Holuby a špinavé parapety

30. máj 2022

Kupila som byt v povodnom stave.Dlho tam nik nebyval…Zvykli tam na parapety chodit holuby a srat na nich😀a spinuskat tam…Aj napriek tomu ze okna su uz vyumyvane ako aj ich sracky na parapetach(Dalo to dost zabrat)…Tam zas chodia a kakuškajú😀…Nebyvam tam este…Co urobit aby tam uz nechodili?Makytu havrana,cdcko?Co Vam zabralo prosim??Nerada by som zas cistila ich….Dakujem za odpoved.🌸

babovka2321
30. máj 2022

Prepac, ale zasmiala som sa :D ja by som dala zatial na parapety sacky (na smetie, igelitky) a prilozila na ne nejake kamienky, nech neuletia, myslim, ze holub si na sustacie nesadne :D mali sme velky problem s holubmi na balkone, kym si tam nezacal robit hniezdo ten sidliskovy sokol a jednemu holubovi normalne odtrhol hlavu 😂 sokola sme tam nechali, vychoval mlade a odleteli, holuby sa uz tiez nevratili 😂

belllinka
30. máj 2022

Ved pockaj, nejake expertky ti tu napisu, ze sa nemas stazovat, ze je to priroda, mas byt stastna, ze k tebe chodia a este im zrna nasypat 😬

eikenella
30. máj 2022

nam chodili spavat susedovi na balkon a okakavali moj. chodilo ich velmi vela. vela ich odplasila odrusovacka holubov na baterky.ale dvaja vytrvalci ostali, normalne sedeli vedla pipajucej odrusovacky. a na tie pomohla len bitka metlou. vecer ked uz zaspali a im ostali trcat len chvosty na vyssom balkone, som ich postrcila metlou, zo spanku sa cele vyplasili. potom odleteli na 4 dni, ze sa nevratili, potom zas vratili.ale postupne znizovali frekvenciu, teraz neboli uz dva tyzdne. takze ja im chodim davat, výchovné po chvostoch, maketa havrana pomoze len na chvilu vraj, CDčka u nás vobec nepomohli.

danica2711
30. máj 2022

zvláštny štýl písania - serú tam a spinuškajú, potom už neserú, ale kakuškajú... Inak mne nepomohlo nič...

hradnapani
30. máj 2022

@babovka2321 ze nesadne, este si v tych sustakoch aj hniezdo urobi :D dokonca si vedia najst aj miesto medzi ostnami, ak su nariedko nalepene. Za mna hlavne ostne dat, ale teda nevyzera to bohvie ako a dokonca som uz aj pocula, ze je to proti prirode riesenie ;) alebo kvetinace s kvetmi a do nich napichat vrtulky, haluzky kadejake (to davam ja, ked ideme pred na dovolenku, lebo inak sa nam hned rozvalili na oknach a zakladali familiu), toto pomohlo.

babovka2321
30. máj 2022

@hradnapani faakt, sadne na sacok? No ja zas vidim holuby veselo si hopkat v tych ostnoch, to tiez nepomaha. Asi fakt pomoze bitka metlou, ako sa spomina vyssie😂

melanta
30. máj 2022

Ochranné hroty proti holubom. Pod týmto názvom nájdeš v obchodoch ako Hornbach či Obi.

petronellla87
30. máj 2022

@babovka2321 ja som sa minule snazila vyhnat holuby z balkona metlou...nic to s nimi nerobilo cize metla nepomaha😁

simsalabim
30. máj 2022

Pletivo na sliepky polozit a upevnit na parapetu take stocene do polkruhu. Vtaky to nemaju radi a nesadaju na to. Ja to mam na stolickch a stole na terase. Inak mam vsetko okadene.

hradnapani
30. máj 2022

@babovka2321 sacky im robia tiez dobre :D tie ostne musia byt nahusto, inak je to strata penazi. Ja mam na komore a konecne mam od nich klud, ale je ich tam riadne vela.

viestta
30. máj 2022

Makytu havrania nezoženies, na maketu si zvyknú. Tre a im za ra it sa dat na parapet. Bud kúpiš ostne a namontujes ich tam, ale jednoduchšie riešenie je natiahnuť silon vo výške asi 5 cm nad hranou parapety, nikdy tam žiadny holub nepristane, nie to aby kadil

viestta
30. máj 2022

@petronellla87 odkedy mame v truimu strce e tie detské kolotocove veternimy, prestali holuby na balkón lietať. Furt sa to tam vrti, nemajú zaujem

simca06022011
30. máj 2022

Treba tam vyložiť nieco, podľa typu okien/parapetov. Ak to nebude prázdne nebudú mat kde sadat. Inak take "pichliace" sa inštalujú... Aj na fasady atd.

simca06022011
30. máj 2022

Hod do googlu a najde ti veľa...

aleshka_supermama
30. máj 2022

Ja som celu parapetu vyumyvala so savom a už mi tam nechodili 🕊 🦅.
Brat kúpil nejaký sprej proti vtákom a ma pokoj tiež CD mal tiež na balkóne a nezabrali.

autor
30. máj 2022

@viestta no vidis to ...chcela si byt mudra..."makyta" a ty napises vacsie sprostosti....
Tre a im za ra it sa dat na parapet...truimu strce e tie detské kolotocove veternimy🙏...
Ale napad so silonom je ozaj super👍...To sa musi nechat...

autor
30. máj 2022

@aleshka_supermama S akym savom?..

viestta
30. máj 2022

Trimu, treba vyspekulovat ako ich tam uchytit

aleshka_supermama
30. máj 2022

Savo na plesne.

laurika999
30. máj 2022

Ja mám taktiež pozitívnu skúsenosť zo Savom

autor
30. máj 2022

@aleshka_supermama vyskusam😀

lujza123
31. máj 2022

Holuby sú supersprosté a extrémne otravné tvory. Keď sú tam už zabyvane ťažko sa ich zbaviť, najlepšie je kombinácia všetkého možného co tu bolo popísané. Väčšinu to odplasi, ale aj tak sa nájde nejaký blb co sa bude vytrvalo pokúšať sadnúť si medzi ostne.
Ja mam na ne alergiu odkedy som robila na hrade. Kde sa na sekundu otvorili dvere už tam nazerali. Vytipovali si ten najvzácnejší exponát, sadli naň a osrali ho. Samozrejme už sa z interiéru nedali vyhnať takže musel prísť údržbár a zastreliť ich pretože by v noci spustili alarm.
Boli všade, zmizli len keď mali predstavenie sokoliari, to bolo božské ticho, pretože ináč len hrkutanie a to blupblupblup co robia s krídlami keď poletuju

nestastna21
1. jún 2022

Kolegyna tiež bojovala s holubmi na balkóne. Skončilo to 5:0 v prospech holubou. 😅 Nakoniec to vzdala. Maketa nepomôže, tie pichliace tiež nie, vedia si sadnúť pomedzi to. Ešte môže kvety na parapet?

laurika999
1. jún 2022

@nestastna21 Kvety nie. Oni sa usadia aj v kvetináči a urobia si tam hniezdo.