Hnojiť čučoriedky po roku, aj keď rodia?

dominik2795
23. apr 2022

Zdravim pred rokom som zasadi male cucoriedky pekne vyrastli az na jednu zo siestich ale rodili vsetky. Daval som substrat ktory obsahoval hnojivo a potom som dodatocne este daval aj hnojivo na cucoriedky. Chcem sa spytat ci este treba hnojit alebo nechat tak ked pekne rodia a maju silny ker? Pripadne prihnojit len tej ktorej sa nechce rast? Chcel by som ich mat co najviac bio 🙂 dakujem

loliki
23. apr 2022

@dominik2795 Radšej áno.

travelllerka
24. apr 2022

Veď kúp bio hnojivo 🙂 ja prihnojujem aj nové čučky, keď si spomeniem. Oni potrebujú kyslejšiu pôdu k svojmu zdravému rastu.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
24. apr 2022

@lubka261 toto radili aj v záhradkárstve 💪

diamond007
24. apr 2022

@lubka261 a je na nich dosť ovocia prosim?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
24. apr 2022

@viestta joj ťažké obstarávanie 😶 ďakujem za odpoveď, radšej vymyslím niečo iné....brusnice sú rovnako náročné?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominik2795
autor
24. apr 2022

@viestta mna 6 krikov vyslo aj s podou dokopy cca 260€

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka_bb
24. apr 2022

@lubka261 asi je v tom aj cena pozemku 😄

dominik2795
autor
24. apr 2022

Tak na tych 6 islo 15 vriec substratu, to sa nezda ale ked clovek to robi poriadne a ten substrat poriadne zaleje tak to zozere strasne vela substratu a vreco vyslo tusim na 8 eur, plus veci okolo toho strk dole ako drenaz

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
25. apr 2022

@dominik2795 fuha tak to riadna palka :D ja mam 6 rastlin kazdu samostane a neviem ci dve vrecia substratu tam mame :D substrat je sice kysly, ale hnojivo tam ubuda, tym ze rodili, tu podu vycerpavaju. Cize by som to prihnojila, ja normalne davam do vody hnojivo myslim a polejem to na jar a dost. Drenaz som nedavala ziadnu, v lese to tiez hnije + kedze kvetinac u nas, voda odtecie. Podla mna drenaze v zahrade su prave na skodu, na spodok zahonov ak treba a mame nahadzeme vzdy len konare, v podstaet by aj tak isli do kompostu.. cucoriedky dostali vianocny stromcek :DDD

diamond007
25. apr 2022

@viestta áno, chcela som okolo celej terasy, nejedná sa mi o cenu ale skôr čas na prácu. Pri dvoch prdi deťoch si na to ani nespomeniem čo mám ako robiť. A muž vravel že to máme navazku tam, že nemôžme kopať tak hlboko tak porozmýšľam nad iným miestom. Znesú aj polotien ak sa nemýlim, skúsim to premyslieť inak.
Neviem čo robíš ale máš ozaj širokospektrálny prehľad vo viacerých veciach, klobúk dole.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
25. apr 2022

@viestta 😄😄😄 a presadzat? Lebo nám v záhradkárstve vravia že zakopať aj s kochlikom a tak hlboko do zeme ísť nemôžeme totižto

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
26. apr 2022

@viestta ďakujem, idem to dnes nakúpiť , som si návod napísala na papier čo radis😄

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
27. apr 2022

@lubka261 presne tak sme to aj my vyriešili 😀 mame ju doma tak to spravíme tak 🙂 čučo kúpené aj substráty 💪
@viestta prosím ťa, ako ďaleko sa sadia vedľa seba? Pol metra či meter?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
27. apr 2022

@viestta dobre, ďakujem. Na 3m som kúpila 3, muž chcel 5 že to mám dať najhustejšie. Tak som rada že som to dobre kúpila. Čučo si niekedy skúsila aj rozmnožit sama?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz