bola dosť priestranná. Vošla tam vstavaná skriňa s posuvnými dverami a za ňou posteľ. Kto nevedel o tom,že je tam posteľ,tak si ani nevšimol.

dadka1997
30. jún 2024

Nie, veď spálňa je miestnosť, ktoru treba poriadne vetrať

marianarem
30. jún 2024

Mne by to v podstate nevadilo, na spanie by mi to dokonca vyhovovalo, len otazka je, co s vetranim.

jajanka31
30. jún 2024

Ked si mas vybrat ci ist byvat k svokrovcom / rodicom alebo takto ber radsej izbu bez okna 🙂)
Za mna teraz by som nesla, manzel by tam nevydrzal a k tomu mame v spalni aj synceka.. ale ked som bola dieta a mala som izbu so sestrou neznasala som to. Vtedy by som brala aj izbu bez okna aj malu len aby som bola sama a mama svoje sukromie.. teda zvaz okolnosti

daniela1911
30. jún 2024

Ste dvaja. Sadrokartónové “vylepšenia” treba zrušiť a budete mat pekný dvojizbových byt. Spálňa, obývačka, kuchyna… ak je byt v dobrej lokalite. No problém.

svetlonos
30. jún 2024

Nie.

victory7897
1. júl 2024

@laurita285 o.k ..neviem čo by som toľko robila v spálni prepáč , existujeme cez deň v kuchyni a obývačke , raňajky , vari sa obed , pozerá sa tv ..preto sa väčšinou delí dom aj na dennú a nočnú časť...a myslím že to má tak štvrtina ľudí...ale výnimka potvrdzuje pravidlo 🤷

h2
1. júl 2024

Keď ste dvaja a neplánujete tak bývať dlhšie, než pár rokov? Jasné. Veď byt je pôvodne dvojizbový, teraz trojizbový, tak čo ti bráni spať v inej izbe? Z tej bez okna by som spravila šatník.