Indukčná varná doska

dominik2795
19. feb 2022

zdravím aku značku varnej dosky by ste odporúčali? zatial rozmýšlam nad touto https://varne-dosky.heureka.sk/electrolux-lir60... chýba jej niečo dolezite? dakujem

yoxinka
19. feb 2022

@dominik2795
Ahoj, ja mám doma indukciu siemens, v starom byte som mala elektrolux, svokra má elektrolux, švagriná tuším bosch, nikdy som sa nestretla s tým, aby bola niektorá z týchto značiek nejako kazová, pokiaľ ide o indukciu, používame to všetky vyše 10 rokov. Musela svokra meniť, lebo jej na to padla veľká sklenená misa a doska sa rozbila, inak, žiadny problém. Tá, čo si vybrala, vyzerá byť úplne ok 🙂.

petricka22
19. feb 2022

@dominik2795 ja mam radsej s ciselnikom, ze nepridavas intenzitu sipkami, ale rovno stiknes cislo, je to praktickejsie (rychlejsie)a ja by som vyberala aj s rozsirenymi platnickami (neviem, ako sa to odborne vola 🙃) pridavam len ilustracny obrazok, kvalitu tejto dosky som neskumala.
Kazdopadne vyber je na tebe, ty vies najlepsie co a ako ste doma zvyknuti varit.

zuzanaete
19. feb 2022

Mame dosku, kde cast na najvacsi hrniec je vzadu. Pre mna je to praktickejsie a bezpecnejsie. Ked sam varit polievku/vyvar, tak mi vpredu nezavadzia velky hrniec a mam istotu, ze nebude nehoda s prevratenym hrncom. Je nepohodlne mat vpredu velky hrniec a cez neho nieco varit v malom. Inac z funkciu na nasej ocenujem na roztapanie masla.

dominik2795
autor
20. feb 2022

@zuzanaete a mam ist vobec do indukcnej? Lebo som pocul ze sklokeramicku by som nal lepsiu

andrea_ff
20. feb 2022

@dominik2795 indukcna je super. Inu by som uz nechcela

zuzanaete
21. feb 2022

@dominik2795 Indukcia je top. Ked nieco vykypi alebo sa vyleje, tak sa to lahko pretrie. Kedze pri indukcii sa zohrieva iba presne cast pod hrncom, tak sa to nezacne pripalovat. Aj po vypnuti rychlejsie vychladne. Elektricka varna doska zohrieva celu danu plochu. Ak je ba danej ploche trochu mensi hrniec, tak aj okolie je horuce a pri vyliati sa to hned pripaluje a tazsie cisti. Pre mna je indukcia bezudrzbova, ziadne drhnutie. Varila som na plyne, elektrickej varnej doske a indukcii. Uz jedine indukciuz

petricka22
21. feb 2022

Jednoznacne indukcia

zuzu188
21. feb 2022

Tuším mám presne túto a som s ňou spokojná

adriannasvk
21. feb 2022

Dolezite je aby mala boost, aspon pre mna, mam uz 2 indukcnu a som velmi spokojna

enoula
21. feb 2022

Určite indukcia, nie sklokeramicka. Rychlejsi ohrev, nie je taka tepla/horuca po dovareni. To ani neuvazuj.

dominik2795
autor
22. feb 2022

Jeden moj znamy mi hovori ze sa neda dobre robit vyvar lebo zevraj indukcia nejde konstatne na malej teplote ze sa rychlo zovre a vypne co vy na to?

lusyyy36
22. feb 2022

@dominik2795 blbosť 🤦‍♀️ keď si nastaviť nan2ku ide tak kým nevypnem, takbisto keď dam na boost tak vari kým nevypnem alebo nevykypi,vtedy sa vypne sama. Normaöne varim všetko takbisto ako som varila na pláne.
Sklokeramika je strasna a nechapem ako s nou môže byt niekto spokojny

yoxinka
22. feb 2022

@lusyyy36
Svokra mala sklokeramiku a keď jej ju švagriná nechtiat rozbila, celá bola natešená, že ide kúpiť indukciu. Počas celého asi 10ročného používania sklokeramiky len nadávala na to 🙂

zuzanaete
22. feb 2022

@dominik2795 Ako uz bolobspomenute, indukcia ide tak, ako si to nastavis. Ved je tam stupnica intenzity a nastavis, ako potrebujes. Bezne varim vyvar a ziaden problem.

