Inteligentná domácnosť - skúsenosti

egon321
24. feb 2021

dobrý deň, rekonstruujeme dom a záujim sa o smart zariadenia, smart vypinače, ziarovky zaluzie a pod. nemate niekto skusenosti ? kde nakupovat ? nasiel som stránku www.smartlow.sk , nahodouz ste niekto neobjenaval z tejto stránky ? dakujem za pripadne rady

liiiiii
24. feb 2021

Konkrétne k tejto stránke nemám čo napísať, lebo s ňou skúsenosti nemám, ale priateľ takéto srandičky objednáva napr. z aliexpress. Ale on je zasa IT a rozumie sa tomu. Kým sme sa presťahovali, tak nám bezchybne fungovali vypínače na svetlá, či zásuvky. Teraz to chvíľku potrvá, kým si to v novom opäť takto sfunkčníme. Ak sa do týchto vecí nerozumiete, tak by bolo možno lepšie osloviť nejaké firmy, ktoré sa tým zaoberajú. Teda, ak sú financie samozrejme.
Držím palce pri rekonštrukcii 🙂

vollino5
25. feb 2021

Nepoznám tuto stránku, ale podľa mna je inteligentná domácnosť brutál 🙂 kamoš to má a nemože si vynachváliť, tiež nad tým rozmýšlam, že keď budeme prerábať tak si zadovážime.... hlavnie tie klučky na prst a heslo sú podľa mna velmi praktická vec

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulienkax
11. mar 2021

tak ked vidim ze sa to da otvorit mobilom no s panom bohom, cakat ze ma cochvila vykradnu. A este tolke peniaze za to. Za to ked mate klasicky zamok a roztrepu vam dvere, poistovna vam vyplati plnenie, ked vas otvoria mobilom ostanu vam oci pre plac

egon321
autor
17. mar 2021

@katulienkax dá sa to otvoriť mobilom, ale musíš mať na to stiahnutú danú aplikáciu + si tam prihlásená pod svojím účtom a heslom, tak to by musel byť iný macher, čo by toto všetko uhádol a okradol ťa 😉 podľa mna sa nie je čoho báť, je to moderná technika ktorá je perfektne zabezpečená

inak odporúčam tú stránku čo som písal vyššie všektým co maju rovnaké pochybnosti ako som mal ja 😂 obj.prisla cca do 4 dni a už mam aj namontované nové vypínače a konk.som objednaval tieto https://smartlow.sk/produkt/wifi-nastenny-vypin...
super vec

lukt
18. mar 2021

Ja som asi ten spominany priatel z prveho prispevku 🙂
Na tom spominanom webe su lacnejsie vypinace ako tie co ja objednavam z Ali takze o kvalite by sa dalo zrejme polemizovat.

Takto to ale funguje zrejme u vsetkych cinskych IoT devices. Nemozete cakat nejaku zivotnost, pri kvalitnejsich 3-5r a u takychto menej kvalitnych 1-2r (vlastna skusenost).
Ak chcete naozaj kvalitne riesenie, ktore vyzera spociatku drahsie, ale v konecnom dosledku bude v podobnej cene urcite oslovte odbornika. Poznam pana z KE, ktory s tymto robi a sam ma doma aj taketo cinske srandy no byva v bytovke kde nema take moznosti uprav ako niekto v dome, ktory rekonstruuje https://www.smart-house.sk

Ak mate vsak hlboko do vrecka tak postacia aj zariadenia z Ali a v spojeni s Home assistantom (hass.io) mozete mat naozaj premyslenu a zabezpecenu inteligentnu domacnost. Osobne mam vsetky tieto cinske zariadenia upravene tak aby fungovali len na LAN a nieposielali ziadne data von niekam do ciny a pod. lebo hacknut vas nikto nemusi, staci sledovat a utocnik vie lahko zistit vase navyky a navstivit vas ked nebudete doma.
Celkom prehladny zoznam podporovanych zariadeni je napr. tu https://templates.blakadder.com