Granitový drez - skúsenosti

tanjalea
8. apr 2020

Ahojte, potrebujem vymeniť drez v kuchyni a zvažujem granitový čierny alebo béžovy...Mate skúsenosti?Budem vďačna za každu odpoveď.😁

gabulienka623
8. apr 2020

Ja mám čierny granitovy zn. Teka. Som spokojná, akurát na ciernom dosť vidieť vodný kameň. Ale tak raz za čas to prejdem pulrapidom. Trvá tak mesiac možno aj dlhšie, kým znovu vidieť vodný kamen

leskovael
8. apr 2020

Ja som mala čierny aj biely a bola som max spokojná.

lenicka298
8. apr 2020

@tanjalea ja mám čierny 3 roky, a som spokojná 🤗

janaakt
8. apr 2020

Kamoska ma cierny a povedala, ze nikdy viac, ze ho chce vymenit lebo strasne na nom vidno kamen a vobec aj uschnute kvapky. My mame biely a ja som maximalne spokojna. Samozrejme, vidno na nom ked do drezu vylejes nieco mastne, ale len pretries hubkou a je zas cisty. Mam ale par smaltovanych hrncov s ciernym spodkom a ked ich umyvam v dreze tak nechavaju smuhy, ktore ale tiez idu lahko dole.

janulienka192
8. apr 2020

My máme čierny už sedem rokov a je stále ako nový, nič nevidno. Voda je u nás mäkká, čiže nemám problém ani s vodným kameňom.👍

tanjalea
autor
8. apr 2020

@janaakt móžem poprosiť foto svetleho?

tanjalea
autor
8. apr 2020

@janulienka192 môžem vedieť kde ste ho kupovali? Alebo aka začka😁ďakujem

nelca84
8. apr 2020

@tanjalea ja mam sedy Blanco uz takmer 5 rokov a nedam ho za nic

lentilkaxxx
8. apr 2020

Mám 4 roky čierny. Neustály boj s vodným kameňom, používam naň z času na čas priemyselnú chémiu. Ale zas kombinácia biela kuchynská linka so spotrebičmi z bieleho skla a čierna kuchynská doska, čierna indukcia a čierny drez. Iný by nepekne "trčal"

tanjalea
autor
8. apr 2020

Ďakujem dievčata za každu info...počula som aj ja že na čiernom vidieť kvapky od vodného kameňa...ale ja mám teraz nerez / cca 8rokov/ a je hrozný-aj ked ho pravidelne čistím stale je škaredý...linku mám vanilka tak možno aj svetlý by mohol byť...?!

lentilkaxxx
8. apr 2020

@tanjalea akej farby máš kuchynskú dosku (príp.varnú dosku), taký skús aj drez. Pre začiatok si to predstaviť a potom realizovať 🙂

kakakina
8. apr 2020

Ja mám sivý franke a je perfektny

bibkapipka
8. apr 2020

@tanjalea ja mam cierny franke. pouzivam ho zatial len 3 mesiace. predtym som mala obycajny nerezovy a neda sa to porovnat. iny uz nikdy nechcem, som velmi spokojna.

albertka1980
8. apr 2020

@tanjalea ja mam bezovy a nevymenila by som za nic. Je fakt, ze sa staram, pretoze neznasam plny dres, prip. ked je mokry, takze ho vzdy udrziavam suchy.

kika831
8. apr 2020

@tanjalea aj ja mam granitovy antracitova farba a velka spokojnost- ked sa usadi kamen- tak to prebehnem pripravkom z lidla a je krasny cisty. 👍

qetka
8. apr 2020

ja mam blanco cokoladovy a uz by som ho nebrala, pekny je, ale ten kamen ma zerie... raz ho dufam vymenim za bledohnedy 😌

simca06022011
8. apr 2020

Ja mam blanco tmavý hnedý... A už nikdy viac. Nikdy. To nie ej ani vodný kameň tie biele fľaky, lebo nezlezie to ničím dole... 🤢 Za mňa nikdy viac. Do vonkajšej kuchyne sme dLi nerez. Špina je tam, mrzne v zime, v lete prazi slnko a za 3 roky je ako novy stále po čisteni raz za čas...

