Elektrická alebo plynová varná doska

3. jún 2024

Ahojte, čo by ste odporúčali? Elektrickú varnú dosku (indukciu) alebo plynovú? Aké vnímate výhody/nevýhody? Ďakujem 🙂

luliu
3. jún 2024

Elektrickú nie, ani plyn, odporúčam indukciu. Mali sme všetko typy 😉

cyberk
3. jún 2024

Vyhoda plynovej? vypadne elektrina, no varit stale mozes... nevyhoda? cistenie :D ja by som sa aj tak uz k plynovej nevratila... indukcia sa velmi lahko cisti 🙂

autor
3. jún 2024

@luliu prečo plyn nie? V posledných dňoch sa zamýšľam práve nad plynom, že niektoré veci sa skrátka asi neuvaria tak ako na plyne, ale neviem sama

luliu
3. jún 2024

Indukcia je absolútne porovnateľná s plynom + ľahšie sa čistí a je bezpecnejsia

zuzanaete
3. jún 2024

Mam skusenost s plynom, elektrickou varnou doskou a indukciou. Jedine uz iba indukciu. Je to takmer bezudrzbove. Len pretriem a hotovo, ziadne drhnutie.

nevenka
3. jún 2024

My mame dostupny plyn v dedine, tak sme si dali plyn, my sme zvyknuti, ja aj z domu od nasich, aj z bytu.

katica06
3. jún 2024

Teraz mám sklokeramicku ale v blízkej budúcnosti kúpim indukcie. Z domu som zvyknutá na plyn ale ďakujem už nie, varná doska sa vyčistí raz dva

bu1bu
3. jún 2024

Nepíšeš ci do domu alebo bytu, len pre zaujímavosť, plynová prípojka do bytu je 11€/mesiac ( do domu neviem ci sa suma mení), a to platíš len za prípojku... Plyn dovážame, v elektrike sme relatívne samostatní a keď sa na MH konečne prebudia môžme mat elektrinu z obnoviteľných zdrojov... To sú tie moje " vyššie" dôvody...K tým "prizemnejsim" dôvodom patrí čistenie: Čistenie indukcie oproti plynovému sporáku je úplne iná liga... A ešte jeden postreh, väčšina domácnosti ma v rámci poistenia aj rozbitie skla, nám poisťovňa v plnej výške preplatila rozbitu indukčnu dosku. Plyn je proste out.

dzulik_
3. jún 2024

Plyn, u nás často sú výpadky elektriny, tak si navaríme aj ohrejeme jedlo. Čistenie je veľké mínus, ale už sa dajú kúpiť aj plynové varné dosky s plameňom pod sklom, takže tam by čistenie malo byť jednoduchšie 🙂

guudy
3. jún 2024

Mala som plyn a mam indukciu. Rozhodne odporucam indukciu.

rozculena
3. jún 2024

ja som chcela tiež plynovú dosku,potom som čítala recenzie na firmu,ktorá ich dodáva a zavrhla som to.Ak potrebuješ servis,že praskne alebo niečo,tak je s firmou veľmi zlá komunikácia...ale plynár,čo mi inštaloval nový sporák hovoril,že to montoval u nás v meste niekomu a že si to veľmi pochvaľujú...ale asi len kým nebudú potrebovať servis.
Žial,je iba jeden dodávateľ,poľská firma..........

mandzula
3. jún 2024

Ja som jednoznacne proti plynu, to cistenie je katastrofa plus to zanasa hrnce, najma panvice, a ten smog po nabytku okolo ako sa tazko cisti.

rozculena
3. jún 2024

ženy,veď čítajte,ona chce🔥 PLYNOVÚ DOSKU🔥,tam je čistenie úplne rovnaké ako pri indukcii....

guudy
3. jún 2024

@rozculena no, nie je rovnake cistenie ani omylom…

rozculena
3. jún 2024

@guudy veď je to pod sklom,čistíš len sklo zvrchu,tak čo tam môže byť? 😲

guudy
3. jún 2024

@rozculena plyn je sklokeramika, ta je znama tym, ze sa naprd cisti. Indukcia je iny material, ten je v pohode. 🙂

rozculena
3. jún 2024

@guudy sesternica má sklokeramiku a nesťažuje sa

zuzanaete
3. jún 2024

@rozculena Ja som varila na sklokeramike 5 mesiacov a “nadavala” som pri kazdom vareni. To sa s indukciou neda porovnat.

buberova
4. jún 2024

Máme plynovú ale to čistenie je taká otrava že až!!!

guudy
4. jún 2024

@rozculena tak mozno ma sesternica nizsie ocakavania v udrzbe…🤷🏼‍♀️
Kazdopadne, o sklokeramike je to znamy fakt, neda sa porovnavat s indukciou.