Hrniec na zaváranie - áno/nie

katkamarcinova
9. máj 2024

Ahojte hrniec na zaváranie ano -nie ? Neviem sa rozhodnut dakujem

margareta15
9. máj 2024

@katkamarcinova zavaram všetko v umývačke na programe hrnce 70 C cez noc a nechám vychladnúť do rána.

viestta
9. máj 2024

Mam dost velkych nerezovych hrncov, zavaram v nich. Na dno utierka a na to pohare

kp7333
9. máj 2024

@katkamarcinova v dnesnej dobe je to uz prezitok. zavaris v hocijakych hrncoch, dno vystelies utierkou, este aj teplotu vody si vies zmerat bezdotykovym teplomerom. alebo v umyvacke, ako bolo vyssie spomenute.

vanilkovazmrzka
9. máj 2024

@margareta15 v umyvacke sa da zavarat? 😱

hortenziaj
9. máj 2024

Ak tak,zozen z bazaru také tie hliníkové staré ,ale za mňa zbytočnosť.uz ani mama to nepoužíva,a to na Tom ficala a iba tam zavárala a zistila že je oveľa jednoduchšie zavárať v rúre na plechu. Prípadne v hrnci na sporáku,v umývačke

andrejka1974
9. máj 2024

Ja klasicky zaváram v hrnci uložím poháre zaváram maximálne 20 minút potom poháre otočiť cievkou dole nechám vychladnúť a ktoré nechytila začatím znova

margareta15
9. máj 2024

@vanilkovazmrzka pravdaže 😉

babulkomale
9. máj 2024

@katkamarcinova máme, hliníkový historický, aj elektrický. Vyborna vec, nic netreba strazit.

30katrusa40
9. máj 2024

@katkamarcinova máme a je to super. Nemusíme mať v lete vnútri horko zo zavárania. Aj keď sa pustí digestor je to cítiť. Takto to dáme do altánku zapneme a máme pokoj. Hneď to tam vyložíme necháme.vychladnut.

vanilkovazmrzka
9. máj 2024

@margareta15 uz som si pogooglila 😃 super trik. Sice nezavaram ale asi zacnem 😃

memma
9. máj 2024

@katkamarcinova aj my zavarame v umyvacke. Nastavíme ju aby sa neotvorila a necháme vychladnúť do rana

0silvia0
10. máj 2024

@memma
@margareta15 a co zavarate v umyvacke? Ovocie, ci uhorky?

margareta15
11. máj 2024

@0silvia0 aj ovocie aj uhorky, džemy presterilizujem aj sirupy. Všetko na 70 C, nechám v zavretej mycke do rana.

ekira1
11. máj 2024

@katkamarcinova mám už pár rokov, v lete super, mám ho na terase a neotepľuje sa mi dom. Aj keď nestíham a zavaram večer, alebo niekam idem, nastavím a nemusím nič riešiť.

memma
23. máj 2024

@0silvia0 aj my všetko. Tiež necháme v mycke zatvorené do rána. Myčka sa nám síce po umývaní otvara, ale keď dáme zavárať nastavíme, aby ostala zatvorena