Drevodom - výhody a nevýhody

vemi23
14. máj 2023

Ahojte mate niekto drevodom prosim? Neľutujete že to nieje stavba z tehly?
Nema to negativa? Ďakujem 🙂

petulda333
14. máj 2023

Mame,byvame 2r. Zatial spokojni. Negativum len to,ze skoda,ze nie je vacsi

lsimo
22. máj 2023

My máme montovaný drevodom a neľutujeme, bolo to dobré rozhodnutie, ak by ťa niečo zaujímalo kľudne sa pýtaj, rada ti poviem ako to u nás bolo 🙂

orta
6. jún 2023

@vemi23 nelutujeme, drevodom mas postaveny rychlo, ovela rychlejsie to ide ako murovany dom. Za mna s muzom to ma len same vyhody, stavala nam ho firma Kontrakting a dali si zalezat, aj komunikacia s nimi velmi dobra.

lsimo
7. jún 2023

@orta tá rýchlosť to je inak veľká výhoda, najmä keď človek býva v podnájme, alebo u svokrovcov, tak je to veľmi fajn, že aspoň rýchlo sa odsťahuje 😀

orta
14. jún 2023

@lsimo haha toto je fakt, aj tie vztahy su proste potom ine, ked clovek byva sam len s partnerom a vo svojom. Vidim to aj u nas, ze proste sa to medzi nami vyrazne zlepsilo. Takze musim ti dat za pravdu 😉

lsimo
23. jún 2023

@orta veď áno, máš svoj kľud ako si čo spravíš tak to máš, ja obdivujem ľudí ktorí sa dajú stavať dom a proste im to trvá roky a sú s tým v pohode, ja by som sa zbláznila, najmä keď vidím, že ako sa aj ceny proste počas posledných rokov menili.

olivierko229
23. jún 2023

@vemi23 my mame drevodom na betonovych patkach. Negativ patiek je viac, ale zrejme pojdete do zeme. Nevyhoda dreva je, ze ti stavba sadne casom v zmysle, ze drevo dosycha, pokial teda nezozeniete riadne presusene rezivo. Co je ale skor nerealne koli cene. My mame aj drevenu podlahu a vnutri piecku, drevo pri nej riadne v zime zosusilo, vznikli spary. Ale myslim, ze vyhody prevysuju nevyhody 🙂 treba dat samozrejme pozor na vlhkost, drevo musis udrzat suche koli drevokazom, treba to dobre odizolovat.

lsimo
27. jún 2023

@olivierko229 základ je ako pri všetkom aby bol drevodom dobre postavený a z kvalitného materiálu, to je gro všetkého si myslím 🙂

olivierko229
27. jún 2023

@lsimo tak jasne 🙂 my sme napriklad kombinovali klince a konstrukcne vruty, aby dobre bolo, ziadne sruby, rezivo morene, nemalo by sa dosusovat na slnku, take mozno drobnosti, ale asi to ma svoj dovod 🙂 mame kamarata, ktory robil dreveny strop nad vchodove dvere a poodimenzoval a strop cely bum spadol.

lsimo
10. júl 2023

@olivierko229 keď tieto veci by mali robiť ľudia, čo sa vyznajú, čo majú odborné znalosti, veď my aj preto sme si dom dali postaviť firme, ktorá sa vyzná, že stavajú drevodomu už dlhé roky a vedia, čo ako urobiť, aby aj izolácia bola dobrá, aby aj klíma vo vnútri domu bola fajn a mnoho iného.

orta
16. júl 2023

@olivierko229 tak toto je velke riziko, podla mna by sa do niektorych veci ludia nemali pustat na vlastnu past :/