janulienka192
9. apr 2020

@tanjalea fuuu,to si už nepamätám ani náhodou....

katka708
9. apr 2020

Ja mam biely Blanco 8 rokov a nikdy viac. Ani týždeň nevydrží biely. Káva čaj jedlo...všetko sa za žerie do porov a vypadá ako ogrcany.tazko to ide dolu- musím použiť sa o alebo poriadne tlačiť cifom. Na chalupu sme kúpili biely lakovaný z ikea a neporovnateľna cena aj kvslita

lenka_maa
9. apr 2020

@tanjalea záleží akú máte doma vodu. My máme tvrdú. Suseda mala hnedý blanco už ho vymenila za nerez, povedala, že nikdy viac granit. My máme antracit franke, je viac biely ako čierny, keď ho vyčistím, tak asi tri dni je pekný. Ďalšia suseda má svetlý, značku neviem, ale tiež sa hnevajú, že ten kameň je riadne vidieť a navyše si musia dávať pozor pri umývaní čučoriedok, cvikle a vecí, čo farbia. Navyše na umývanie takéhoto drezu sa nemôžu používať hocijaké čistiace prostriedky, keď použiješ tie na vodný kameň, tak drez stratí lesk, ostane matný. Ak máte mäkkú vodu, tak takýto drez je určite super.

tanjalea
autor
9. apr 2020

Tak ja teraz neviem🙈 ktorý...ale som.vam vďačná za každu radu, typ...asi budem musieť počkať pokiaĺ otvoria obchody a ešte si prejsť tie farby v skutočnosti...

simca06022011
9. apr 2020

Ale inak záleží veľmi od materiálu... Ten co mam ja je úplne iný materiál na dotyk (drsnejši) ako ma suseda napr... Ona odolnosť voči kadečomu... Jej ale praskol 😔 ja mam
Granitový drez Blanco ELON XL 6 S káva a ona frank čierny taky hladký... Podla mňa vždy je to risk. Teraz keď to viem, zariadim sa tak ze proste umývadlo je spotrebný tovar a bude ho treba meniť.

simca06022011
9. apr 2020

@lenka_maa inak my máme studnicnu vodu. A dres vyzerá otrasne.

lenka_maa
9. apr 2020

@simca06022011 náš je úplne hladký a aj tak sa kameň usádza. Keď ho utriem do sucha, tak v pohode, ale kto to bude robiť po každom použití? Asi nikto. A tam kde sa odkvapkava riad je to najhoršie. A to máme umývačku, čiže ručne umývame iba to, čo nemôže ísť do myčky.

aikyna
9. apr 2020

my mame bezovy cca 2 roky a zatial na nom nieje nic vidno, cistim ho len tak ze na noc necham rozpustit tabletu do umyvacky a potom je ako novy 🙂

simca06022011
9. apr 2020

@lenka_maa mne nepomôže ani keď ho utriem... Na každom drese sa to usadza... KAŽDOM.

bibkapipka
9. apr 2020

my mame tvrdu studnicnu vodu, vacsinu riadu davam do umyvacky ale denne umyvam v dreze drobnosti. pouzivam ho 3mesiace, za tu dobu som ho raz vycistila a naolejovala. je pravda ze kamen sa tvoril na odkvapavacej ploche. ale po vycisteni je opat pekny.

tanjalea
autor
9. apr 2020

@bibkapipka krásny aj bateriu mám tu istu vybratu😉

tanjalea
autor
9. apr 2020

@aikyna rozmýšĺam aj nad bežovým, mohla by som poprosiť foto? Ak nie tu, tak do SS, bola by som vďačna😁

bibkapipka
9. apr 2020

@tanjalea bateria ma jeden nedostatok, pomaly sa na nej "vymyva" napis Franke. ale za tu cenu je ok.