Granitový kuchynský drez - skúsenosti

surama
8. feb 2021

Ahojte, ake mate skusenosti s granitovym kuchynskym drezom? Tie, co ich mate ste spokojne? Aka je udrzba? Nezostavaju flaky na tych svetlych drezoch? (napr. od cucoriedok)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
penelope11
8. feb 2021

Mame cierny, ci antracit a ten je fajn. Nemam problem s nicim. Lahko sa udrziava, nie su na nom flaky ani nic podobne.

janaakt
8. feb 2021

Mame uz 3 roky biely granitovy a nevymenila by som ho za nic. Tiez som sa bala ci sa nezafarbi, ale nezafarbila ho ani cvikla ani cucoriedky. Ak aj chyti uz farbu (vacsinou od oleja s korenim) tak na noc napustim teplou vodou, hodim jednu tabletu do umyvacky a rano je jak novy 🙂

len_nig
8. feb 2021

Bez problémov mám biely. Keď tam dám niečo farebné ako repu a zostanú kvapky hneď to spláchnem a nezostane tam nič.

andreatytler
8. feb 2021

@surama Viem je to velmi pekne na tych fotkach a velmi to laka (aj mna samu) ale netreba zabudat ze drez je nieco co ma sluzit tebe a nie ty drezu, tym ze budes neustale mysliet na to ci to tam mozes polozit alebo ci to treba hned zmyt... a ak aj to nie je pre teba problem, jedneho dna navari muz a necha to cele ofrkane niekolko hodin az kym ty neprides domov.

aleshka_supermama
8. feb 2021

@surama ja mam béžový bývame v podnájme keď som sa sem sťahovala ten drez bol dosť špinavý, skúšala som to vyčistiť všetkým možným skusila som Savo na plesne a zostal mi krásny jak nový.

kika831
8. feb 2021

@surama ja mam granitovy dres 5 rokov a som neskutocne spokojna. Raz do tyzdna nastriekam sprej na vodny kamen, ktory davam aj do kupelnoveho umyvadla a je stale cisty. Mam dres tmavej farby. Co sa horucich hrncov tyka tak ich normalne pokladam na dres. Ani som netusila ze sa to nesmie 😋.

20erika07
8. feb 2021

@surama mam 5 rokov pieskovej svetlej farby a nikdy by som sa nevratila uz k nerezovemu 🙂 a tiez aj horúce polozim sem tam a nevsimla som si ze mu daka vrstva chybala, je stale rovnaky

surama
autor
10. feb 2021

Dakujem za nazory, aj za, aj proti 🙂 Ja mam teraz nerezovy a som s nim v poho, ale ideme davat novu kuchynu, tak preto zvazujem ten granitovy, ze to asi krajsie vyzera. Len svagrina si dala svetly a velmi nadava a neodporuca mi ho, preto chcem vediet viac nazorov. Myslite, ze je aj rozdiel v cene ci kupite za 150e alebo za 300e?

sandra811
10. feb 2021

@surama
Rodičia majú už hádam 8 rokov granitový a sú spokojní. My máme na byte nerez, ale mám v pláne granitový do domu. Za mňa nerez už nie.

nikiki29
10. feb 2021

Ja mám čierny, častejšie musím čistiť vodný kameň kvôli farbe, ale inak som spokojná. Nemá problém s horúcim hrncom, vodou, nezostávajú fľaky, ktoré by sa nedali vyčistiť.
Ale záleží trochu aj od značky. My mame Blanco a všetko tip top, známa má Franke a po 8 rokoch začala blednúť čierna farba a vyzerá ako špinavý, ale vlastne je len vyblednutý, hlavne okolo odtoku kde najdlhšie stála voda, čistiace a pod.

simca06022011
10. feb 2021

@viestta to zalezi od konkretneho materialu, umely kamen znesie tak max. 120 ak si to dobre pamatam.. ale granit (tj zula) sa neposkodi od ziadneho hrnca, ja mam granitovu pracovnu dosku vonku v kuchyni, zvladne aj kotol rovno z krbu... a dres v dome sa mi tiez neposkodil, a to tam bezne kydnem hocico horuce 🙂

simca06022011
10. feb 2021

@surama a preco svagrina nadava na svetly? moj otec ma taky "do zlta odtien" a je uplne spokojny... ja mam odtien "kava" a jediny problem co za 5+rok ma je vodny kamen, resp. take biele flaky, to nejde dole ani odvapnovacom ani nicim, cize ja by som si uz takyto asi nevybrala.. zalezi velmi aj od materialu.. je taky, co je uplne leskly, hladky... ten napr. susede doslova praskol, ale farbu ma krasnu, stale ako novu.. ja mam taky sice na dotyk je hladky, ale nie az tak, a nie je leskly... a teda ako novy nevyzera, ale za to je neskutocne odolny.. vonku mam nerezovy drez (kupila som ho tam, lebo lacnejsi, predsa odolnejsi voci cistiacim veciam, chemikaliam a vonku je kadeco... ), ten vyzera tiez ok, ale ten pocit je uplne iny, ja som s mojim teda spokojna :D skor ta farba 🙂

simca06022011
10. feb 2021

som to aj vyhrabala, ja mam Blanco ELON XL 6 S kávová SILGRANIT® PuraDur® a teda mozem tam aj 15L kotol cistit a nic sa nedeje.. iba ten vodny kamen a tak,t o mu dava zabrat, maju na to v blanco specialny cistic,a le nemam pocit, ze by to pomahalo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domcci72
10. feb 2021

vies co ja mam granitovy drez a jedine co s nim robim, tak ho raz za cas pretrem olejom kuchynskym a hotovo. inak s nim nemam ziadne starosti, flaky alebo nieco, co by sa nedalo umyt

simca06022011
10. feb 2021

@viestta ja mam hore pisany drez a mozem do neho smarit hrniec rovno z indukcnej dosky a nic sa mu nestane.. cize zalezi od materialu z akeho je ten drez.

simca06022011
10. feb 2021

@domcci72 inak to som uz niekde pocula :D otestujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
10. feb 2021

@viestta ved ja nič 😂 ja som napísala ze záleží od materiálu. Suseda co ma drez jej pod hrncom praskol na komplet... Čiže treba skôr tie vlastnosti materiálu konkrétneho sledovať/preto som. Písala typ ktorý mam/... Určite sú tam upozornenia. Niekotr neznesu aj kyseliny, alebo sú porezne, nasiakave a teda sa ľahko zafarbia... Otec pracuje s kameňmi tak viem 😂 inak je to úžasný materiál ale nie každý a na všetko... By som mohla zážitky písať, mam 90m2 podlahy vyložených vápencom ktorý neznáša kyseliny 😂🤦🏻‍♀️

baska2705
9. mar 2023

Primagran skúsenosti

dianna0805
22. sep 2023

@baska2705 to by aj mna zaujimalo 😊🙏🏽