Ideálny byt na vyvýšenom prízemí

123kika1234
12. jún 2024

Ahojte, chceme kúpiť byt, našli sme ideálny byt, už len nasťahovať sa, ale je na vyvýšenom prízemí.. v tichej lokalite.. vaše skúsenosti?

sasa1310
12. jún 2024

nechcela by som ani zadarmo. Proste to je veľké mínus

pribinak
12. jún 2024

@123kika1234 za mna nie, ja chcem aspoň 2 . posch.

gribka1
12. jún 2024

Pre mňa tiež nie veľmi ok, potrebujem svetlý byt Ale niektorí ľudia sú tak spokojní. Záleží od tvojich priorít.

123kika1234
autor
12. jún 2024

Skôr by ma zaujímalo tí čo na ňom bývajú napr. Lebo ja sama bývam zatiaľ na 6. poschodí

jenny224
12. jún 2024

Ja som veľmi spokojná, som v tichej lokalite. Keby to malo byť niečo rušné, asi by som viac zvažovala. A mám svetlý byt, slnko mi svieti od rána do večera (okrem týchto "slnečných, letných dní " 😃

123kika1234
autor
12. jún 2024

A tiež to nebola moja predstava pôvodne..ale je veľký, nový.... Toto je to jediné minus, len neviem ako veľké

gribka1
12. jún 2024

Moja rodina tak bývala, pre mňa depresívne. Málo svetla, každý sused okolo tvojich dverí prechádza (ak bez výťahu). Pod oknami kadejakí ľudia, smrad od áut, fajčiarov, rozhovorov pod oknami.

pe_mi
12. jún 2024

@123kika1234 ono aj záleží ,či už teraz vieš, že tam ostaneš.alebo napr.ked prídu deti chcete ísť stavať dom.ze už máte takú predstavu
Pri predaji bude každý ťahať nižšie cenu
Preto aj vy ,ty pri kúpe znižuj.

vanilkovazmrzka
12. jún 2024

Je to uplne v pohode ;)

minenkak
12. jún 2024

@123kika1234 my máme úplne na prízemí,úplne zarovno so zemou,úplne úžasné

joesvk
12. jún 2024

My sme na prvom poschodí.Skoro 20 rokov. Vidím len výhody.
Nikomu nikdy nevadilo behanie deti a hluk,keďže pod nami nikto nebýva.
Nepotrebujem výťah, len výnimočne.
Rýchlo odbehnem ku kuriérovi.
Keby horela bytovka, tak prinajhoršom vyskočím z okna-to je taký extrém. Ale mna to napadne, keď vidím vysoké poschodia, že požiar v bytovke ....
Nie je tak horúco ako vyššie.

vanilkovazmrzka
12. jún 2024

@gribka1 mnozstvo svetla zavisi od orientacie na svetove strany a mozno od hustoty zastavby. To by potom vsetky rodinne domy museli byt depresivne, nemyslis?

jenny224
12. jún 2024

@gribka1 ale toto čo popisujes je individuálne. Nikto pod oknami u nás nefajčí a keďže bytovka nie je na hlavnom ťahu ulice, ale nad cestou, nikto sa nezgrupuje, žiadne skupiny čudných ľudí. Plus ráno mi vychádza slnko v obývačke a spálni a poobede svieti v kuchyni.

janka95
12. jún 2024

Ahoj. My máme byt na vyvýšenom prízemí. A je to super. Vybehnem 4 schody som doma. Výťah sa stále zasekne tak len počúvam od pol bytovky ako nám je fajne :D nákup tiež netreba vláčiť, zastanem si autom pod oknom. Malý keď behal dupal,
nikomu to nevadilo lebo pod tebou byt nie je. Jediná nevýhoda pre mňa bola v zime chladnejsia zem. My sme dali svetlucky celoplosny koberec a je to fajn 🙂 ja by som odtiaľto nešla preč . A to sme bývali predtým v centre na druhom.

gribka1
12. jún 2024

@vanilkovazmrzka Veľmi záleží od okien a svetových strán. Nedajbože je tam vysadený strom. ťažko takto radiť, ak neviem kompletné informácie o stavbe.

