Elektrika - zaiskrenie

9. sep 2024

Ahojte nie je tu nejaký majster elektrikár ktorý mi vie poradiť? Pred 2-3 rokmi som dalvala do bytu robiť novú elektriku, elektricku skriňu poistky, od začiatku som mala problém v kuchynskej časti keď dalvam do zastrčky kábel vždy mi trichu zaiskrilo, či nabijačka, alebo hriankovač to je jedno. Teraz mi to ale zaiskrilo celkom dosť aj zvuk to vydalo. Neviete kde može byť problém?

aurelia2000
9. sep 2024

Tá zásuvka je buď zlá, alebo v nej je to zle dotiahnuté. Vypni ističe, odmontuj z nej kryt a dotiahni to tam.

autor
9. sep 2024

@aurelia2000 tie zásuvieky sú 3 vedľa seba, a ďalej sú dve všetko to isté.. zavolam elektrikara len ci nahodou nevie niekto prečo a čo moze byt zle je to nova elektrika 3 rocna

aalt
9. sep 2024

Zavolaj si toho elektrikara. Moze byt zla zasuvka, alebo zle dotoahnuty vodic v nej. Inac "silne" spotrebice ako rychlovarna kanvica, hriankovac, zehlicka a podobne, by sa nemali davat do zasuvky zapnute, lebo mozu takto pri zastrkani zaiskrit, ale najprv dat do zasuvky a az potom zapnut. Niektorym zasuvkam to vadi a mozu sa takto casom poskodit. To iste plati o vypinani. Najprv vypnut a az potom vytiahnut za zasuvky.