nelca84
22. feb 2022

@dominik2795 na indukcii sa vari perfektne, ja by som uz nic ine nechcela a vyvar mozes varit aj celu noc a nic sa nevypne, to co za experta ti taku blbost povedal?

dominik2795
autor
22. feb 2022

@nelca84 a vari to konzistentne? Teda ze sa to vari celu noc?

nelca84
22. feb 2022

@dominik2795 vari to tak ako si nastavis, pekne rovnomerne, plynulo... to co ty myslis, take navalove varenie, ze prida, uberie, to robi sklokeramika

nelca84
22. feb 2022

@dominik2795 ja by som sa este zamerala na to, ci pri pripojeni do 220V je ten vykon naozaj dostatocny.. mozno by mohli baby napisat, ak to maju niektore len v obycajnej zastrcke... sama som zvedava
Ja som si dala specialne kvoli indukcii potihnut 380V do kuchyne. Mozem zapnut turbo varenie aj na dvoch poziciach naraz a ono to bez problemov utiahne a vodu uvari o polovicu skor ako rychlovarna kanvica.

liusa82
22. feb 2022

my tiež uvažujeme zatial máme sklokeramiku ako klasický sporák ja som spokojná
s ňou ale furt mám v tej indukcii šalát že ako to vlastne funguje na akom principe.Už sa mi sporák omrzel a chceli by sme takú dosku ako nechápem to vždy musi prisť elektrikár a zapojiť to alebo to stači len strčiť do zástrčky tak ako pisala @nelca84

nelca84
22. feb 2022

@liusa82 nemusi prist elektrikar, ide to normalne do zastrcky, ja mam zastrcky na spotrebice poza linku rozmiestnene
A ci to plnohodnotne utiahnu obycajne zastrcky na 220V zaujima aj mna, ci ten vykon nie je v takomto pripade znizeny...
Totiz kolegyna mi spominala, ze dcera ma do obycajnej zastrcky indukciu a ze sa jej zda, ze ten vykon je slabsi.

lusyyy36
22. feb 2022

@nelca84
@liusa82 nám keď montovsli kuchynu tak nám tam dali nejakú krabicku a do toho sa zapojila doska a aj rura

liusa82
22. feb 2022

@lusyyy36 no šak o toto ide že či s tým neni roboty lebo kupili sme dom je tu aj prerobená nová kuchyňa a teraz ako to dať do tej novej linky či to sa tam vždy musi osádzať alebo nemusi či to tam stači len položiť tú dosku.No nemám s tým skúsenosti iba so sporákom tak hladám info.A to ked nepošefujem ja tak nikto😀

nelca84
22. feb 2022

@liusa82 vyrezes otvor v pracovnej doske a vlozis to tam

liusa82
22. feb 2022

@nelca84 a neexistuju aj take dosky ktoré tam len tak položite že to netreba vyrezavať? to sa asi vždy musi aby to splynulo s tou linkou nahladko.Pýtam sa ako debil ale ozaj s tým nemám skúsenosť🙂

nelca84
22. feb 2022

@liusa82 no su aj take, ze to vyzera ako obycajna dvojplatnicka, ktoru si postavis kam chces.
Ale ak chces taku, ktora pekne splynie s pracovnou doskou, tak to su len vstavane a tie musis vlozit do otvoru v prac. doske

liusa82
22. feb 2022

@nelca84 toto som chcela vedieť vdaka.Tak sa bude teda rezat🙂

lusyyy36
22. feb 2022

@liusa82 to bola robota na 2 minuty navyše. Ale mame silnejsiu dosku tak to asi preto tam dávali.