123kika1234
autor
12. jún 2024

@jenny224 Presne..veď ani teraz kde bývam sa nezgrupuju fajčiary.. hlavne každý tu má balkón

hrabovo
12. jún 2024

@123kika1234 ahoj, ja bývam na prízemí a nevidím na tom nič negatívne. Tiež to bol na začiatku nezvyk, ale momentálne som bola pozerať nivy byt, väčší, a tiež na prízemí.

gribka1
12. jún 2024

@jenny224 Potom je to super, fakt sa takto jednoznačne nedá povedať. Nie, že som úplne proti, ale treba vidieť.

zojazoja
12. jún 2024

Za mňa najlepšie bývanie aké som kedy bývalá. Na prizemi. 😀 výhody: so psom rychlo von. Na autobus rýchlo bez čakania na výťah. Nemusela som slapat na poschodie keď nešiel výťah. Pri sťahovaní parada vynášať veci. Nevyhody: chladnejsi byt( to mne vôbec nevadilo). Počuť ľudí a výťah, to mi tiež nevadilo. Sila zvyku na zvuky.otvorene okna- vidieť do bytu.

mimi852021
12. jún 2024

Ja som mala jeden 2 izbový na vyvýšenom a druhý trojizbový. Nemenila by som jeden bol aj rozny dokonca. Výhody neplatis za výťah máš úľavu na kúrení, rýchlo si z domu von. Máš suseda len nad sebou ak si rozna. Nikomu nevadí dupot ani hluk. Samozrejme treba brať do úvahy lokalitu. Či ti vadí štartovanie áut pod oknom alebo spomenie psov pod oknom. Ale to som vyriešila specialnym prípravkom aby tam nechodili psy spinit.Ja som to nemala a bolo naozaj vyvýšené takže nedociahli ani na okno. A ďalší vec bývajú lacnejšie. Ale samozrejme je to na vás. Odporučila som to aj bratovi a ten kúpil v ba na prízemí a nevie si vynachváliť tiež.

terezia323
12. jún 2024

@123kika1234 my sme s muzom dakedy bývali na vyvýšenom prízemí a bolo to super. Slnko sme mali v byte cely deň a v lete sme nemali horúco

ivanaks
12. jún 2024

Byt máme na 1. poschodí, resp. vyvýšenom prízemí (bytovka bez výťahu, takže v tomto ohľade je to plus). Nikdy nám to nevadilo (len teda v obývačke nesmieme nechať otvorený balkón pri odchode z domu, aby tadiaľ niekto nevliezol dnu). Je to v centre mesta, nie je to práve najtichšia lokalita (najmä kvôli blízkosti pešej zóny a tamojších barov), ale nie je to ani nič hrozné. Iba na Silvestra by som sa najradšej odsťahovala niekam na samotu... Ale teda je to studený byt (pod nami sú pivnice a garáže), to je za mňa najväčšia nevýhoda.
Inak je slnečný a svetlý, nič nám tu netieni.

luxus10
12. jún 2024

@123kika1234 a kde presne v ziline, ak je to v ziline?

janababana
12. jún 2024

@123kika1234 nasi tak byvaju, prve poschodie (nie prizemie, cize ono je to druhe nadzemne podlazie) - pod bytom su pivnice, cize byt je trochu chladnejsi co defacto 8 mesiacov v roku je minus. Ale byvala som na podnajme tiez v byte na 1.poschodi a bol to fajn teply byt lebo pod nim bolo kadernictvo. Plusom je ziadne cakanie na vytah, rychlo si von aj dnu, pod tebou uz nikto nie je cize nemusis sa bat ze ak ti padne spendlik tak ti pride niekto klopat na dvere. Vyhoda je aj ze mas lepsi koeficient pri prepocte spotteby tepla ak sa nemylim. Nevyhoda moze byt, ze si najspodnejsi byt a moze ti vyrazit wc a vytopit byt. Ja osobne by som najspodnejsi byt nebrala a je jedno ako vysoko nad zemou. Tie byty su sice lacnejsie, ale dala by som prednost vyhladu a svetlu ☺️

123kika1234
autor
12. jún 2024

@luxus10 hliny

guiseppinka
12. jún 2024

Uplne na prizemi byval byvaly frajer. Oni mali dokonca aj rohovy byt. Nejako si nepamatam, aby mali extra tmu v byte, dokonca ludia chodili popod okna, lebo z jednej strany bol vchod zamknuty. A to este aj balkon mali. K tomu fajceniu - nasi byvaju na 1.poschodi a citi kazdu cigaretu, lebo ludia zvyknu chodit fajcit pred vchod... a maju vysoke stromy dookola, tak je tam dost tma...

guiseppinka
12. jún 2024

A este, nikdy som u nich nepocula ani vytah a susedov a ani ich nebolo vonku pocut...

luxus10
12. jún 2024

@123kika1234 hliny ktore 1-8?

123kika1234
autor
12. jún 2024

@luxus10 hliny 8

petamich
12. jún 2024

nie je vyvysene prizemie ako vyvysene prizemie 🙂 my sme tak byvali cele detstvo, svokrovci tak byvaju a uplne v pohode

bytovka je nizsia, dalej od cesty (chodnika), takze ludia nie su pod oknami atd. nepostrehla som ziadne velke nevyhody a tmavy byt nemaju a ani my sme nemali